Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alkatrész rendelés...kinek mi a tapasztalata?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Alkatrész rendelés...kinek mi a tapasztalata?

    Üdvözlet minden fórumtársnak!

    Nézegettem, de nem találtam olyan postot, ami alkatrész rendeléssel összefüggő!
    Ha véletlenül volna ( mégis) akkor kérem a moderátorokat, hogy irányítsák át a mondandómat.
    Nos, az egyik futárszolgálatos üzlettől rendeltem pár dolgot. Annak rendje-módja szerint vissza is igazolták.
    A kiszállítás ( belföldön) 3-6 nap. Már eltelt az az idő, de még nem kaptam semmi értesítőt a cuccok érkezéséről.
    Ráadásul nagyon kellett volna a dolog,amit rendeltem, most itt állok a nagy semmivel a kezemben!

    Nem tudom, járt-e valaki már így? Azt sem tudom, hogy kiírhatom-e a bolt nevét ide?!

    Üdvözlettel!

    #2
    Én ilyenekről már regényt tudnék írni de inkább bele sem kezdek.
    Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Rendeld inkább külföldről, EU-n belüli országból. Úgy garantáltan megkapod, gyakran hamarabb mint amennyi idő alatt a szomszéd városba eljut egy küldemény...
      (és ha íbéjről rendeled akkor simán visszakövetelheted a pénzed ha nem kapod meg, vagy nem azt küldték ami a leírásban szerepel, vagy nem működik)
      Lemezjáték és Fergusson kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Egy magyar oldalról rendeltem pár dolgot nemrég. Én megkaptam időben de minőségi kifogásaim támadtak néhány alkatrésszel. Megírtam nekik egy levelet erről, és mivel nem tudták a leírtakat cáfolni ezért felajánlották hogy visszaveszik. Igazából korrektül jártak el de mégis rossz szájízem volt az eset miatt, hisz nem azt kaptam amit szeretem volna.
        NockL, Fergusson és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Az a helyzet, hogy a legtöbb kereskedő nem szakmai szemmel kezeli a termékeit.
          A vezérlő elvük a képződő haszonkulcs.
          Mivel az átlagos vevő is csak az olcsóságot keresi bár már látok némi elmozdulást.
          Az a javító aki garanciális feltétellel dolgozik az nem építhet be felelősen silány terméket. Ez a jog a magán felhasználóé, ő még is teszi aztán csodálkozik, hogy nem hosszú életű a javítás.
          Ma ehhez a kereskedői kultúra még nem alakult ki a motorkerékpár javításban.
          Napi szinten kapcsolatban vagyok az alkatrész nagykerekkel, mégis a 80 százalék alkatrész felhasználást máshonnan oldom meg.
          NockL, OdinHEM és Fergusson kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Nos, megoldódni látszik a problémám...tegnap (megkeresésükre) kaptam egy választ, miszerint a rendelt alkatrészek közül egy, még nem "érkezett" meg hozzájuk, ezért a késés. /érdekes, ahogy írtam, azonnal reagáltak/
            Talán, magukra találnak?!
            NockL kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Nekem a legnagyobb félelmem mindig abból adódik hogy vajon ha én mondjuk német gyártmányú alkatrészt rendelek, de ugyan ez az alkatrész van taiwani, magyar stb. mi garantálja hogy a németet is kapom. Ez a legdrágább és gondolnám a minőség is itt a legjobb, de amikor megkapok egy csomagot a termékek mindig úgy vannak csomagolva hogy a jó isten sem mondja meg hogy ki gyártotta!
              Legutóbb dugattyú gyűrűvel jártam így. lengyelt rendeltem mert ezt tartom jobbnak de épp úgy lehet indiai vagy magyar is.
              Aztán rendeltem küllőket. A típushoz amihez kerestem szintén van magyar taiwani és cseh.
              Mivel cseh motor cseh küllőket rendeltem. De semmi csomagolás csak egy koszos nylonzacskóba volt összegumizva.
              Majd egy év múlva kiderül milyen gyártmány mert ha rozsdás lesz biztosan taiwani.
              A bosszantó hogy ezek a nem taiwani alkatrészek a drágábbak de lehetetlen kontrollálni hogy valójában melyiket adják.
              Hiába áldozok rá többet annak reményében hogy tartósabb lesz....
              NockL, Atti69 és 5 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Nekem a legnagyobb félelmem....
                Sajnos nekem is, de nincs mit tenni, el kell fogadni, hogy azt kapom, amit rendeltem ( miért is vágnának át?!)

