Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krómozó műhelyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Sajnálom ha valakit megsértettem, de csak a jó szándék vezérelt, mint oly sok veterános társamat engem is megtaláltak a ,, szakbarbárok" ezért szerettem volna segíteni. Nem pedig saját magamat eladni és fényezni. Mert nem vagyok nagy műszaki zseni és nem is akartam magam úgy feltüntetni. Ezért írtam amit írtam. Sok nagyon jó szakembert ismerek és ismereteimet és tapasztalataimat akartam megosztani. A web oldalam is ebből az okból születtet. De nem akarok én magyarázkodni.

    Még egyszer elnézést ha ezzel valakinek nem tetszését váltottam ki.

    Üdvözlettel: Bíró Gábor
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      tudnál e webcímedet megadni?

      Komment


        #18
        biro8181 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sajnálom ha valakit megsértettem ...

        Nyilvánvalóan nem sértettel meg senkit, nem teljesen értem a szabadkozásod. De szívesen elmagyarázom, miről van szó:

        Ez a fórum arra való, hogy kérdéseket tegyünk fel és válaszolgassunk rájuk. Ha tudod a választ egy-egy kérdésre, de nem árulod el, viszont mégis hozzászólsz és csak a telefonszámodat közlöd, valamit a weboldalad címét, akkor ezzel nem segítesz senkinek. Ha mindezt negyedórán belül öt különböző témában teszed meg, akkor gyakorlatilag azt mondhatjuk, hogy végig „szemeteled” a fórumot. Ha ezt a magatartást megengedném, akkor sokan kedvet kapnának mindehhez és gyorsan értéktelenné válna a sok eddig összegyűlt információban igen gazdag tartalom.

        Jelen témát éppen ebből a megfontolásból „szakítottam ki” a http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...kromozasa-233/ hozzászólásai közül, hogy az abban szereplő tanulságos tartalom olvasását ne nehezítse a sok reklám. Melyek egyébként, mint látható, csak félinformációkat tartalmaztak, további kérdéseket generáltak csupán”¦

        Válaszolhattam volna privát módon is, de arra gondoltam talán tanulságos mindezt publikusan tisztáznom, hogy az öncélú és tömeges önreklámozástól a jövőben is meg fogom óvni a fórumot. Ebből ne legyen félreértése és főleg ne legyen sértődés, vagy harag. Részemről legalábbis nem lesz, csak nyomom a „delete” gombot.

        Természetesen mindez nem azt jelenti, hogy ne lehetne weboldalakat reklámozni. Egyrészt ezért van a linkkatalógus: Bármilyen hosszú ajánló szöveggel és „értékes” linkkel bárki elhelyezhet benne veterán témával foglalkozó oldalakat.

        Másrészt, ha egy kérdésre egy másik oldalon használható válasz olvasható, akkor beszúrható válaszként a hivatkozása, de nem a főoldalé, hogy botorkálni kelljen, hanem az információt tartalmazó aloldal linkje. Ez így valóban segítség lenne.

        Remélem így érthetőbb.
        sepy, KIKI 61 és 5 további látogató kedvelte ezt.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #19
          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szia !

          Szeretném tudni, hogy hol krómoztok ? Nyilván Kecskeméten, de ott több cég is van. Esetleg meglephetnél minket egy árlistával. Megbonthatnád úgy is, hogy csiszolás+krómozás. Biztos sokunkat érdekelne. Esetleg referencia ?
          Sziasztok!
          A honlapunkra tettem fel néhány árat, tájékoztató jelleggel, akit érdekel.
          Országosan több helyre is dolgozunk, Hollandiába, Németországba is visznek nálunk készült árukat. Sok Mercit csináltunk a Szavéri Zoliéknak, Gál Gyuriéknak Fótra, de Debrecenbe, Szegedre, Pécsre stb. is dolgozunk. Ha csak csiszoltatni akartok, megoldjátok a krómozást Kalocsán (ahogy olvastam a hozzászólásokat), nekünk úgy is jó. A fent lévő áraknak kb. fele a csiszolás.

          Komment


            #20
            Sziasztok!

