Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Google+

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Google+

    Elindult a „nagytestvér” közösségi hálózata is. Fura, hogy csak most rukkoltak ezzel elő, de az első benyomásaim alapján sikerült egy picit intelligensebb rendszert összehozniuk, mint a Facebook. Nyilván figyeltek és okultak. A lényegi különbséget abban látom, hogy itt könnyebben (gyakorlatilag evidens módon) csoportosíthatjuk az ismerőseinket, ennek következményeként pedig célzottabban oszthatjuk meg a tartalmakat. Magyarán a közösség tagjai, ha megértik a logikát, akkor nem terhelik egymást mindenféle felesleges csacskasággal. Akvarisztikai linkeket, csak azoknak küldök, akit ez érdekel, de nekik Veterán témájú linkeket nem mutogatok. A'szem így valahogy, de új még nekem is ez az egész.

    Ami webmesterként kimondottan tetszik, hogy „+1” nevű „lájk rendszerük” beépült a Google természetes találati listájába is. Ez azt jelenti, hogy ha rákattint valaki a fejlécben látható „+1” gombra, akkor ha egy ismerőse olyasmit keres, ami megtalálható a Veterán fórumon, látni fogja a találatok között, hogy egy haverja szerint ez egy hasznos oldal. Elvileg talán előrébb is kerül a találat. Ez pedig szerintem jópofa, hiszen érdekesebb lehet számunkra egy oldal, ha egy ismerősünk már értékesnek találta.

    (Itt látszik egyébként a két cég mentalitása közötti különbség. A Facebook azt szeretné, hogy az internet költözzön a Facebook-on belülre. A Google pedig azt, hogy Ő maga legyen az internet.)

    Én azt várom tőle, hogy ha valóban célzottabban használják az emberek, akkor informatívabb, hasznosabb csatorna lesz, mint a csacska/vicces Facebook. Ha valaki kíváncsi rá (már most a teszt időszakban), akkor küldje el nekem a gmail-es címét, és küldök rá egy meghívót. Természetesen később nem kell majd meghívó.

    Akinek van publikus profilja és szereti a Veterán fórumot, azt arra kérem, kattintson a fejlécben a gombra. (minden aloldal különböző ebből a szempontból, tehát az érdekesebb témákat külön-külön is meg lehet jelölni.)

    Senkit nem akarok agitálni Google+ használatára, de akit érdekel mindez, azokkal cseveghetünk itt róla.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Köszönöm a meghívódat, már vadásztam rá.

    Komment


      #3
      motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm a meghívódat, már vadásztam rá.
      Sejtettem, ezért kérned sem kellett.
      Majd írd le az első benyomásaid!
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        Én is köszönöm a meghívót! Az igazat megvallva az értesítés előtt nem is hallottam semmit erről a Google+-ról. Regisztrálok majd és ha lesz miről, beszámolok itt! :-)

        Komment


          #5
          Még 1 személyiségi és szokási adatokat gyűjtő burkolt oldal. Én kihagyom ezt is ahogy eddig mindet...

          Komment


            #6
            TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sejtettem, ezért kérned sem kellett.
            Majd írd le az első benyomásaid!


            Túlzott várakozásaim nincsenek, azt viszont tudom, hogy a Google sok hasznos és ingyenes szolgáltatást nyújt, amiket próbálok (ki)használni. Hogy nem mindig sikerül, az nem a Google-n múlik, hanem az én képességeimnek vannak határai. Eddig az ő filozófiájuk tetszik a legjobban, igazad van, nem csacsogó felület, mint a Facebook és nem akar 3 percenként rám kényszeríteni valamit, mint a Microsoft.



            Nekem-8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Még 1 személyiségi és szokási adatokat gyűjtő burkolt oldal. Én kihagyom ezt is ahogy eddig mindet...
            Pedig neked nyolc
            Az én személyiségi és szokási adataimat a szomszédaim is gyűjtik, én is gyűjtöm az övükét. Nincs semmi baj abból, hogy pl. tudom, hogy a szomszéd elment nyaralni, addig jobban figyelek az portájára. Persze ez nem várható el a Google-tól.
            Természetesen valaminek az előnyeit mindenkinek magának kell mérlegelni és mindenkinek magának kell meghozni a döntéseit.
            Utoljára szerkesztve a következő által: motorkami; 2011 júl. 13, 09:39.

            Komment


              #7
              Nos akkor még egy kis csemege:

              Google+Facebook

              Komment


                #8
                motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nos akkor még egy kis csemege:

                Google+Facebook
                Ezzel óvatosan bánnék. Ha jól értem egy „harmadik félnek” hozzáférést adok így mindkét account-omhoz, vagy valami ilyesmi.

                Ezt a cikket találtam: VIGYÁZZ SPAM: Veszélyes lehet a Google Pluson facebookozni
                Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                Komment


                  #9
                  én is most kaptam meghívót hozzá. a napokban el is jutok odáig, hogy egy új közösségi oldal tisztes tagja legyek.
                  de komolyan, elég kíváncsi vagyok rá.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X