Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krómozó műhelyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    A gyömrői krómozóval van tapasztalatotok? Beszéltem velük telefonon a napokban, és azt állítják, felcsiszolják, alárezeznek, alánikkeleznek, elég profiknak tűntek így elsőre, ráadásul gyorsan is dolgoznak. Ettől függetlenül örülnék, ha olyan véleményét is olvasnám, akinek már volt velük dolga.

    Komment


      #47
      Üdv mindenkinek. Én minden motorom alkatrészét Edelényben krómozták ,de csak jót tudok róla mondani. Igaz az előkészitést és csiszolást saját magamnak csináltam mindig.

      Komment


        #48
        Csak jót ? Majd elmúlik ! ( ajánlom figyelmedbe a " veterán járművek krómozása " cikkeit )
        Lai kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          Click image for larger version

Name:	kép 084.jpg
Views:	1
Size:	201.0 KB
ID:	130964Click image for larger version

Name:	Kép 073.jpg
Views:	1
Size:	200.3 KB
ID:	130965Click image for larger version

Name:	100_0465.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	130966Click image for larger version

Name:	100_0460.jpg
Views:	1
Size:	197.1 KB
ID:	130967

          Üdv mindenkinek. Még eddig jó. A legidősebb krómom Kb ,10-12 éves.

          Komment


            #50
            Szerintem te részvényes lehettél a cégnél, mert különben egy kisebb vagyont fizettél volna ennyi krómért. Főleg ha 10 év után még mindig jó !
            Che kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Sajnos nem....................................

              Komment


                #52
                A gyömrői krómozóval vannak esetleg tapasztalatai valakinek? Beszéltem telefonon Salánki Sándor úrral, eléggé hozzáértőnek tűnt (többféle csiszolás után alárezeznek, nikkeleznek, stb.) és nem horror áron dolgoznak. Ettől függetlenül szívesen fogadnék személyes tapasztalatot róluk.
                , korompaiistvan és soveny kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  ATAKOBA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sajnos nem....................................
                  Beszéltem vele Én is a jövőhétet viszek ki neki cuccot egy P10-ről. Komplett P10 60 és 70 ezer között. Meglátjuk milyen lesz.




                  Addig is egy kis árbörze a telefonos egyeztetésből:

                  - könyök+dob - 9000 HUF/db
                  - kezelőszervek kormány - 1800 HUF/db
                  - telóalsó - 4000 HUF/db
                  - kormány - 6000 HUF/db

                  stb.. Ebben benne van a csiszolás és alá is rezez. Vállalja még a küllők horganyozását is.

                  Nagy reménnyel és várakozással nézek elébe a dolgoknak, ha készen van, 2 hetes a határidő. Rakok fel fotókat.
                  sepy, és 4 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #54
                    Fotóztam kint párat, remélem felengedi a fórum, mérete miatt. Nekem személy szerint tettszett a munka. Talán az előkészítésnél a csiszolással jobban odafigyelhettek volna.
                    Click image for larger version

Name:	DSC01130.jpg
Views:	1
Size:	199.7 KB
ID:	131172Click image for larger version

Name:	DSC01126.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	131173Click image for larger version

Name:	DSC01127.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	131174Click image for larger version

Name:	DSC01128.jpg
Views:	1
Size:	192.8 KB
ID:	131175Click image for larger version

Name:	DSC01129.jpg
Views:	1
Size:	199.7 KB
ID:	131176
                    mátéapu, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      LKW Fahrer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekem személy szerint tettszett a munka
                      A képek alapján korrektnek tűnik. Meg gyorsnak is elnézve a dátumokat.

                      El tudnád küldeni az elérhetőségüket ha nem túl nagy kérés?
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        #56
                        2230 Gyömrő, Vadvirág út 16.

                        Salánki Sándor üzemvezető:
                        Mobil: +36-70/577-8500
                        Tel.: 0629331099

                        A mobilt hívd, azon előbb eléred. Mint utólag kiderült, bérmunkába csiszoltat állítólag Maglódon, van 3 úriember is aki dolgozik neki, 2 hetes a határidő, minden pénteken krómoznak..

                        Fémcsiszolás, polírozásra kaptam egy címet, de nem teszem még ki amíg a mester nem bólint rá.