            Budapesten hány olyan cég van, aki krómozással foglalkozik? Tudom, hogy kényes dologról van szó, olyan céget is ajánlhattok nyugodtan, ami esetleg nem vált be. Továbbá mit jelent, hogy drága ez meg az... Konkrétumokat lehetne kérni??? Mennyivel drágább Budapesten, mint Kecskeméten, vagy máshol? Nem hiszem el, hogy nincs Budapesten egy cég sem ami jó lenne pestieknek. Itt többen vidéki cégeket ajánlanak, mivel jobbak? Konkrétumokat szeretnék. Nem olyat, hogy ezen meg ezen lejött a króm, hanem árkülönbségeket, meg technikai különbséget... Nem lehet, hogy a budapesti cégek gondosabban dolgoznak alá és jobb minőséget állítanak elő? Nem értek hozzá, csak nekem is egy hónapon belül le kell adni az alkatrészeket és szeretnék tájékozódni, lehetőleg budapesti céget szeretnék.

            Üdv. Gyula

            Komment


              #21
              Sziasztok!
              Én ezt a céget tudom ajánlani. A pannonia T5 gépemet kipufogódob nélkül, minden más krómozandó alkatrésszel 45 ezerért krómozták, nagyon szép minőségben. Még elnézést is kértek, hogy a sok megrendelés miatt csak két hét múlva tudok menni a cuccokért. Ja és ők is csiszolták, vagy csiszoltatták valahol, de ez igazából nem érdekelt, csak jó minőség legyen. Megkérdeztem, csiszolás után is lehet vinni alkatrészeket, ha valaki ezt mással szeretné elvégeztetni.
              CROMKONTAKT KFT H- 1214 Budapest, II. Rákóczi Ferenc út 289-295
              sepy, LC 9246 és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                DCS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!

                Budapesten hány olyan cég van, aki krómozással foglalkozik? Tudom, hogy kényes dologról van szó, olyan céget is ajánlhattok nyugodtan, ami esetleg nem vált be. Továbbá mit jelent, hogy drága ez meg az... Konkrétumokat lehetne kérni??? Mennyivel drágább Budapesten, mint Kecskeméten, vagy máshol? Nem hiszem el, hogy nincs Budapesten egy cég sem ami jó lenne pestieknek. Itt többen vidéki cégeket ajánlanak, mivel jobbak? Konkrétumokat szeretnék. Nem olyat, hogy ezen meg ezen lejött a króm, hanem árkülönbségeket, meg technikai különbséget... Nem lehet, hogy a budapesti cégek gondosabban dolgoznak alá és jobb minőséget állítanak elő? Nem értek hozzá, csak nekem is egy hónapon belül le kell adni az alkatrészeket és szeretnék tájékozódni, lehetőleg budapesti céget szeretnék.

                Üdv. Gyula
                Szia !

                Soroksári úton a lágymányosi híd előtt van a Fémépítő kft, szépen dolgoznak, ajánlom őket.
                Ha mindenképpen pesten belül keresel.
                apacsavo, -t5- és DCS kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  bence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!
                  Én ezt a céget tudom ajánlani. A pannonia T5 gépemet kipufogódob nélkül, minden más krómozandó alkatrésszel 45 ezerért krómozták, nagyon szép minőségben. Még elnézést is kértek, hogy a sok megrendelés miatt csak két hét múlva tudok menni a cuccokért. Ja és ők is csiszolták, vagy csiszoltatták valahol, de ez igazából nem érdekelt, csak jó minőség legyen. Megkérdeztem, csiszolás után is lehet vinni alkatrészeket, ha valaki ezt mással szeretné elvégeztetni.
                  CROMKONTAKT KFT H- 1214 Budapest, II. Rákóczi Ferenc út 289-295
                  Pontosítanád hogy mit kaptál ennyi pénzért ?
                  PL: Rezezték a felületet a nikkel előtt ? Aztán a 45e-be mi volt benne ?
                  Feltételezem: - 2db telószár
                  - 2 db hátsóteló burkolat
                  - Kormány
                  - lámpakeret
                  - ráfok
                  Kihagytam valamit ? És ezeket mind meg is csiszolták ?

