Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krómozó műhelyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    köszi

    Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

    Komment


      Itt nálunk Gyömrőn
      Ha rám hallgatsz,először viszel pár próbadarabot és leteszteled. Én jártam hozzájuk,de már mellőzöm.

      Komment


        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha rám hallgatsz,először viszel pár próbadarabot és leteszteled. Én jártam hozzájuk,de már mellőzöm.
        Igen???? Mi volt a gond?
        Több ismerősöm krómoztatott/horganyoztatott velük és mind dicsérte....

        Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről

        Komment


          Utolsó két alkalommal négy és hat hónap volt a türelmi idő + megbeszélt időn felül három órát vártam. A minőség: a Jawa tankról a maszkoló szalag lehúzta a krómot. Ez a személyes tapasztalat,másnak lehet jobban megcsinálták. Most Táborfalvára és Kecskemétre hordom,mindkét helyen korrektek,gyorsak... a táborfalvai 1hónap,és valamelyest olcsóbb.

          Komment


            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Utolsó két alkalommal négy és hat hónap volt a türelmi idő + megbeszélt időn felül három órát vártam. A minőség: a Jawa tankról a maszkoló szalag lehúzta a krómot. Ez a személyes tapasztalat,másnak lehet jobban megcsinálták. Most Táborfalvára és Kecskemétre hordom,mindkét helyen korrektek,gyorsak... a táborfalvai 1hónap,és valamelyest olcsóbb.
            ha tudsz küldj cͬmet, köszi

            Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

            Komment


              küldj cͬmet, köszi
              Motochrom kft Táborfalva. Neten a tel szám, hétközben 15 óráig aktívak.

              Komment


                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Motochrom kft Táborfalva. Neten a tel szám, hétközben 15 óráig aktívak.
                ok

                Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

                Komment


                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Utolsó két alkalommal négy és hat hónap volt a türelmi idő + megbeszélt időn felül három órát vártam. A minőség: a Jawa tankról a maszkoló szalag lehúzta a krómot. Ez a személyes tapasztalat,másnak lehet jobban megcsinálták. Most Táborfalvára és Kecskemétre hordom,mindkét helyen korrektek,gyorsak... a táborfalvai 1hónap,és valamelyest olcsóbb.
                  Az nem semmi.....
                  Mondjuk én helyi vagyok,ha kell hetente beugrom hozzájuk...[emoji4] és ha lehúzza a maszkolószalag a krómot,addig viszem vissza,míg jó nem lesz.
                  Mindenesetre meglep a tapasztalatod,ezek szerint így is tudnak dolgozni....[emoji17]

                  Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről

                  Komment


                    Ennyiből szerencsésebb vagy. Mivel helyi vagy,neked ily formában kedvezőbb megoldás... + odafigyelnek ez miatt..

                    Komment


                      A minőség: a Jawa tankról a maszkoló szalag lehúzta a krómot. Ez a személyes tapasztalat,másnak lehet jobban megcsinálták.
                      Ezelőtt 2-3 évvel még valóban jó volt a munka minősége, és a határidő is elfogadható a kecskemétihez képest, de most én is csak megerősíteni tudom, hogy elúsznak a határidővel, és a minőség nagyon silány. (A kormányról én is letöröltem a krómot...)

                      Komment


                        karezoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Cromkontakt Galvánipari Kft.


                        1214 Budapest, II. Rákóczi Ferenc út 289-295.

                        Jawa 250/559 tank krómozása 12 eFt (én csiszoltam és políroztam).
                        Bár nem mai bejegyzés, de esetleg vélemény a cég munkájáról? Köszönöm!

