Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jó szerszámok elérhető áron!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Üdv Mindenkinek!

    A szerszámokról kialakult beszélgetés kezd reklámfelületbe áthajlani. Ha javasolhatnám, tegyük közzé, ki-ki hogyan oldott meg problémát, amihez speciális szerszámot eszkábált. Az én legutolsó ilyen esetem, gyerkőcöm autója vezérműszíj szakadást szenvedett. A csere közben rögzíteni kell a főtengelyt. Természetesen a hozzá való fogasív darab nincs.
    Következett a fejcsóválás, hogy most hogyan tovább. Előkerült egy régi sarokcsiszoló kulcsa, és megszületett a megoldás. Megfelelő helyre egy furat, a fogai beakasztva a fogaskoszorúba, a furaton keresztül rögzítve a váltóházhoz és így a probléma megoldódott.
    OdinHEM, korompaiistvan és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Az ember képes feltalálni magát minden helyzetben. Én is elég sok olyan szerszámot készítek házilag, amiért nincs szívem egy vagyont kifizetni, ha csak 1-2 alkalommal fogom használni.

      Komment


        #33
        A veteránozás egyik leginkább embert próbáló része, amikor úgy kell a fellelt motort/alkatrészeket szétbontani, hogy az ép részei nem sérülhetnek, de a csavarok teljesen be vannak állva (egyenes hornyú, PH vagy Pz csavarnál külön élvezet, amikor elnyalódik a fej...). Na erre találták ki a Gate beütős csavarhúzót, 1/2"-es a vége, és jár hozzá néhány bit és bitbefogó is. A lényege az, hogy ütéskor fordít is a csavaron, nagyon jó cucc, rengeteg munkát, melegítgetést, időt megspóroltam vele, csak ajánlani tudom. Ja és kínai létére igen emberes ütéseket is simán kibír. Olyan még nem volt, hogy ne tudtam volna vele kitekerni bármit Vaterán szokták árulni, gyakran 1 ft-ról indítva, én kb. 2500 ft-ért vettem, ha jól emlékszem.
        OdinHEM és soveny kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          PZ -és csavart nem alkalmaznak a jármű és gép iparban -kizárólag PH jelölésü csavarhúzókkal próbálkozzatok !!!!

          De az ütve csavarhúzó tényleg jó dolog .

          Komment


            #35
            Igazad van, sőt, többnyire egyiket sem használják, főleg nem régebbi gépeken. De a kreatív Pitta bácsik simán belerakták, ha épp az volt otthon, és ha egy ilyen berohad, na ott van szívás

            Komment


              #36
              Majd talán holnap lefényképezem, berakom ,--van kicsi ütvecsavarhuzóm is ami akkora mint egy vastag filctoll--nagyon frankó gyujtás alaplap meg hason ló csavarokhoz .

              Komment


                #37
                PZ meg PH? Furcsán hangzik, de két szakma (mindkettőben vannak csavarok, fémek és egyebek) meg egy egyetem után (ami szintén nem bölcsész) most hallom ezeket a kifejezéseket először. Ha más se lenne tisztában ezzel a PH dologgal, ami nem azonos a TV reklámokban hallottakkal, akkor itt utána olvashat.
                TZ, soveny és 3 további látogató kedvelte ezt.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #38
                  Na , csak jó az az egyetem ---én meg csak ugy tudtam -de nem tudom honnan -- de jó igy hivatalos írásban is látni.

                  Sőt ki is fogom nyomtatni , lefóliázom és odalököm a gyökérnek a boltomba mikor mondja : " aggyonmáegy csilllagcsavarhúzót "---milyen csavarhoz szeretné használni ?

                  hátcsillagcsavarhoz ---és úgy néz rám mintha hülye lennék

                  részemről-köszi a linket
                  UK kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    akkor itt utána olvashat.
                    Hát én se az egyetemen tanultam a csavarokról, de gugliban én is ehhez a magamat merősítő cikkhez jutottam.

                    Apropó, ennek az ütve-csavarhúzónak mi a hivatalos angol neve?

                    Komment


                      #40
                      Impact screwdriver. Még a google fordító is jól tudja.
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        #41
                        Ritkán szólok hozzá, de akkor is minek!

                        A berohadt csavarok oldása nem egyszerű feladat. Az ütve csavarhúzóknak csak egy hátránya lehet, ha letörik az alkatrész az ütés hatására. Finomabb alkatrészeknél ez könnyen megtörténhet. Én ha ilyennel futok össze fékolajat használok csavarlazítónak, ezidáig bevált. Ha nem nagyméretű csavar, és üthető felületen van, némi ütögetés után meg szokott indulni. Ha lehet a melegítés is jó megoldásnak tűnhet. És ha már a csavaroknál tarunk. A feje kivitele mellett, fontos az anyagminősége is. Ha az eredeti csavar nem beazonosítható, és nincs tapasztalata, tudás e téren, mindenféleképpen kérjen tanácsot.

                        Üdv: vwlaci

                        Komment


                          #42
                          Hello mindenkinek!
                          Úgy gondoltam ide illik legjobban. Az lenne a kérdésem, hogy a gyári szerszámos készletnek mik a darabjai? Van egy T1 esem és vásárláskor benne is volt a piros szerszámos táska csak nemtudom minek kéne benne lennie, hogy komplett legyen a készet. Amiket tartalmazott... csavarhúzó, 'precíziós' 17 es villáskulcs és ha jól emlékszem 19/22 es lapos, lemezből készült villáskulcs. Zsírzót találtam egy bolhapiacon.

                          Komment


                            #43
                            Halmai90 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hello mindenkinek!
                            Szia üdv a fórumon!
                            Nézegess körül kicsit alaposabban,szerintem már le van irva,amit keresel.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #44
                              Halmai90 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az lenne a kérdésem, hogy a gyári szerszámos készletnek mik a darabjai?
                              Hello! Javaslom,hogy a 'letöltések' menüből töltsd le a 'Piroskönyvet' és a 'Szente Gyula' könyvét! Ezekben minden benne van,amit a Pannoniákról tudni kell!

                              Addig is a kérdésedre a válasz:Click image for larger version

Name:	p016017.jpg
Views:	2
Size:	195.5 KB
ID:	134659

                              Üdv;Zsolt

                              Komment


                                #45
                                Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Eddigi keresgélésemből csak a nagyobbik szerszámos táska darabjait találtam meg, amik a tlf alkatrész jegyzékében vannak.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X