Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Porfestés, szinterezés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Tegnap nekikezdtem egy Fiat 850 es motor generálnak aminek a fekete lemez alkatrészei szinterezve voltak .Sajnos későn "kapcsoltam " ,hogy megosszam veletek az ÉLMÉNYT , mert csak ez az egy kis motor kitámasztó maradt ( a többi már elment a homokolóba ) .
    Ezért csk ezt tudtam lefotózni -a többi sem volt sokkal más - remélem segít a döntésben néhány bizonytalannak a fessem vagy szinterezzem (porfestés ) kérdésben .

    Click image for larger version

Name:	PB300225.jpg
Views:	1
Size:	192.9 KB
ID:	138884
    Attached Files

    Komment


      #47
      a két alsó kép nem tartozik ide , de sajnos valahogy ide került és nem tudom kitürűni
      CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        két alsó kép
        A halonnal oltó nem felel meg az uniós környezetvédelmi előírásoknak.
        CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          Én meg pont s@rok bele az unióba meg az álszent környezetvédők pofájára , akik alól kifogyott a lendület pl. az egyforma telefontöltő, az üvegbe töltött üdítők, ....stb témákban .

          ....de inkább felső képet talulmányozd ...
          dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            #50
            No erről beszéltem előzőleg! Ez főleg alu. alkatrészeknél csinál csúnya munkát mert mint egy védő burokban még nyáron sem tud kiszáradni és a téli só még akkor is dolgozik!.Mire észreveszi a tulaj akkorra az alu. szinte elporlad!
            CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Click image for larger version

Name:	DSC01394.jpg
Views:	1
Size:	56.6 KB
ID:	143075
              Mi ezeket az alkatrészeket színtereztettük, negyede annyiba került mintha krómoztattunk volna.
              Kíváncsian várjuk,hogy milyen tartósak lesznek.

              Komment


                #52
                Ricsi ha a szobában fogsz gyönyörködni benne bizonyára sokáig ha használni is fogod én is beállok a kíváncsiskodók sorába.Azért örülök neki,hogy alakul a saját Panonnia melyet remélem a II. találkozónkon örömmel lovagoltok majd!
                Ricsi95D, és kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Nem kell messzebbre menni, meg kell nézni egy 5-6 éves hűtőszekrény, mosógép, vagy hasonló alkatrészeit. A "festék" még valamelyest összetartja a hamuvá porladt lemezt. :-)

                  Komment


                    #54
                    Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mi ezeket az alkatrészeket színtereztettük, negyede annyiba került mintha krómoztattunk volna.
                    Kíváncsian várjuk,hogy milyen tartósak lesznek.
                    Ez komoly ?

                    Komment


                      #55
                      Mi ezeket az alkatrészeket színtereztettük,
                      Két dolgot ne csinálj vele !
                      - Ne használd, és-Ne törölgesd, mert rögtön beszürkül mint a grafit. De ha már megcsináltattad, egy dolgot tehetsz vele. Vidd vissza a porfestőhöz ,és lakkoztasd le. Akkor bírja valameddig.

                      Komment


                        #56
                        Ma kipróbáltam a frissen szinterezett váltó-, és berúgókart (természetesen lakkozták is) a Csepszin.
                        Click image for larger version

Name:	DSC01397.jpg
Views:	1
Size:	46.8 KB
ID:	143084 Ugyanúgy működik mint a krómozott! (reméljük,még sokáig )

                        Komment


                          #57
                          Ricsi nem is a működéséért aggódom ,inkább a tartósságáért. Egy javaslat a későbbiekre: króm maradványt letakarítani és horganyoztatni.Igaz Te gondos gazdija vagy a "Csepszinek" és tovább tart majd.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X