Közlemény

Collapse
No announcement yet.

K-25 Zetor traktor motorjának tömege érdekel

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    K-25 Zetor traktor motorjának tömege érdekel

    Helló minden veterán gépszerelőnek.

    Van egy óriási problémám.

    Van egy, a témában olvasható hiányos traktorom.

    Értékesíteni szeretném a motorját van rá vevő-kg / ár nem méh telepi áron ,csak azt nem tudom mi lehet a súlya a komplett blokknak.

    Kiszerelve nincs belőle,és csak abban az esetben szedem ki ha van súlybeli értelme.

    Ha megtisztel valaki azzal hogy elmondja,olyanokra gondolok akik már szedtek ki ilyen motort.

    Sajnos a külföldi traktorok.hu oldalon pont ennek a traktornak a műszaki jellemzéséhez nem lehet hozzáférni.

    Akkor szívélyesen megköszönöm.

    Szép napot.
    Utoljára szerkesztve a következő által: coli; 2012 dec. 15, 22:41.

    #2
    Ha a sulya érdekel gondolom vasba megy.
    A türelmedtől függ van e kedved kiszerelni az aluminíumot,szerintem megéri.
    Én kiszerelném nem beszélve a békebeli csavarokról,sok egyéb és veterános helyre jók.
    wsievers és kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Kedves Coli!

      Amennyiben kíváncsi vagy,egy adott tömeg súlyára,-meg kell mérni,vagy méretni.Az embernek ,nem szokott a "sült galamb",emésztetten kijönni a táplálkozási lánc végpontján,azt előtte el kell ejteni,kopasztani,főzni,sütni és még a rágásába is energiát kell fektetni,-majd csak utána keletkezik belőle,a végtermék,-a testnek és a talajnak energia.

      A "profilod" megtekintése alapján,10 egy-két hozzászólásod van,melyeknek zömében az után érdeklődsz,mi lehet ez és az,és főleg mit érhet?Természetesen,az ember próbál segíteni,amennyiben birtokában van,a feltett kérdésre adandó válasznak,de arra a kérdésre,hogy "mit érhet,mi az értéke",nem lehet egyértelműen válaszolni.Mindennek annyi az ára,amennyit adnak érte.Amennyiben vennéd a fáradtságot,és megmérnéd,megmérettetnéd a traktor súlyát,-magad is tisztán látnál.Meglehet nincs módod,a fentiek egyikére sem,vagy esetleg nem akarsz energiát fektetni a fent leírtakhoz,de mindenféleképp szeretnéd,pénzre váltani,a Nagyapai örökséget,-akkor fel kell hívni telefonon,az erre szakosodott "kereskedőket" és pillanatok alatt,megszabadítanak a nyomasztó gondoktól "jóópízé".

      Minden emberrel szemben,aki regisztrál,ide a fórumra,maximális az empátiám és szomorú vagyok,ha a fentiekhez hasonló sorokat kell leírnom,de most ez jött le.

      Végezetül,ez egy fórum,mely a veteránjárművek,műszaki jellegű építésével restaurálásával foglalkozik és segítő jellegű.Amennyiben ide akarsz tartozni,-kitárjuk karunkat és szeretettel fogadunk,-ha arra kellünk,hogy mi mennyi,-akkor inkább egy értékbecsüst keress meg!

      Részemről befejezettnek tekintem a "főtengely,traktorsúly,u.s.w.",-témákban a kaka fűrészelést a poráért,-meddő és nem építő jellegű az egész,-marhaság,-mindenki térjen már észhez!

      Colinak és a fórum összes tagjának és olvasójának,-Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Újévet kívánok!


      Üdvözlettel:Che
      Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2012 dec. 16, 08:37. Oka: javítás
      mir-mur, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Kedves Coli!

        -Gondolom a hozzászólásomat követŐ írásod,válasz az írásomra,-egyben minősítés is,-rólad.

        Legyen Kellemes Karácsonyod és békülj meg,-elsősorban magaddal!

        Üdvözlettel:Che
        Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2012 dec. 16, 12:30.
        mir-mur, kollarg és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Kedves coli Tesó -szerintem sokka jobban jársz ha széjjeszeded a motrot külön vasrameg alcsira .Baromi nagy dugókvannak bene .Meg szerintem tutti hogy ebben a gébben a hüttő réz -erre figgyejjé oda !nehogyátvágjanak.
          Nemérgelőggyé , a hejesirás nem ojan fontos --aza lényeg hogy szeretnek téged --de valamér ezt tenem akarod érezni.

          asszem ezt én egy kis feszkóoldásnak szánom --a döntés a TE kezedben van .

          Azért hidd el a kárácsony eljön , és ha valakit , Che barátunkat nem kéne bántani , mert talán Ő az aki igazán türelmes ,békeszerető, jót akaró ,rendes fazon itt . Nem úgy mint én .
          mir-mur, kollarg és 4 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6

            Komment


              #7
              Üdvözlök mindenkit!

