Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IZS Planeta ??? váltó és primerhajtás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    IZS Planeta ??? váltó és primerhajtás

    Sziasztok!

    A képeken látható alkatrészek melyik Planetához tartoznak (már, ha egyáltalán...)?

    A 49-es váltóhoz képest a váltóba bemenő 20 mm átmérőjű tengelyrész a különbség, valamint nincs letörés a tengely anyagából készült fogaskerék elején és a borda amire a belső agy megy fel a kuplungházban az sokkal ritkásabb, s masszívabb, mint a 49-esen, ezen felül golyós és nem csúszócsapágy van a duplasoros kuplungházban.

    Én 49-es blokkba akarom beépíteni, remélem megfelelőek az áttételi arányai ezen váltónak is oda...

    Click image for larger version

Name:	SDC10162.jpg
Views:	1
Size:	200.4 KB
ID:	156097Click image for larger version

Name:	SDC10165.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	156098

    Köszönöm
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    Planeta 3 tól fölfelé.Nem sok értelme van a cserének a negyedik ugyanaz.
    stalker kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      fulton eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Planeta 3 tól fölfelé.Nem sok értelme van a cserének a negyedik ugyanaz.
      Szia!

      Köszönöm!

      Azért akarom ezt beépíteni, mert 20-as belső átmérőjű belső gyűrűvel szerelt golyóscsapágy van abban a kuplungházban, ami jó állapotú duplasoros fogazással rendelkezik (amihez el vagyok eresztve kiváló kis primerlánckerekekkel is, bőven van tartalékom). Ehhez a házhoz ez az új típusú váltó passzol... a tippem nekem is a Planet 3 volt, amikor változtak az áttételi arányok, ettől féltem csupán, hogy ez hátrányos lehet a 49-nek... hiába 1:1 a négyes a többi más...

      Planet 3 előtt, DKW NZ-ig:

      Első sebesség: 1:4,32
      Második sebesség: 1:2,24
      Harmadik sebesség: 1:1,4
      Negyedik sebesség: 1:1


      Planet 3 és tovább:

      Első sebesség: 1:3,17
      Második sebesség: 1:1,71
      Harmadik sebesség: 1:1,26
      Negyedik sebesség: 1:1

      Forrás: izs.hu

      Ráadásul ezen házat kissé bonyolult összeházasítani a régi még csúszócsapágyas házakhoz tervezett váltóval (távtartót kell esztergálni és azzal sem lesz vonalban - vagy csak nehezen - a primer kislánckerék és a kuplungház, gyári tűréseket nem fogja tudni tartani vonalban futási téren úgy se - ahhoz sokat kéne játszani a távtartó méretével és tán a ház blokk felőli hátuljából is le kéne szedni). Így ha megengedhető ezzel a váltóval szerelni, nekem az a legegyszerűbb... itt semmi "tuningról" nincs szó, csupán gazdaságossági megfontolásokról.

      Ezen esetben a kuplungházhoz lesz váltó választva, ami lükén hangzik, de csak így van itthon alkatrész kéznél és ez erősen low-budget tartalék blokkba megy majd...

      UI.: Ehhez a váltóhoz más léptetővillák kellenek nem?

      Üdv
      Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2013 aug. 23, 20:05.
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment


        #4
        stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ráadásul ezen házat kissé bonyolult összeházasítani a régi még csúszócsapágyas házakhoz tervezett váltóval
        Nem értem miért kéne összeházasítani.Mi a bajod a perselyes kuplunggal?Ha aggódsz az áttételezés miatt(felesleges)miért nem teszel bele régebbi váltót.Igen más villák vannak.
        korompaiistvan kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          fulton eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem értem miért kéne összeházasítani.Mi a bajod a perselyes kuplunggal?Ha aggódsz az áttételezés miatt (felesleges) miért nem teszel bele régebbi váltót.Igen más villák vannak.
          Nincs jó állapotú példányom egyszerűen egysoros csúszósból, ennyi a magyarázat, semmi több. Ami van az meg a DKW NZ -be van tartalékolva, hogy legalább oda (ahova tán nem férne be a jó állapotúként gyakoribb duplasoros) legyen...
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #6
            Egysoros?Eddig a kétsorosról beszéltünk nem?Én az előbb az 56-tól planeta2-ig használt kétsoros perselyesről beszéltem,amit egyszerűen ráteszel a 49-es "nyelestengelyére" és mosolyogsz.

            Komment


              #7
              fulton eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egysoros?Eddig a kétsorosról beszéltünk nem?Én az előbb az 56-tól planeta2-ig használt kétsoros perselyesről beszéltem,amit egyszerűen ráteszel a 49-es „nyelestengelyére” és mosolyogsz.
              Olyanom egyetlen egy darab van, teljesen leharcolt fogazással, a fogak tűhegyesek és durván "irányba hajlanak", inkább nem használnám azt sehol...

              Amúgy a többi alkatrész maradt a Planetában is nem? Egyedül a léptetővillák mások?
              Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2013 aug. 24, 11:08.
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #8
                Mi?Mit is akartál kérdezni?Nem értem.Olyan kuplungkosarat meg miért nem kérsz tőlem?A junak lánckerekedért cserébe megkapod.

                Komment


                  #9
                  A kérdés arra irányult volna, hogyha veszek Planet 3 léptetővillákat és van egy váltóm (nyeles és előtét tengely fogaskerekekkel), akkor a többi cucc lehet 49-es nem? A kis hengerke a bemarásokkal - fogalmam nincs hogyhívják pl az lehet 49-esből nemde???

                  Köszönöm, de jelenleg a saját cuccaimat kellene fogyasztanom, abból akarok építkezni ami van, mert megkötések vannak a mennyiségben itthon... valamint kíváncsi is vagyok, hogy hogy szuperál ezzel a Planet 3 belsővel :-) (ha már van egy ilyenem miért ne rakjam bele... meg a kupi annyival kisebb lesz amennyi cuccomat elsüllyesztem a szerkentyűben)

                  Így ha annyi elég (és nem kell a "rovátkolt dobot" lecserélni) akkor inkább csak Planet 3 léptetővillákra kell vadásznom most...
                  Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                  Komment


                    #10
                    Így már értem.A válasz igen.
                    stalker kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      fulton eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Így már értem.A válasz igen.
                      Szia!

                      Az lehetséges, hogy más a külső átmérője a berúgó fogaskeréknek a Planet 3-on vagy a félfogasívé esetleg? Vagy a berógószerkezet ezen módon nem változott...?

                      Köszi
                      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                      Komment


                        #12
                        VÁLASZ SAJÁT KÉRDÉSEMRE (esetlegesen mások okulására...):

                        Bár más osztókörön helyezkedik el azon fogazása, amivel kapcsolódik a kuplungházhoz... ámde a külső átmérője egyezik a korábbiakkal, így képes együttműködni a régebbi berúgó szerkezetekkel is. Az IZS 49 motorblokkba elsőre teljesen beépíthetőnek ígérkezik a dupla soros, 20mm-es átmérőjű nyelestengelyes, golyóscsapágyas kuplungházú, módosított bordás, újféle Planet 3 primerhajtás és kuplung. A végáttétel egyezik, a többi kicsit más, de ez semmi komoly változást nem kell, hogy hozzon (Egy csapágyat már méretűre kell kicserélni...). Cserébe a fogaskerekek robusztusabbnak néznek ki és elpusztíthatatlan benyomást keltenek.

                        A téma lezárva ezzel azt hiszem, a beépítés végén majd a továbbiakról is be tudok számolni.
                        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X