Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorblokk festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motorblokk festés

    Üdv

    Motorblokkot szeretném majd gyári színére festeni. Kevernek-e valahol hőálló festéket színkódra ? Illetve a másik ötletem, hogy megvásárolható színekből kikeverem
    maradona67 kedvelte ezt.

    #2
    Lehet gyári színt is kapni hozzá, azt hiszem. Nálunk a cégnél is volt felújítva jó pár Austin mini, Austin healy, Morris. Mind megkapta a gyári szinét.

    Komment


      #3
      Igen az angol gyártásúakhoz vannak festékek, de egy dolgot elfeledtem megemlíteni. Ez az autó a spanyol Authi gyárban készült 1975-ben. Ilyen barnás-bézs színre csak ott festették a motorokat. Illetve valószínűleg az egész motor-váltó egység ilyen színű volt valaha, mert itt-ott látszanak a nyomai.

      Komment


        #4
        Gaspen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        mert itt-ott látszanak a nyomai.
        ínt amit te gondolsz ????
        Akkor miért nem kevertetsz olyan sz
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ínt amit te gondolsz ????
          Akkor miért nem kevertetsz olyan sz
          Ez az eredeti kérdés : Kevernek-e valahol hőálló festéket színkódra ?

          Komment


            #6
            Hőálló sszinkód nincs !
            értelmetlen a kérdés....
            Miért kell valamit befesteni.. azért,hogy megvédjük !
            A hőálló alapból védve van a hőtől...nem kelll festeni és alapból értelmetlen színezni ,mivel elveszítené ...a lényeget a szinét ....!
            Che kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hőálló sszinkód nincs !
              értelmetlen a kérdés....
              Miért kell valamit befesteni.. azért,hogy megvédjük !
              A hőálló alapból védve van a hőtől...nem kelll festeni és alapból értelmetlen színezni ,mivel elveszítené ...a lényeget a szinét ....!
              Te tényleg nem érted, amit kérdezek ?

              Komment


                #8
                Gaspen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Te tényleg nem érted, amit kérdezek ?
                Én úgy tudom,ha valaminek nincs felfogható értelme:arra nincs értelmes válasz sem.!!!
                madorka és Che kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  Egy motorblokkról van szó ! ha festve volt akkor van minta .. akkor kereshető,ha nincs elégedj meg az általad talát mintával ez... szürkeöntvény esetén érthető.. alluminyumnál kétséges a dolog...mivel allumíníum színre hüjeség befesteni valamit ami:alapból allumínium ! Azt csak meg kell védeni a korróziótól.
                  sepy és Che kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egy motorblokkról van szó ! ha festve volt akkor van minta .. akkor kereshető,ha nincs elégedj meg az általad talát mintával ez... szürkeöntvény esetén érthető.. alluminyumnál kétséges a dolog...mivel allumíníum színre hüjeség befesteni valamit ami:alapból allumínium ! Azt csak meg kell védeni a korróziótól.
                    Mondod a magadét, de eszedben sincs értelmezni a kérdést

                    A legelső hozzászólásomban mellékeltem egy képet a motorról. Látható, hogy le van festve barnás színnel, az az eredeti gyári színe. Veteránnál fontos az eredetiség, tudtad ?

                    Na most, 40 év alatt ez az eredeti festés megkopott, lepattogott stb. Ezért majd ha felújításra kerül a sor szeretném lefesteni hőálló festékkel, ugyanilyen színre.

                    Tehát van minta, ez eddig sem volt kérdés. A kérdés az, hogy a színkód illetve minta ismeretében tudnak-e valahol hőálló festéket keverni.

                    Komment


                      #11
                      Gaspen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A legelső hozzászólásomban mellékeltem egy képet a motorról. Látható, hogy le van festve barnás színnel, az az eredeti gyári színe. Veteránnál fontos az eredetiség, tudtad ?
                      Nem tudtam! mivel sok OT-s motort láttam szinesre festve fehér csepel...metál háborús BMW....és rajta a plakett,szerintem pénz kérdés!!!
                      Egyébként becsülöm aki tényleg eredetire késziti az OT-s járgányát.
                      Nem értem a hőálló festést,alapból a legtöbb zománcot be-kellene égetni,magyarul a hőtől tartósabb fényesebb lesz ! A motor nem lehet melegebb 90-foknál mert akkor már baj van,szóval a legtöbb festék alkalmas lehet:véleményem szerint a blokkod festésére..
                      wsievers, zahi és 3 további látogató kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem tudtam! mivel sok OT-s motort láttam szinesre festve fehér csepel...metál háborús BMW....és rajta a plakett,szerintem pénz kérdés!!!
                        Egyébként becsülöm aki tényleg eredetire késziti az OT-s járgányát.
                        Nem értem a hőálló festést,alapból a legtöbb zománcot be-kellene égetni,magyarul a hőtől tartósabb fényesebb lesz ! A motor nem lehet melegebb 90-foknál mert akkor már baj van,szóval a legtöbb festék alkalmas lehet:véleményem szerint a blokkod festésére..
                        pedig tetszene ennek a festése , pont mint az MTZ - összeszerelve teljesen üzemképesre - aztán igényesen , telibe le van borítva ....

                        Komment


                          #13
                          Ez lenne a cél :

                          Komment


                            #14
                            Gaspen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ez lenne a cél :
                            Ne haragudj , de ez túl van csicsázva . Ha tényleg eredetit szeretnél akkor ezt egyben kell lefesteni .

                            Komment


                              #15
                              Gaspen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kevernek-e valahol hőálló festéket színkódra ?
                              Emileznék vagy telefonálnék valamely szinkeverő cégnek
                              pl. a vevői igény alapján külön megrendelésre a festékeket dörzsálló, vagy hőálló kivitelben készíti.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X