                        Komment


                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Edelény igen ! 3-4 hónap a várakozási idő............
                          Ez egy édekes dolog...velük nagyon vegyesek az érzelmeim. A következő "story" kb 15-16 éves, A barátom ott krómoztatta a pancsáját 2 évvel a korábban, mint amikor én kerültem kapcsolatba velük. Nagyon szép munkát végeztek, a pár év alatt a króm is szép maradt. Probléma nem volt semmi. Pont a pozitív "tapasztalata" és ajánlása miatt vittem hozzájuk mindent. Tételes listám volt, egy komplett pannónia minden egysége, kivétel a kipufogórendszer, mert akkor az nem volt makulátlan. Jó hosszú várakozás után visszakaptam a cuccokat. Sírva fakadtam. Nem csak azért, mert silány minőséget csináltak (már akkor volt amiről málott a króm, de a karcok is sok helyütt látszottak, mert én csak elődolgoztam anno, Ők vállalták az aládolgozást), de a nagyobb próbléma azza volt, hogy jónéhány alkatrészem "elveszett", és volt amiből kettőt kaptam Persze próbáltam reklamálni, de csak húzták a vállukat. (mint írtam, már 15 éve ennek, amúgy a motoromat most készülök befejezni, és sok sok alkatrész kell most beszereznem emiatt). Nem tudtam semmit elérni, sem alkatrészeket nem kaptam vissza, sem nem "javították" a hibás alkatrészeket (mérmint a krómozás minőségét). Nekiláttam, és a frissen krómozott cuccaimat újra felcsiszoltam (már ami nem veszett el, és amin nagyon ramaty volt a króm), és akkoriban, édesapám segítségével elvittük egy másik céghez. Sajnos, már nem emlékszem, hogy melyik cég volt az, de fateréknak dolgoztak be, lehet amúgy nem is vállalták volna a munkát...így (ugyan sokkal drágábban), de készen lettek. Most, hogy elmúlt 15 év, és ismét nekiláttam a pancsa összerakásának, előszedtem a cuccaimat, ami amúgy azóta a szüleim lakásában, a padlástéri fűtött szomámban, rongyokkal letakarva volt. Mondanom sem kell, fel is szakadtak az élmények, pláne, hogy amit újrakrómoztunk, még mindig gyögyörű, de az edelényi munkából néhány alkatrész azóta "kirügyezett" a rozsdától.

                          Most hallottam, hogy állítólag javult a minőségük, és talán már más technológiával is dolgoznak, mint régen. Szóval, remélhetőleg már sokkal jobb minden, mint írtam, én egy régi tapasztalatomat, inkább csak mint storyt szerettem volna leírni nektek.

                          Most egyébként egy pár apró cuccot szeretnék megint krómoztatni (néhányat, ami kirügyezett, illetve ami azóta beszereztem), ezért is keresek normális krómozót. Lehet, hogy Edelény azóta jó (ahogyan hallottam, és mint írtam, biztos szép és minőségi munkát végeztnek most, de) érthető okokból, nem merek oda menni. Nem is a krómozás minősége, hanem az elveszett eredeti alkatrészeim miatt.

                          (még annyit hozzá, hogy nekem a motorom egy totálisan fullos, 63-as T1-es motor volt, azaz minden gyári, eredeti alkatrészekkel, a hátsó lámpa kivételével...most...inkább úgy fogalmazok, hogy rajta vagyok )
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Halal; 2018 febr. 11, 18:37. Oka: elgépelések/betűkihagyások :S
                          mátéapu, heeegany és CZsolti kedvelte ezt.

                          Komment


                            Kedves Hali!

                            Olyan helyre vidd,ahol alárezeznek,mert anélkül nincs jó króm!A darabok átadása előtt csinálj azokról tételesen fényképet,amit kinyomtatsz és azokat szignóztasd az átvevővel,így el lehet kerülni az elkallódásból adódó vitákat!Utolsóként kérni kell a minőségre,az esetleges technológiai hibákból adódó károkra garanciát.A krómozás egy drága technológia,az sem a készítőjének sem a megrendelőnek nem olcsó,ezt tudomásul kell venni,de éppen ezért az elkészült darabokra garanciát kell kérni!

                            A fórumon,mint ahogy azt már többször említettük nagyon sok írás van a krómozásról és a krómozókról.A legutóbbi írásokban leíródott,hogy Magyarországon nem csinálnak jó krómot,de azért érthető,hogy vinni akarod valahova,de ebben sajnos úgy gondolom senki közülünk nem tud egy határozott tanácsot adni,hogy hova.