                        P10 krómozandó alkatrészek felcsiszolása + alumínium alkatrészek polírozása, darabszámtól, rozsdától függően - max. 30000 HUF, ja és homokoz is a bácsika

                        Szerdán megyek ki hozzá, ha tudok fotózok és rakom fel ide.
                        További szép nap



                        korompaiistvan, soveny és 5 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          Megtörtént a nagy találkozás, volt egy kevés időm a kettő fuvar között (9 óra), kiszaladtam a csiszolóshoz.

                          - pontos árat nem tudott, vagy nem akart mondani a króm alácsiszoláshoz + az alumínium polírozáshoz, csak tól - tól-ig
                          - komplett 15000 HUF és max 25-27000 HUF, látnia kell neki, mennyire vannak oda az alkatrészek (megértem .

                          Tisztában volt vele, melyek azok az alkatrészek, amik fémcsiszolásra várnak egy P12-nél, és melyek a polírozandóak.
                          A műhely nem nagy, de látva a felhalmozott korongokat és gépeket, valamint 1-2 alumínium félkész cuccot, meg a forgalmat, szerintem Én bepróbálkozom nála. Meglátjuk milyen lesz. Nem kell előre bejelentkezni, hozzájárult, hogy a címét és telefonszámát kirakjam ide. A héten ha lesz elegendő időm, akkor szétdobom a Pancsit és akár vasárnap is kivihetem neki.

                          Cím: DUNAHARASZTI
                          Név: Nagy István
                          Telefon: +36209149952
                          OdinHEM, korompaiistvan és 3 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #58
                            Srácok én most beszéltem a kecskeméti Galván Systems Kft.-vel és az alábbi ajánlatot adta a T5-krómozásra:

                            ELSŐ TELÓ ALSÓRÉSZ: 4000/DB
                            KORMÁNY: 4000
                            KUPLUNGKAR: 1200
                            FÉKKAR: 1200
                            LÁMPAKERET: 2700
                            FÉKPEDÁL: 2700
                            BERUGÓKAR: 2700
                            KIPUFOGÓ KÖNYÖK: 4000/DB
                            KIPUFOGÓ DOB: 14000/DB
                            HÁTSÓ RUGÓTOK: 1200/DB
                            KIPUFOGÓ BILINCSEK: 1500/DB
                            CSAVAROK: 150-200/DB

                            FÉKDOBOK POLÍROZÁSA ELSŐ-HÁTSÓ: 6000

                            ------------------------------------------------------------------
                            ez így cirka 70-80 ezer forint és EBBEN MÉG A KEREKEK NINCSENEK IS BENNE!!!

                            Azt mondták a vállalási idő ~ 6 hét

                            Mit szóltok hozzá? Szerintem egy kicsit sok, az eddigi hozzászólásokat olvasva

                            Komment


                              #59
                              Szervusz Tato!

                              A legfőbb kérdés,hogy a megadott árak mellett alárezeznek e,-valahogy lemaradt.A krómozás,alárezezés nélkül,nem időtálló,-természetesen csak akkor,ha a krómozandó alkatrész mentes a "kráteres" korróziótól.

                              Hogy mi a drága és mi az olcsó,az attól függ,hogy mennyi ideig bírja tartani az újrakrómozott alkatrész,az állagát,-ha egy-két év elteltével "lepukkan",akár drága,akár olcsó,-nagy veszteség.

                              Mint-ahogy a krómozás témában,már többször ki lett fejtve,szerintem a veteránozás leggyengébb láncszeme,-de mindezek mellett nélkülözhetetlen.

                              Érdekesség képpen,ha valaki rendelkezik fémipari mikroszkóppal,-próbáljon meg felcsiszolni,pl. egy közepesen rozsdás kipufogó könyököt és ha már szemre szépnek tűnik,vizsgálja meg mikroszkóp alatt,-meglepő dolgokat fog látni.Tökéletes krómot,csak tökéletes felületre lehet készíteni,a hagyományos,réz-nikkel,króm technológiával.

                              Hogy mi a drága és mi az olcsó,-gondold el egy galvánüzem fenntartási költségei,az annyi amennyi,azután lehet gondolkozni,hogy ez egy "extrém"technológia,-nem tudja mindenki csinálni(hatalom),-azután lehet arra is gondolni,"hogy munkabér a munkaerő ára",az-az örülünk,hogy élünk,de szeretnénk szép krómot.

                              Meglehet,nem éppen építő jellegű a hozzászólásom,de magam is krómoztatás előtt állok,és hidd el a tanácstalanságom ,talán még nagyobb,mint a tiéd,mert"kuncog a garas a markomban".

