Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Palack csatlakozók

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Palack csatlakozók

    A sok étel okozta túlzott lelkizést átugorva:

    CO2 palackhoz szeretnék tömlővéges csatlakozót kötni hollanderrel. Közvetlenül, reduktor nélkül. (Én se szeretném szétdurrantani a rendszert, 5atm töltéssel fog működni - szódaballon töltés)
    A palack csapjának menete W21,80 x 1/14”
    (Katalógus szerint a védőgáz palackoknak ugyanez a csatlakozása. A PB palacké is, de az bal menetes.)
    Kérdésem az, hogy látott-e már valaki ilyet, lehet-e kapni.
    Szerencsére az M22 menetes hollandert pár menetre fel tudtam tekerni, ez ideiglenesen megteszi.
    Ebayről lehet rendelni W21,80 x 1/14” --> 5/4" átalakítót, ha más nem lesz.

    #2
    A PB palacké is, de az bal menetes.)
    Oké akkor magyarul 1/2"-os félcolos..vizvezetékmenet!!!!A többi ködösítés.

    A legegyszerübb a bolyler bekötőcső,flexibilis és külső belső:akár 3/4"-1"-os másik véggel is láttam ami a víznyomást 4-bar tartja alkalom szerüen 10-et tudnia kell.
    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 dec. 30, 17:43.
    OdinHEM és Lemezjáték kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Nem nyert. Végigpróbáltam az 1/2 coll gyűjteményemet. Azonnal befeszül a két menet, nem megy tovább.
      Hidraulikás boltban is rápróbáltak vagy ötfélét, mindegyik akadt.
      OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Igazad van egyedi menet,az efféle turpisságok miatt megnövelték az átmérőt 20,8-ról 21,8-ra marad az esztergálás:át kell vágni egy hollandert....
        OdinHEM és joker kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Miért nem jó reduktorral akkor tudnád tartani az 5 atm.-rát stabilan és a kivezetésre rá lehet csatlakoztatni / forrasztani a gyors csatlakozót. Én is így oldottam meg,hogy Co palackot külön tudjam mozgatni a nagy palacktól.

          Komment


            #6
            Szervusztok!


            Click image for larger version

Name:	Menetméretek.PNG
Views:	2
Size:	128.9 KB
ID:	151116Click image for larger version

Name:	Menettípusok.PNG
Views:	2
Size:	206.4 KB
ID:	151117

            Egyszer már feltöltöttem valahová,de most még egyszer,mert ebben a két táblázatban elméletileg az összes létező és napjainkban használatos menetek adatai megtalálhatóak.

            Azért írtam,-elméletileg,mert az István által beírt:5/4" W21,8x1/14 menetre nem találtam adatokat,de ettől függetlenül el tudom képzelni,hogy létezhet ilyen.

            Üdvözlettel:Che


            Nem hagyott nyugodni:

            Click image for larger version

Name:	Menettáblázat palackszelep kimenet.PNG
Views:	1
Size:	65.2 KB
ID:	151118

            Palackszelep kimeneteinek menetei,a táblázatban 6. mellett,-bár az 5/4" nincs feltüntetve,de a széndioxid igen.

            Jó ezekkel a dolgokkal tisztában lenni.
            Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2016 dec. 30, 19:51. Oka: Pótlólagos feltöltés
            Atti69, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Másik fórumon írták, hogy erre rátekerik a 1/2 collos reduktort. Én amikor 1/2 collról beszélek, akkor 1/2 coll vízvezetéket értek alatta. Illetve hidraulika csatlakozókat. Lehet, hogy azért akad össze a menet, mert ez meg whitworth menet.
              Jövő héten rápróbálok egy 1/2 coll pneumatikást, hátha más lesz a kép.
              Hogy miért nem reduktor?
              Nagy palack van töltve. Nincs humorom 180 atmoszférát átfejteni, mert nagyot szól, ha elszáll.
              Nagy palack reduktorról kicsi palack megtölt, kicsi palackról szódaballon felfúj.
              Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 dec. 30, 20:38.
              mátéapu kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Kedves Che!

                Talán erre gondoltál?

