Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Puch embléma, de miről?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Puch embléma, de miről?

    Üdvözlet! Segítséget szeretnék kérni, mert hajt a kíváncsiság! Egy Singer varrógép-asztal fiókjából került elő a képen látható embléma. Évek óta örizgetem céltalanul, mert foglamam sincs honnan származhat. A tisztelt veterán fórumos hölgyek és urak láttak már ilyet? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
    mátéapu kedvelte ezt.

    #2
    Úgy tűnik csapszeggel illeszkedik,viszont ha csuklós:akkor egy gyönyörű fiókfogantyú.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      bicikli sárvédődísz,
      Nagy divat volt a háború előtt,.
      Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én is arra gondoltam, kerékpár sárvédő dísz lehetett.

        Jut eszembe, illő lenne már összeraknom az '52-es RM csepel túra bringát...
        Ejjj, nyáron nincs idő, télen hideg van a műhelyben. Hülyén van kitalálva ez az egész
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Jut eszembe, illő lenne már összeraknom az '52-es RM csepel túra bringát...
          Ha a váznyaktáblát feleslegesnek tartanád vevő lennék rá!

          Komment


            #6
            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha a váznyaktáblát feleslegesnek tartanád vevő lennék rá!
            Sajnos az már nincsen rajta
            Egyébként elég jól magmaradt eredeti alkatrészeivel.
            Bőr nyereg, eredeti kormánymarkolatok, lámpák, pedálok, stb.
            Amit sajnálok, hogy a hátsó kereket egyszer már átfűzhették, és a ma használatos küllőket tették bele, amik vékonyabbak (2mm) mint a gyári. Az első kerékben még az eredeti vastag küllők voltak,
            de hogy egyforma legyen, át kellett fűzzem azt is 2-esekkel. Sehol nem tudtam felhajtani eredeti vastagságúakat...

            Komment


              #7
              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Úgy tűnik csapszeggel illeszkedik,viszont ha csuklós:akkor egy gyönyörű fiókfogantyú.
              Köszi az észrevételt, de nem ez a helyzet, nem csuklós és szerintem nem azért mert be lenne rohadva. Amúgy a képen nem látszik, de fiókfogantyúnak nagy lenne, hiszen bár nincs most előttem, de az egész átmérője megvan úgy 8 cm. A fogása is kényelmetlen...

              Komment


                #8
                emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                bicikli sárvédődísz,
                Nagy divat volt a háború előtt,.
                Igen, a Csikós Zsolt (TC) is ezt írta. De vajon melyik bringa? Tudtok esetleg külföldi fórumot, ahol érdemes érdeklődni?

                Veteránügyben újszülött vagyok, itt is új vagyok (amúgy sziasztok!) bár voltak Jawa motorjaim, jelenleg az egyetlen öreg jármű a birtokomban egy javított, újrafestett Toldi váz nulla darab eredeti alkatrésszel. Sajna...

                Komment


                  #9
                  Szia
                  Érdemes az alföldi és Eger környéki bolhapiacokat látogatni.
                  Alföldön: Mórahalom,Kistelek,Kiskunfélegyháza,Nagykőrös,
                  Dunántúl Devecser,Veszprém,Szombathely.
                  Ezeken a piacokon előfordulnak egész különleges alkatrészek is.
                  Stefan
                  emu kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sajnos az már nincsen rajta
                    Egyébként elég jól magmaradt eredeti alkatrészeivel.
                    Bőr nyereg, eredeti kormánymarkolatok, lámpák, pedálok, stb.
                    Amit sajnálok, hogy a hátsó kereket egyszer már átfűzhették, és a ma használatos küllőket tették bele, amik vékonyabbak (2mm) mint a gyári. Az első kerékben még az eredeti vastag küllők voltak,
                    de hogy egyforma legyen, át kellett fűzzem azt is 2-esekkel. Sehol nem tudtam felhajtani eredeti vastagságúakat...
                    Üdv
                    Csepelen kellene szétnézned a gyár mintaboltjában ott érdeklődni.
                    1-2 éve nagyon segítőkészek voltak ami még megtalálható raktáron azt szívesen eladják. vannak csuda dolgok.
                    Stefan
                    Fergusson, dongos78 és emu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az első kerékben még az eredeti vastag küllők voltak,
                      de hogy egyforma legyen, át kellett fűzzem azt is 2-esekkel. Sehol nem tudtam felhajtani eredeti vastagságúakat...
                      Békéscsabán van küllőgyártó ember, méretezés vagy minta alapján bármilyet gyárt. Telefonszámot elérhetőséget nem tudok de ha itt nem mondja meg senki megtudom!

                      Komment


                        #12
                        emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Békéscsabán van küllőgyártó ember, méretezés vagy minta alapján bármilyet gyárt. Telefonszámot elérhetőséget nem tudok de ha itt nem mondja meg senki megtudom!
                        http://www.bekeskerek.com/hu/

                        Komment


                          #13
                          Köszönöm!
                          Csepelen hol van az a mintabolt? Mi aneve, hogyan keressek rá?
                          Gyanítom elfekvő készletből venni olcsóbb lenne mint gyártatni.

                          Komment


                            #14
                            Békési a cég, nem békéscsabai. Amúgy korrektek, de szerintem drágák.

                            Komment


                              #15
                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              de szerintem drágák.
                              Csokker barátom ajánlotta mert neki egy Jahamma Tenere elsőkereket kellett újragyártani (többek között) és az eredetihez képest ingyen volt.
                              Einstein szerint minden relatív

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X