Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen oldalkocsi ?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Milyen oldalkocsi ?

    Üdv mindenkinek! Nem rég került hozzám egy Izs49 oldalkocsival. Az oldalkocsi típusának a beazonosításában kérek segítséget. Hátha valaki ismeri...
    Attached Files

    #2
    Régi négyütemű Simsonokon láttam hasonlót.

    Komment


      #3
      Szerintem ez egy német Stoye oldalkocsi. A képen a jobb oldali, keskenyebb orrú.
      Click image for larger version

Name:	main22_07_09.jpg
Views:	1
Size:	177.8 KB
ID:	129262
      (Mondjuk tény, hogy az általam ismert Stoye az inkább a bal oldali, de a kép erre rácáfol)
      Utoljára szerkesztve a következő által: jjzoli; 2011 okt. 07, 22:28.

      Komment


        #4
        jjzoli !

        Az általad bemásolt képen a vékony orrú az idősebb, a széles orrú a fiatalabb Stoye oldalkocsi.
        A köznyelv tévesen Stoye I-es és Stoye II-es néven emlegeti őket.
        Valójában a Stoye cég nagyon sok modellt gyártott, de nálunk et a két változatot "ismerik" fel.

        Visszatérve az eredeti kérdésre:
        90%-ig biztos vagyok benne, hogy a vásárolt oldalkocsi MAGYAR gyártmány.
        Nagyon hasonlít a SZENTESI féle gyártmányokra, de azokon egyértelműen ott a Szentesi embléma a hátulján.
        Több ilyen csónakot is láttam már.
        Nagyon szép formájú csónak.
        Gratulálok hozzá.
        Gyakorlatilag 40-50-es évekbeli motorra, bármire felrakható.



        Volomisi !

        A motoron és az oldalason lévő gumik salak gumik, aszfaltra alkalmatlanok !
        Ha motorozni is akarsz azonnal cseréld le a gumikat !
        Nagyon puhák, egészen más az összetételük, mint az utcai gumiké.
        De ez csak az én véleményem/tapasztalatom.
        korompaiistvan és apacsavo kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Hello
          tudomásom szerint ez egy eredeti orosz oldalkocsi, melyet tipikusan IZS 49 és 56 mellé szereltek. Én már több ilyet vásároltam is és láttam is IZS mellé kötve. Valóban hasonlít a formája a Szentesire, de biztosan nem az. A hátuljára felcsavarozott domború, felirat nélküli embléma is megerősíti a dolgot.
          Üdv Atti
          korompaiistvan kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szisztok!
            Az előző beírásom óta átgondoltam a dolgot és szerettem volna módosítani a beazonosításon.
            De Attila megelőzött az ő válaszával.
            Valóban orosz az oldalkocsi.

            Komment


              #7
              Sziasztok!

              Ezt most találtam a Veterán Aprón:

              "nem felújitott, hanem vadi új, tehát igy maradt meg a padláson legalább 60 éve. pontos tipust csak saccolni birnék, ezért nem teszem. korrekt beszámitás, v. csere lehetséges."

              Click image for larger version

Name:	39063_760x570.php.jpg
Views:	1
Size:	66.5 KB
ID:	129273 Click image for larger version

Name:	39064_760x570.php.jpg
Views:	1
Size:	65.8 KB
ID:	129274
              korompaiistvan kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Sziasztok! Azt hittem már senki nem fog válaszolni, ezért vagy két hete nem néztem be ide. Nagyon remélem hogy orosz. Találtam én is a neten pár képet, felteszem
                .Click image for larger version

Name:	oldal.jpg
Views:	2
Size:	94.0 KB
ID:	129305Click image for larger version

Name:	oldal1.jpg
Views:	2
Size:	86.5 KB
ID:	129306
                Hát szerintem az én csónakom pont ilyen. Látszanak benne keresztben merevítések, enyémben is ugyanott vannak Az alváz nem egyezik, mert ez rugózott.

                Capa635! Igen, tudom, valóban salakgumik. Ez volt rajta, egyelőre nem akarom lecserélni, úgysem tudnám mire tenni. Falun lakom, sokat járok mindenféle földutakon, néha még jól is jön

                Soveny: Ugyanolyan "buborékom" van hozzá mint az általad feltöltött képen látható. Még a lemez domborítása is pont ott van, pont olyan. Erősen valószínű hogy egyformák a csónakok. Csak a domborítás a csónak orrán nincs nekem.
                Utoljára szerkesztve a következő által: volomisi; 2011 okt. 27, 17:46.

                Komment


                  #9
                  Szerintem Szentesi. A sárvédőn az alu lámpa és a csónak felfogatásának módja mindenképp erre enged következtetni. A lámpa egy magyar AVF lámpa, amit pl. Szabolcs/Nyírség kisáruszállítókon is használtak.

                  Komment


                    #10
                    Mindegy mi ez, vagy honnan van, nekem nagyon megtetszett így a képeken! Ha valaki megszabadulna tőle, persze felújítás előtt, én szívesen megalkudnék rá!

                    Komment


                      #11
                      Üdvözlet Mindenkinek,
                      Meg tudná valaki mondani, hogy milyen oldalkocsi látható a képen?

                      Click image for larger version

Name:	IMG 0954.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	133274

                      Komment


                        #12
                        Esetleg egy kicsit nagyobb kép lehetséges, vagy puzzle lesz belőle?
                        soveny és Intrepid kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Click image for larger version

Name:	IMG01138-20121031-0952.jpg
Views:	1
Size:	184.1 KB
ID:	133276

                          Sajnos nincs tér e fotózáshoz. Azt hittem, hogy az a lámpa egy jellemző rész. Ez talán jobb. Üdv Baka

                          Komment


                            #14
                            Szerintem egyedi gyártás Erdélyben láttam hasonlót. Amúgy az eleje olyan Stoye-s lenne.

                            Komment


                              #15
                              Sajna nem értek hozzá. Mindenesetre abszolut profi módon van megcsinálva. Lásd lámpa. Remélem valakinek ismerős lesz.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X