                Click image for larger version

Name:	whitworth-menet-DIN477.jpg
Views:	1
Size:	137.5 KB
ID:	151120
                Che, és kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  12345678901234567890
                  Click image for larger version

Name:	Képkivágás.PNG
Views:	1
Size:	142.0 KB
ID:	151119

                  Komment


                    #10
                    Nagy palack reduktorról kicsi palack megtölt, kicsi palackról
                    Józsi-bátyánk is ezt a módszert használja PB-nél,és a muzeális turistapalack miatt: a Tiszakeszi reggel úgy kezdődik iszol egy kávét?
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Én is ezt magyarázom az oxigén reduktora rámegy a szénsav nagy palackra én is azt használom. Abban 180 ata. sosem volt max. 40. Az elmenő ágon pedig beállítható a nyomás és nem durran el semmi.

                      Komment


                        #12
                        Kedves István!

                        Össze lehet csavarni,erővel két nagyjából megegyező külső átmérőjű és magátmérőjű és emelkedésű menetet,de az soha nem lesz jó minőségű csavarkötés,sőt igen labilis,ezért ilyet nem szabad csinálni.Jól át kell gondolni és keresni kell az összeillő menet megoldását,ami okvetlenül fontos!

                        Remélem a jövő évben ismét eljutunk Tiszakeszibe és ismét találkozunk,-nos akkor iszunk egy kávét,-vagy kettőt,-esetleg hármat,négyet,------.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #13
                          Téltől kissé ellapult fórumtémákat feldobom egy csodával.


                          Probléma 1: Ki csinál szódát?


                          Probléma 2: Bedőltem a multiknak. Megvettem a túlságosan erőltetett sodastream gépet. Senki ne tegye ezt! Nem tudtam feldolgozni a 10.000 forint elbukását, ezért esztergáltattam hozzá adaptert.


                          Probléma 3: A szódásüvegek utángyártott alkatrészei pocsék minőségűek. Csókoltatom a szász műveket. A patrontömítés átenged, a patron rozsdásodik és a fémes lé visszajut a szódába.


                          Probléma 4: Vettem egy szódásballont. Csodák csodájára az is simán kifogy. Nem szeretem cipelgetni a dög nehéz tartályt a város másik végéből. Amúgy is a töltő spórol a gázzal, gyenge a szóda. Annyit ellestem, hogy 5atm tölti a palackokat.


                          Feladat: Fel kell tölteni a ballont otthon.


                          Szabványok:
                          Nagy CO2 palack - pneumatika W21,80 x 1/14”
                          sodastream palack - valami amerikai laposmenet
                          szódásballon - 22mm hidraulikában használt menet - mi az ördögért cserélte ki a régi menetet (talán 3/4") erre a gyártó????
                          ezek között pedig némi collos menetes vízvezeték


                          (Ebből mi lesz?)


                          Kis palackot megtöltöm az adapterrel.
                          Ez is külön játék. A co2 nyomás alatt folyadék és a tetején lévő gázfázis megy a reduktorra. Ha álló helyzetben tölti az ember, akkor csak gáz megy át a másik tartályba és kevés lesz a töltet. Fejre kell fordítani a 30 kiló körüli palackot, hogy átfollyon a lé is. Hűteni is lehetne a rendszert, akkor a gáz lecsapódik.


                          Az adapter w21,80x1/14" végébe beletekerek egy mezei 1/2" golyóscsapot és elzárom, mivel az adapter nyitva tartja a palack szelepét. A csap természetesen közel 100 atmoszféra gázra hitelesített :-) A gázt flexicsövön keresztül vezetem tovább.
                          A 22-es hidraulika csatlakozót valami otromba slagcsatlakozóval adták, ezért kivettem a közepét és belereszeltem egy 1/2 coll hollandi testét, amit kívülről egy ellendarabbal és némi alátéttel összeszorítottam.
                          Védelem: A ballonon van 12atm biztonsági szelep, szerintem a flexicső előbb eldurran.


                          Vége, lehet szörnyülködni.
                          Click image for larger version

Name:	P1240148.jpg
Views:	1
Size:	190.8 KB
ID:	151355

                          Komment


                            #14
                            Vége, lehet szörnyülködni.
                            Hiába no, lépten-nyomon bebizonyosodik mennyire leleményes és bátor nép vagyunk.

                            Komment


                              #15
                              De legalább nem hordja haza a csapvizet műa. edénybe csomagolva forrásvíz felirattal és nagy adag sóval hagy alakuljon a magas vérnyomás!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X