Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Diófa ültetés!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Az 1 m3 föld kiásás szerintem is túlzás. Annyi elég hogy a gyökérzete kényelmesen, hajlítgatás nélkül beleférjen + lefelé annyit hogy a marhatrágyát+földréteget bevegye. Iszapolás viszont erősen ajánlott.
    A következő pár évben -mondjuk minden ősszel- pedig fölülről is lehet neki adni a trágyát, rotakapával sekélyen beforgatva. Megéri a pénzt és fáradságot, sokkal szebben fejlődik ha megvan a rendszeres utánpótlás.
    Tamás78 kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én is hallottam már az 1x1-et, de azért egy m3 földet nem szeretnék megmozgatni
      Pedig kellene, hogy a kis csemete gyökere könnyebben találjon utat magának a talajban. Ha könnybben nő nagyra a gyökere, a fa is gyorsabban nő, mert ugye akkora a korona minta a gyökér.


      Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Tehéntrágyát rakok alá, aztán egy kis föld és jöhet a fa
      Csak óvatosan mert a friss trágya visszaveti vagy 2 évig a növekedést. Régen amikor még volt ganyédomb ott a több éves érlelődés után jutott ki a földre.
      Tamás78 és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Az az igazság, hogy három éve raktam már el 14 db-ot egy kertbe. Azokat egy sorban 10m-re egymástól. Akkor is sokalltam a 10m-t azért járok most pontosabban utána, hogy mennyire is ültessem, és ezért is kérdeztelek meg titeket .Azokból 8db maradt meg. Volt amelyik kiszáradt, volt amelyiket az őzek egyszerűen derékba törték. Kicsi korukban azzal indítottunk, hogy a vadnyulak mindnek megrágták az alját, az őzek pedig az agancsukkal lesúrolták a gyenge kérgüket. Utána raktam mindre vadhálót. Most 8 db van, amit át fogok ültetni ide. Tudom, hogy kockázatos, de már nem az enyém a kert és ősszel el kell tüntetnem a fákat onnan. A nyolchoz veszek még hatot és lehet ültetni. Éppen most takarítottam be a termést .Egyik fán 4, a másikon 1db- volt.
        Ott is kb 60x60-as volt a gödör. A mélységre már nem emlékszem. De oda is tettem marhatrágyát.
        Che és dongos78 kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          amit át fogok ültetni ide.
          Nem esélytelen hogy megmaradjanak. Persze minél nagyobb gyökérrel kell kiszedni.
          Nekem tavaly ősszel kellett átültetnem egy diófát, mert magról kelt, túl közel a szomszéd kerítéséhez, és már aggódva kérdezte a szomszéd hogy ugye nem akarom otthagyni? Jobb a békesség, így persze hogy át akartam ültetni .
          Már 3 éves magonc volt, erőteljes, lefelé hatoló főgyökérzettel. Ástam én lefelé böcsülettel, hogy minél nagyobb gyökérrel ki tudjam venni, de -magonc lévén- olyan mélyre ment, kénytelen voltam elvágni.
          Hááát, mit mondjak... elég siralmasan nézett ki szegény, alig 1-2 hajszálgyökér árválkodott rajta. Gondolkodtam, hogy vajon érdemes így elültetni? Végül csak eltettem, rendszeresen öntözgettem. Tavasszal még a fagy is megdolgozta. Aztán csak kihajtott, sőt, igen szép, erős hajtásokat hozott.
          De megpróbáltatásainak nincs vége, költüzés miatt idén is vár rá egy átültetés

          - - - Updated - - -


          A mélységre már nem emlékszem. De oda is tettem marhatrágyát.
          kell is az. Ha van rajta egy kis földréteg, tehát a gyökerek közvetlenül nem érintkeznek a trágyával, akkor nem bántja...
          Che és Tamás78 kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Click image for larger version

Name:	20161206_125139[1].jpg
Views:	1
Size:	199.4 KB
ID:	150373November 26.-án elraktuk a fákat. ( A kép ma készült.)Alsószentiványi 117. Majd időnként teszek fel képet a fejlődésükről.
            dongos78, és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Megjöttek a szőlő oltványaim,nekem azokat kellene eltennem...de most nem könnyű ásni. (gondolom) Holnap teszek egy próbát,de lehet az lesz a vége hogy a melléképületben telelnek ládában. Nem egyszerű beszerzés volt,ezért nagyon bántana ha pusztulnának.

              Komment


                #22
                Én a szőlőimet akartam a terasz elől a kertbe ültetni,de hál-istennek nem érek rá,ezután meg nem érdemes...
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #23
                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  de most nem könnyű ásni.
                  Szerintem nem olyan régen van hideg ezért az első ásónyom után könnyen boldogulsz.