                  Komment


                    #24
                    Szia! A két dobot kivéve minden ami króm egy pannónia T5-ön. A két felni meg volt csiszolva azt, csak krómozni kellett. A többit ők csiszolták, vagy csiszoltatták, hozzáteszem nem volt rossz állapotban az eredeti króm sem, ezért valószínűleg nem volt nagy meló a csiszolás. Rezezték, aztán krómozták, de nem értek hozzá, és nem is érdekelt, szép lett, nem volt sok érte a 45 ezer, és így 3 év után még mindíg hibátlan állapotú sz összes felület. Lehet hogy azóta drágult valamit a dolog, meg kell kérdezni. Korrektek voltak.
                    Azért ajánlom őket, mert egy másik motorom krómozott cucca Székesfehérvárra került, pontosan már nem tudom a céget. Az alkatrészek ott voltak fél évig, a felét lenikkelezték, a másik feléhez hozzá sem nyúltak, és több telefonhívás után tudtam csak elhozni a cuccokat, természetesen nem fizetem egy vasat sem.
                    apacsavo és mir-mur kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Sziasztok! Én a D-Csepelem alkatreszeit a Motokrom Kft-vel krómoztattam.(Táborfalva)2 komplett kormány ( bilincsekkel, karokkal), berugó, sebváltó karok, kuplung fedél zárócsavarja. Volt ami felületi rozsdás volt, volt amin lepattogzott a króm.
                      Lefényképeztem a cuccokat, mailen elküldtem, adtak ajánlatot, postáztam, utaltam, visszapostázták cca 15000 ft volt.
                      Nem tudom mennyire lesz tartós, mert még a nap sem érte. De mikor megjött a kész cucc majdnem besza**tam a gyönyörűségtől.
                      sepy, apacsavo és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Hát én is majdnem ..... de nem a gyönyörtől. A napokban elővettem a nem egészen egy éve krómoztatott motyóimat, ami száraz helyen papírdobozba volt feltéve a polcra. Az Izs fékkarjáról már lökődik le a króm, pedig még fel sem tettem. Ennyit Edelényről.

                        Komment


                          #27
                          A Bence által ajánlott Cromkontakt Kft-t én is csak ajánlani tudom, szépen dolgoznak, és nincsenek megsértődve mert be mertem vinni hozzájuk a "vackaimat" (ezt a Fémépítőnél tapasztaltam mondjuk ott csak horganyoztattam ) , és viszonylag gyorsak, nekem 2 hét alatt megvolt, egy darabot sem szórtak el, és egy húszast fizettem ezért, talán nem a legolcsóbb hely, de legalább alárezeznek, nikkeleznek is (bocsi most jobb képet nem tudtam csinálni)

                          Click image for larger version

Name:	DSC02559.jpg
Views:	1
Size:	202.3 KB
ID:	129345

                          (ja, és ők csiszolták)
                          Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2011 nov. 06, 20:27.

                          Komment


                            #28
                            A Fémépítőnél én krómoztattam régebben, sokáig jók voltak, aztán odakerült egy új csiszoló, aki majdnem mindent szétcsiszolt (volt olyan munkahelyem, ahol pl. néha beálltam csiszolni, mikor finomabb dolgokat kellett, úgyhogy tudom, hogy lehet úgy is csiszolni, hogy nem nyomom neki a korongnak ezerrel :-) )....:-(

                            Egyébként a 20000 ekkora kupac alkatrészért nem olyan rossz ár; nekem 850-es FIAT-om van, egy dísztárcsa krómozásának az utolsó ára (nem mostanában) 5000 Ft. lett volna, egy fényszórókereté 2-3000 Ft...

                            Komment


                              #29
                              supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A Bence által ajánlott Cromkontakt Kft-t én is csak ajánlani tudom, szépen dolgoznak, és nincsenek megsértődve mert be mertem vinni hozzájuk a "vackaimat"
                              Ez így fotó alapján nagyon jónak tűnik! Az árat is korrektnek érzem, főleg úgy, hogy alá is rezeznek. Tiszta jó! :-)
                              (Sajnos az egyik kép nem jelenik meg, ezt fel tudnád tölteni még egyszer?)

                              Komment


                                #30
                                soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez így fotó alapján nagyon jónak tűnik! Az árat is korrektnek érzem, főleg úgy, hogy alá is rezeznek. Tiszta jó! :-)
                                (Sajnos az egyik kép nem jelenik meg, ezt fel tudnád tölteni még egyszer?)
                                Szia!
                                Persze feltöltöm, de ez se sokkal jobb, igazából elsőnek ezt raktam fel, de utána láttam hogy valamiért nem sikerült, így egy másikkal próbálkoztam.
                                Click image for larger version

Name:	DSC02561.jpg
Views:	1
Size:	192.2 KB
ID:	129374

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X