              Már bocsánat, nem tudtam kihagyni ezt a témát. Che tagunkat nem ismerem sem személyesen, sem máshogy. Amit tudok: hozzászólásai mindíg korrektek, célravezetőek, képszerűek és követhetőek. Folyamatosa segít a hozzám hasonló, mondom így, zöldfülűeknek. Számomra is bántó ha valakivel így beszélnek.

              Mindenki nevében mondom, tessék kerülni az ilyen fajta megnyilvánulásokat.

              Mint fentebb leírást nyert, ez egy olyan fórum, ahol építeni, feljavítani, vagy csak használni szeretnek régi, "mármenniesemkéne" (ezért a kifejezésért bocsánat) kategóriájú gépjárműveket. Itt örül valaki, ha csak egy kis eredeti, vagy ahoz hasonló csavart tud találni. Nem célja és mindenkinek végső megoldás, ha "vasba kell adni" valamit. Szerény és abszolúte nem számító véleményem szerint, tisztelt Coli, ha ilyen ügyben érdeklődsz, akkor ez nem a Te fórumod. Tanácsként annyit tudnék mondani, hogy egy fémtelepen megkérdezed, hogy mennyit adnának egy ilyen fém alkatrészért. Amennyit mondanak, azt elosztod a kilónkénti árral, kb 15 %-ot még ráteszel, kb olyan nehéz. De amennyiben működőképes, egyben kéne eladni, hátha még valaki tud vele dolgozni és esetleg többet is megér neki.


              Jó éjszakát kívánok mindenkinek!


              Üdv:Krisz




              Amúgy a www.mezogazdasagigepgyartas.hu oldalon van elérhetőség írva, a bemutatkozásban említi az illető, hogy több ilyen traktorja is van. Biztosan tud valami információval szolgálni a témával kapcsolatban...egy telefont megérhet.

              Komment


                #8
                Kovacsk84, Helló köszönöm a néhány napja lejárt " lemez" megnyilvánulásod.
                Ha vashulladékban szerettem volna leadni már rég megtettem volna,de mivel van még igény az ilyen gép alkatrészekre és most lenne rá egy konkrét vevő ( nem ócska vasban gondolkozik mint ahogy én sem ),ezért szerettem volna megtudni a fent leírtak alapján hogy mi a súlya-kiszerelés szemszögéből is mivel se targoncám, se híddarum, se zsiráfom nincs ilyen nehéz dolgok fel illetve kiemeléséhez.

                Komment


                  #9
                  Szólj a haveroknak,ne sujzózzanak erőpróba van.!
                  Négy ember kiemeli az MTZ-motort a kéthengeres kicsit könnyebb.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    Én kérek elnézést a megnyilvánulásomért, a szégyen mély poklába süllyedtem!
                    De egy autószerelő ismerős egy "zsiráffal" sokat tud segíteni. Vagy egy fene nagy terebélyes fa és két malterfelhúzogatós csiga egymással szembefordítva, kötelet ügyesen átvezetve rajtuk.

                    Komment


                      #11
                      Rém fa????? 12345678910111213

                      Komment


                        #12
                        Kovacsk84, Köszönöm a jó tanácsot,de ezt magamtól is kitaláltam volna.
                        Részemről már szeretném befejezni ezt a témát,mármint az írogatást de marhára nem tudom letörölni a linkjeimet.
                        Szép estét-minden hozzászólónak.

                        Komment


                          #13
                          Ez esetben abbahagytam...viszont kívánok szép estét!

                          Komment


                            #14
                            Szevasz!Engem érdekel a K25- motor.Beszéljünk róla .A motor súlya attól függ milyen lendkerékkel szerelték ,180kg a legnagyobb.Kompletten 400 körül van szerintem.Írjál Coli!




                            Ha a k25 motort kiemeli két ember kézzel megemelem a kalapom,Engem érdekel.Most szögelek egyet .jól jön az alkatrész .Ha kilóra mondom az árat 24 ezer.




                            Bocs elírtam 4 sem emeli ki a motort kézzel .Szétszedni egyszerű,frankóul fel kell bakolni a harangnál, hűtő, tank le,kormányrúd le,első futómű tepsistől kerékkel eggyütt előre,szétkötöd a harangnál,, ja előtte az önindítót le ,megkötöd a motort emelő szerkezet emel mozgatás és kész .A motorolajat tanácsos előtte lekapni.Kézi 500kg-os csörlővel boldogulsz,majd látod.

                            Komment


                              #15
                              nivaronin, Helló.

                              Először is köszi az infó-t a motor nagyjából-i súlyáról.De az üzleti része az más,60 Ft kilós áron nem adom oda mert akkor már elvittem volna fémhulladéknak ( 60-70 Ft fizetnek a méh telepek is.
                              Mondj ezen felül egy árat és meglátom mi is hogy is.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X