                  Komment


                    #24
                    lehet az lesz a vége hogy a melléképületben telelnek ládában.
                    Ez a szőlő számára is jobb lenne... Ládában, nedves fűrészporral takarva. Lényeg, a gyökere ne száradjon ki, de ne is tocsogjon...

                    Komment


                      #25
                      Köszönöm! megpróbálom így. Beládázom és figyelgetem tavaszig.

                      Komment


                        #26
                        Szervusztok!

                        Közeleg a tavasz (nagyon remélem) és most van itt az oltóvesszők megszedésének,-illetve úgy gondolom.Szeretném kérdezni,hogy a lemetszett oltóvesszőket (lehet,hogy ojtóvessző),hogyan tároljam el,hogy az még március utolsó heteiben is életképes maradjon.Kajszit és pár ringló fajtát szeretnék oltani (ojtani) óra-bóra alanyba,a technológiát ismerem,már többször sikerült,de a vesszők tárolása mindig gond,-mert pincém nincs.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #27
                          Az oltóvesszőket -ha lehet- 0 fok körüli hőmérsékleten kell tartani, nedves de nem tocsogós közegben. Erre talán legalkalmasabb a nedves fűrészpor, faforgács, pl. egy tejesládában vagy akár nylonzsákban. Vagy akár lehet nedves homokban is...
                          Üdv.: dongós

                          Komment


                            #28
                            Sziasztok
                            Tamás78
                            Látom 1 féle a diós ültetvénykéd, de ha ajánlhatom (bár lehet h késő) akkor a sok szentiváni mellett rakjál egy másik fajtát a porzás miatt, bár tudom önporzó a dió, de jobb neki. Bár ebből a szempontból ha van a közeli szomszédságban diófa akkor nem számít.
                            Ebben a könyvben elég részletesen kifejtik a diózást.
                            Orosz P
                            Én már sokat olvastam belőle de még mindig tudnék belőle órákat olvasni

                            - - - Updated - - -

                            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Oltvány diónál elég a 8*8 méteres térállás.
                            Még ha lehetne alatta valami egyebet termeszteni... de dió mellett nemigen...
                            Van itthon egy nagy diófa. 2 méterre a törzsétől keletre van alatta 1 birsalma, bár tény nincsenek rajta rekord termések, de azért szépen eléldegél ahhoz képest hogy a napot is alig látja, bár tény a birs a félárnyékot kedveli ha jól tudom

                            Komment


                              #29
                              Sziasztok
                              Tamás78
                              Látom 1 féle a diós ültetvénykéd, de ha ajánlhatom (bár lehet h késő) akkor a sok szentiváni mellett rakjál egy másik fajtát a porzás miatt, bár tudom önporzó a dió, de jobb neki. Bár ebből a szempontból ha van a közeli szomszédságban diófa akkor nem számít.
                              Ebben a könyvben elég részletesen kifejtik a diózást.
                              Orosz P
                              Én már sokat olvastam belőle de még mindig tudnék belőle órákat olvasni
                              Igen, már késő.
                              Köszönöm azért. Az én udvarom, ahol lakok az a telek előtt van, amin van még 3 diófa. Egy kb 40-50 éves, egy 16 éves és egy kb 6-7 éves. Illetve a szomszédságokban is van egy pár, úgyhogy remélem nem lesz gond a porzással. Azokat nem tudom milyen fajták lehetnek. Az olvasni valót köszönöm, átolvasgatom.

                              Komment


                                #30
                                Ma már elég észt osztottam, kérdeznék is.
                                Őszibarack metszés (sárga belű, júliusi barack - nem kajszi).
                                Eddig is csinálgattam valahogy mindig volt termés, még több is, mint kellene.
                                Csak a fa alul a főágról tíz elágazás után hozza már az új, elég nyeszlett ágacskákat. Bosszúból elkezdett fölfele nőni és ott vannak a szép ágak.
                                Nézegettem képeket, meg videókat, de nem egészen tiszta.
                                Teljes termővessző, hiányos termővessző, növekedési vessző.
                                Inkább nagy méretű, maroknyi, ámde kevesebb termés a cél, mintsem az apró. A mag ugyanakkora, úgyhogy nem éri meg.
                                Pár tanácsot kérnék!

                                Ezek jó videók, csak nem tudom követni a tempóját:
                                https://www.youtube.com/watch?v=KQijLAeWo-o

                                Click image for larger version

Name:	oszibarackfa-metszese.jpg
Views:	1
Size:	71.9 KB
ID:	151509

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X