                Komment


                  #9
                  Úgyis átvágják az embert.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    #10
                    kaptam egy választ, miszerint a rendelt alkatrészek közül egy, még nem „érkezett” meg hozzájuk, ezért a késés
                    Hasonló oldalról rendeltem, de azok a népek felhívtak másnap, hogy az egyik cucc (egy Yamaha indexbúra) nincs raktáron. Kérdezték mit szeretnék, várják össze a csomagot vagy két részletben küldjék - összevárattam velük, 3 nap volt a késés.

                    és ha íbéjről rendeled akkor simán visszakövetelheted a pénzed
                    Ez csak akkor van így, vagy legalábbis ilyen egyszerűen, ha paypal-t használsz, nem?

                    Nekem az e-bay kapcsán csak szerencsém volt idáig, igaz csak komolynak tűnő eladóktól vettem alkatrészeket, akkor is ha hajszálnyival drágább volt a legolcsóbbnál, pl. YBR125 bontott karbi.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #11
                      Sziasztok felmerült bennem, mi lenne ha néha többen összeállnánk és együtt rendelnénk? Hülyeség? Volt már ilyen próbálkozás?
                      Egyrészt lehetne spórolni a postaköltségen (ez főleg azt érinti, akinek csak egy-két apróságra van szüksége) , ami 5 és 7 ezer forint körül szokott alakulni (nem túl nagy csomagoknál), illetve, ahogy elnézem a magyar alkatrész kínálatot igen erős árréssel dolgoznak.
                      Én a motaki.ru (orosz) és a dnepr-kiev.com (ukrán) illetve az ural-zentrale.de oldalakról rendeltem eddig. Az orosz és ukrán oldalak elég profik, és olcsók is, a leglényegesebb pedig, hogy kifejezetten büszkék arra, ha valami orosz vagy ukrán és ezt oda is írják a termékek mellé, ezért azt is ha valami kínai. Ez nem mondható el a német vagy magyar oldalakról.
                      Lehet túl sok szervezést igényelne, de az is lehet elég lenne, ha néha itt jeleznénk egymásnak, ha rendelni készülünk.
                      Az ural-zentrale szerintem csak helyileg német, túl közel van a Lengyel határ e-mail-ekre, sms-re nem válaszolnak, és egy "sorry"-val letudják, ha valami félrement, cserébe vannak német utángyártott alkatrészeik kellemesen pofátlan árakon.
                      A leghúzósabbnak a lengyel oldalak árai tűntek nekem, moto-boxer.com, klasykmoto.pl
                      Én most ismét szeretnék rendelni a motakiról, vagy a dnepr-kievről. (csak ezeket ismerem, ha valaki tud még olcsóbbat ne tartsa magában )
                      azt észrevettem, hogy az eredeti orosz és ukrán alkatrészek fokozatosan tűnnek el a kínálatból....
                      uff, Zsolt beszélt.

                      Komment


                        #12
                        Szervizeltem az újabb típusú Uralt... a tulaj Német utángyártott alkatrészeket rendelt. Minőségben fényévekkel az Orosz alkatrészek előtt jártak. Pl: Komplett vezérlés fogaskerekek (foghézag,zaj megszűnt) Hátsó hajtás fogaskerekei (nem bírta tengelyig homokban az öt személyt) Ezeket kivéve a motorban 80 E km fölött van eredeti főtengellyel,dugóval,hengerrel, s motorikus zörej nincs.

                        Komment


                          #13
                          Apróság: Azért annak örülök, hogy a meglepően sok új tag közül Te legalább aktív vagy.

                          Komment


                            #14
                            ha tehetem én is igyekszem az utángyártott németet rendelni, de a dnepr-hez a választék igen szegényes. itthoni egyedi gyártásban vagy utólagos edzésen/bevonaton gondolkozni érdemes? vagy békéljen meg az ember azzal, hogy nem lesz Herzog fogaskereke, viszont cserébe ötször annyi ukrán fogaskereket vehet

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X