Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Furcsa hang!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Furcsa hang!

    Sziasztok!
    Ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok, ugyanis a motorom furcsa kattogó hangot ad ki ha előrefele forog a kerék a szíj tájékán, de ha hátrafele forog akkor nem. Mellékeltem egy videót is aki tud segíteni annak megköszönném!Olaj kicsit több mint félig van benne.

    #2
    Köszönöm hogy meghallgathattam. Nekem úgy tűnik valami hozzáütődik valamihez.. Én megvizsgálgatnám lazított szíjjal.

    Komment


      #3
      csak ha elorefele forog akkor csinalja ezt. Lazotas utan is

      Komment


        #4
        Mozgatás előre-hátra,ki-be. Valamint a váltón kapcsolás majd átfordítás után szintén ellenőrzés. Valamint kiemelt tengelykapcsolóval is próba.

        Komment


          #5
          Vajon nem a szíj harapdálja a fogaskerekeket,és mivel hátrafelé nem forgott arra simán jár?????
          pasetta és Che kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Vajon nem a szíj harapdálja a fogaskerekeket,és mivel hátrafelé nem forgott arra simán jár?????
            Szervusztok!
            Mikor még gépkarbantartó és beállító műszerész voltam találkoztam hasonló jelenséggel. Mátéapu jó helyen keresgél! Egy átfordítást a szíjon érdemes megpróbálni, de csak próbára!!! Megnézném a szíj oldalát is. Lehet valami nincs egyenes vonalban, a tengelyek nem párhuzamosak, vagy csere érett a szíj, bordás kerék.
            Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szervusztok!

              Magam is elgondolkoztam rajta,hogy nem e bordásszíj elöregedése,elhasználódása az oka a jelenségnek.Valahol olvastam,hogy még az új szíjak a raktározás folyamán is elöregednek,ezért újabban a szíjakon fel van tüntetve a gyártás időpontja,-érdemes tehát erre is figyelni!A bordásszíj kerekek élettartama sem végtelen,főleg egy olyan üzemnél,ahol lényegében szabadon van.

              A hibajelenség kizárásának megállapításában teljesen egyetértek az előttem szólókkal,szíj le és minden a hajtással kapcsolatos egységet külön-külön átforgatni,hogy van e valamilyen hanghatás,így lehet viszonylag a legpontosabban megkeresni a zaj forrását.

              Arra kell gondolni,hogy az autók vezérműszíját is cserélni kell,vagy a futásteljesítmény,vagy a felszerelés idejét illető periódusban.A gumi elöregszik,sőt egy idő után,akár elmállik.

              Üdvözlettel:Che
              pasetta kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Az elképzelhetetlen hogy túlfeszített szíjból adódóan a kerék illetve kihajtótengely csapágynak van hangja??
                pasetta kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az elképzelhetetlen hogy túlfeszített szíjból adódóan a kerék illetve kihajtótengely csapágynak van hangja??
                  Szervusz! Nem elképzelhetetlen! A láncfűrészek láncát a használat után mindig vissza kell engedni, nehogy kihűlve eltörje a tűgörgőket a tengelycsapágyban. Ez pont olyan jelenség, mint amire Te most céloztál a motorkerékpáron. Persze itt ez nem teljesen igaz... A túlhúzást kerülni kell. Vagy rengeteg hiba jön össze emiatt!

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok, rájöttünk, hogy a az a nagy bordás tárcsa ami forgatja a szíjat az kotyog és ad ki ilyen hangot, csak eddig azért nem lehetett hallani,mert eladás előtt bezsírozták, hogy ne hallatszódjon, viszont hamar kijárta a zsírt és nálam már hallatszódott.Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét!
                    pasetta, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X