                            Üdvözlettel:Che (Megfogadtam a tanácsod,ezután Halinak szólítalak,-ha nem bánod,de a Kedves az maradni fog.)
                            heeegany és Halal kedvelte ezt.

                            Komment


                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kedves Hali!

                              Olyan helyre vidd,ahol alárezeznek,mert anélkül nincs jó króm!A darabok átadása előtt csinálj azokról tételesen fényképet,amit kinyomtatsz és azokat szignóztasd az átvevővel,így el lehet kerülni az elkallódásból adódó vitákat!Utolsóként kérni kell a minőségre,az esetleges technológiai hibákból adódó károkra garanciát.A krómozás egy drága technológia,az sem a készítőjének sem a megrendelőnek nem olcsó,ezt tudomásul kell venni,de éppen ezért az elkészült darabokra garanciát kell kérni!

                              A fórumon,mint ahogy azt már többször említettük nagyon sok írás van a krómozásról és a krómozókról.A legutóbbi írásokban leíródott,hogy Magyarországon nem csinálnak jó krómot,de azért érthető,hogy vinni akarod valahova,de ebben sajnos úgy gondolom senki közülünk nem tud egy határozott tanácsot adni,hogy hova.


                              Üdvözlettel:Che (Megfogadtam a tanácsod,ezután Halinak szólítalak,-ha nem bánod,de a Kedves az maradni fog.)
                              Kedves Che, mint ugye olvastad a negatív tapasztalataimat, a saját bőrömön tanultam meg (amit egyébként szerintem az imént profi módon összegeztél), hogy mit kell tenni. De ezúton is köszönöm, mert ha most ezt nem írod, szerintem a fotódokumentálás, megint kimaradt volna (voltaképpen mindig mindent fotózok, csak a fontos dolgokat nem )

                              Nagyon sokat olvasgattam, és érdekes ez a krómozó" iparág egyébként. Úgy veszem észre, hogy egy lüktető masszaként, évről évre hullámhegyek és hullámvülgyek követik egymást. Szinte időszakosan megfigyelhető, hogy éppen aktuálisan melyik évben melyik cégre "esküsznek", majd a következő évben lehet olvasni a negatív kritikákat. (bár párszor már csalódtam ugyan a fórumos "húzzúk le mert az jó típusú hozzászólások miatt, de még hinni akarok benne, hogy az emberek zöme a valós pozitív vagy negatív tapasztalatait írja le)

                              Jelenleg van itt Csepelen egy nagyon kedves uriember, akivel egyébként készülünk összeszerelni majd a motoromat, érződik rajta, hogy érti is amiről beszél. Neki is van egy krómozó kapcsolata (bár még a céget nem tudom), de állítólag nekik szépen dolgozik. Ha ott nem jönne össze, akkor kiszemelt még a fentebb már említett Cromkontakt Kft.. Pont az általad is leírt aládolgozás (rétegzett krómozás) miatt. De persze majd próbálok még róluk infót gyűjteni. Tényleg apróságok maradtak amúgy, szóval nem egy drága dologról lesz szó, meghát, nem is lesz olyan "látványos", mint egy kipufogó, vagy akár egy kormányszarv, de azért szeretném, ha nem egy kókánybt maszatolná össze, azt pedig pláne szeretném, ha nem veszítenék el...pár dolgot igen igen igen nehezen pótoltam

                              Mégegyszer köszönöm a jótanácsokat, meg fogom fogadni.

                              Üdv.: Hali (a.: Halal) vagy (Halal, alias Hali )
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Halal; 2018 febr. 11, 22:28. Oka: elgépelés
                              dongos78 és heeegany kedvelte ezt.

                              Komment


                                Ha esetleg Őket (pontosabban az Ő munkájukat) ismeri valaki, kérem ossza meg a tapasztalatát velem/velünk:

                                http://femcsiszolas-galvanizalas.hu

                                Köszönöm!
                                Fémcsiszolás és galvanizálás mellett krómozással, nikkelezéssel, rezezéssel, barnítással, fehér-sárga horgonyzással foglalkozó műhelyünk a rendelkezésére áll!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X