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                #60
                                Tató eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Mit szóltok hozzá? Szerintem egy kicsit sok, az eddigi hozzászólásokat olvasva
                                Én is kértem 2-3 hónapja árajánlatot a galvan systemstől és ezt kaptam P10re:

                                "üdvözlöm!



                                új kip dob 11000ft -db
                                új kip könyök 2800-db
                                kip muff 1000-db
                                kip hollander 1000-db
                                kip bilincs 1400-db
                                tel szár 3800-db
                                rugótok 1200-db
                                kormány 3800-db
                                kuplung-fékkar 1200-db
                                kormány bilincs 1200-garn.
                                fékdob alu polir 1500-db
                                kormány kifli 2500-db


                                átfutási idő kb 6-8 hét


                                tisztelettel Szabó Vilmos"



                                Hogy ez most olcsónak vagy drágának számít azt nem tudom, az biztos, hogy azóta se küldtem nekik semmit krómozásra mert nem futja. Az viszont biztos, hogy az ország egyik legminőségibb krómozóüzeme (nem reklám és nincs is ott érdekeltségem, sok ember tapasztalata mondatja ezt velem). Nemrég láttam veteránaprón 1 pár kívánatos kipufogódobot síppal, de 2 nappal azután láttam meg a hirdetést, hogy feltették, és mikor felhívtam már le volt foglalva, de mondta, hogy kecskeméten krómoztatta és tényleg nagyon jó minőség, mert krómoztatott ő valami szerencs környéki üzemben is, de az addig tartott míg novemberbe letámasztotta a sarokba és február-március környékén elővette, akkor már a króm nagy részét ledobta magáról és teljesen berozsdált. De láttam már én is olyan ocsmány krómozást felnin, hogy inkább kapartam volna le az egészet ha az enyém lett volna. Rücskös volt, repedezett, fakó, foltos, pedig elvileg pár hónapos friss króm volt. Természetesen az alapanyagtól is függ, de nem lehet mindent arra fogni.

                                Személy szerint én most úgy fogom csinálni, hogy veszek utángyártott kipufogókészletet és új külső illetve belső gumikat, aztán mikor lesz 1 kis pénzem veszek 2 felnit meg küllőkészletet, majd megint pénzhez 1 hétre lekrómoztatom az első+ a hátsó teleszkópok becsúszóit, aztán később idővel a többi apróságot. Ahhoz, hogy mindent azonnal meg tudj csinálni vagy nagyon sokáig kell gyűjtögetni, vagy milliomosnak kell születni.

                                Ja amúgy számolgattam és oda jutottam, hogy ha veszek utángyártott nyers kipufogót és lekrómoztatom akkor ugyanott vagyok mintha megvenném az utángyártott krómozott kipufogót (kb 2-4000 a különbség, de 80000nél ez már nem sokat számít). Ha megveszem a használt ütött-kopott kipufogót és lekrómoztatom akkor nagy esély van arra, hogy rozsdamentesítésnél, csiszolásnál, savazásnál kilyukad, akkor be kell hegeszteni, amit ilyen vékony lemezeknél nem lehet eltüntetni és mindig meg fog látszani a krómozás ellenére is, amúgy is csak elég ramaty állapotú kipufogókat lehet találni. Ha felújítottat nézek akkor az kb ugyanott van árban mint az utángyártott, de van, hogy drágább. Ha pedig gyári újat akarsz venni, akkor a határ a csillagos ég. Természetesen megértem, hogy az eredeti állapotban lévő használatlan, pannóniagyárból kigördült állapotban lévő kipufogók és egyéb alkatrészek drágák, és én se adnám semmivel se olcsóbban ha lenne olyanom és el kéne adnom, de van az az ember aki képes házilag kifaragni 1 szerszámot, hogy tudjon vele dolgozni, meg van az aki olajszintmérésre is szakembergárdát tart a spájzban.


                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A legfőbb kérdés,hogy a megadott árak mellett alárezeznek e,-valahogy lemaradt.A krómozás,alárezezés nélkül,nem időtálló,-természetesen csak akkor,ha a krómozandó alkatrész mentes a „kráteres” korróziótól.
                                Nekem levélben azt írták, hogy a festéket és a zsírt el kell távolítani házilag, a rozsdamarást és minden egyéb előkészítést ők elvégzik plusz költség nélkül. A honlapjukon pedig azt olvastam, hogy minden krómozást alárezeznek.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Blackmumus; 2012 jún. 08, 01:30.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X