Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Foncsorozás, fényszóró betét felújítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Foncsorozás, fényszóró betét felújítás

    Meglepve tapasztaltam, hogy ennek a nem elhanyagolandó műveletnek nincs még saját témája.
    Várok tapasztalatokat, ajánlásokat, árakat ezen a területen.

    #2
    Na ez engem is érdekelne. Főleg valami olyan hely ahol postán is el lehet intézni a dolgokat

    Egyébként milyen állapotú foncsorokat lehet még felújítani?
    Ha a felületén van egy kis rozsda az még menthető?

    Komment


      #3
      Szervusztok! Én január óta készülök erről írni...

      Győrben a József Attila úton jártam tavaly az autóm elektromos gondjai miatt (mert a kocsikon ugye fogyóeszköz a generátor manapság...), akkor találtam egy boltocskát, ami járműlámpákat árul, illetve csinálnak foncsorozást.
      Nagyon részletes infókat nem sikerült kiszednem a boltos srácból: ők is elviszik valahova a foncsort, de náluk lehet leadni, illetve kb. 2 hét után (mivel összevárnak néhányat) felvenni. A technológia savas takarítással kezdődik, így olyanokat fogadnak el, ami várhatóan nem fog átlyukadni ettől. Kis sérülések, korrózió nem akadály. A fiatalember azt mondta, hogy 3-4e között szokott alakulni, nekem 4e-ért csinálták a Pannonia foncsort - beszerelve még nem volt, így nem tudok nyilatkozni arról hogy milyen "élőben", illetve mennyire ellenálló tartós használat esetén.
      Mindenesetre így néz ki most:

      Click image for larger version

Name:	foncsor 002 (Medium).jpg
Views:	1
Size:	50.8 KB
ID:	137337 Click image for larger version

Name:	foncsor 005 (Medium).jpg
Views:	1
Size:	58.1 KB
ID:	137338

      Amikor leadtam a szokásos bemattult foncsor volt, rozsdaszerűség csak a hátulján mutatkozott.
      Nagyjából ennyit tudok. Meg hogy hol van a bolt: a József Attila és a Salétrom utca sarkán.
      Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 máj. 07, 16:49.
      matuka, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #4
        Szépen néz ki
        Bár nekem Győr légvonalba is majd 250km. Szóval azt hiszem én keresek majd közelebbi helyet.

        Komment


          #5
          Szép! Egy tökéletesen megtisztított, ragyogó lámpabúrával esztétikai szempontból is nagyon sokat dob a motoron.
          A fényerőről és észrevehetőségről nem is beszélve.

          Komment


            #6
            Érdemes nem összetapogatni és vigyázni kell mert nem biztosan galvanikus bevonattal készült én anno töröltem le hígítós ruhával foncsort!. Mint Rodolfó csak a kezemet figyeljék és lám eltűnt a foncsorozás. Vizes vatta óvatosan de csak akkor ha muszáj. üdv. Sepy.
            Totyi és demeter kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Postai utánvéttel küldve 3000 Ft + Áfa + posta, amit találtam google-lal: foncsorozas.hu
              Ezen kívül akivel beszéltem:
              - Csomó Tibor, biztos nagyon szép munkát végez, de 10-15 ezer forintért nekem nem fér bele...
              - Garancia Autólámpabolt, kedd délig kell eljuttatni a foncsort és csütörtök délutánra van kész. 3 eFt körül mondta, ez már mindjárt barátságosabb.
              Totyi, korompaiistvan és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Érdemes nem összetapogatni és vigyázni kell mert nem biztosan galvanikus bevonattal készült én anno töröltem le hígítós ruhával foncsort!
                A belső felület tapogatásának kerülését nekem is mondta a srác, ez feljebb kimaradt. Nem nagyon értek a foncsorozáshoz - mindenesetre a hátulja barnás színű amilyen gyárilag volt nagyjából, arra gond nélkül ráragasztottak egy papírt, rajta a nevemmel meg az árral.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  Elkészül a foncsorom, képem sajna nincs, mert sebtében be is szereltem...
                  A Garancia lápaboltba lett beadva, 3500 Ft-ért csinálták.
                  A felület szép, az előkészítése (csiszolás) viszont nem makulátlan. Ettől függetlenül elégedett vagyok, nagyon esztétikus lett összeszerelve. Egyelőre ennyi, majd a fényerőt meglátom később.

                  Komment


                    #10
                    Tudod ennek a boltnak a címét?

                    Komment


                      #11
                      Üllői út 561.
                      Bár nekem az öcsém vitte el a foncsort, így a címen kívül a helyről semmit nem tudok.

                      Komment


                        #12
                        Én nap mint nap elmegyek előttük és sokszor vásárolok is tőlük a cégnek,ahol dolgozom. Szerintem korrektek és segítőkészek!

                        Én arra lennék kíváncsi,hogy a lámpaburát hogyan operáljátok le a foncsorról. Őszintén szólva nem merek neki állni,mert félek,hogy elreped az üveg...

                        Komment


                          #13
                          Nem olyan repedős az az üveg. Egyébként ragasztva nincs, csak annyira szokott összegyógyulva lenni, ahogy a gumi elöregedik. Tehát a fokozatos körbefeszegetéstől nem tudok jobbat.

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok!

                            Nekem már több céggel van tapasztalatom jó is rossz is! A GT-reflect (foncsorozás.hu) igaz olcsó de olyan silány minőség is, volt olyan Pannonia foncsorom amit 3x csináltak ujra 2 hónapon belül kedvesek, rendesek, csak a technológia valahogy nem az igazi hamar bemattul valószínüleg nem égetik rá rendesen az alapozót!
                            Akik viszont szép és tartós munkát végeznek chromedesign.hu vidéki cég Komlón vannak de lehet postázni nekik nem a leg olcsóbb 4500ft egy pannonia foncsor de nem mattul be 1 hét alatt állítólag vastagabban alapoznak és égetik rendesen hogy sokáig jó legyen!
                            Remélem tudtam segíteni!

                            Komment


                              #15
                              Ajánlok még egy módszert ami arra az esetre jó amikor az alap fém tükör teljesen eloxidálódott tehát nem lehet foncsorozni.
                              Ezt a munkát akkor érdemes végig csinálni amikor az üveg megtartása az elsődleges feladat. Általában kerek fényszóró betéteknél járható út.
                              Keresni kell egy átmérőben és a perem kialakításában egyező komplett betétet. Ezután az új betétről az üveget le kell bontani, úgy, hogy a foncsor pereme kevésbé sérüljön. Ezután a rossz, eredeti betéről a foncsort kell eltávolítani úgy, hogy az üveg ne sérüljön.
                              Ha ez a két művelet sikerült, le kell a találkozást tisztítani és egy jó minőségű ragasztó pasztával össze kell ragasztani az új foncsort a régi üveggel, de vigyázni kell a pozícionálásra.
                              Ezt a műveletet nyilván egy olcsón beszerezhető, cserélhető fényszóró betétnél nem érdemes végig csinálni, de egy különleges üveggel rendelkező betétnél mindenképp megéri.
                              Ráadásul így megoldóthat az izzó problémája is hiszen az új tükörbe valószínű, hogy csak halogén izzó megy bele.
                              Akinek túl bonyolult az üllői úti cég ezt is megoldja.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X