Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bakelit kilóméteróra ház javítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bakelit kilóméteróra ház javítás

    Sziasztok, a véleményetekre lennék kíváncsi. Adott egy nem túl sűrű VDO kilométeróra, ami DKW RT 100 és 125 motorhoz dukál, a háza bakelit. (a háború előtti utolsó civil kivitel) egy része hiányzik, és pótolni szeretném valami folyékony műanyaggal. Valakinek ötlet, esetleg tapasztalat? Köszi

    Click image for larger version

Name:	119594327_1259220784440029_1556569347704128017_n.jpg
Views:	336
Size:	44.0 KB
ID:	224839 Click image for larger version

Name:	119640796_3336969963050251_2419357129519891353_n.jpg
Views:	288
Size:	46.2 KB
ID:	224840

    #2
    ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valakinek ötlet,
    Én esztergálnék rá egy csövet 1m/m alatti fallal ráhúznám és egyben lefesteném.
    2.,elkészíthető a felsőrész fémből festve meg-tenné,de nemkem sárgarézből jobban tetszene(megfelelne a kor alkatrészpótlásának)...
    3.,esztergálható fekete műanyagból,szintén alig lenne észrevehető eltérés ,mondjuk egyben üveg-gyöngyözni a burkolatot..
    4.,talán a leghibátlanabb :elkészíteni fekete műanyagból mind a két részt és átpolírozni.
    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2020 szept. 16, 20:06.
    pasetta, Jankó51 és 3 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én esztergálnék rá egy csövet 1m/m alatti fallal ráhúznám és egyben lefesteném.
      2.,elkészíthető a felsőrész fémből festve meg-tenné,de nemkem sárgarézből jobban tetszene(megfelelne a kor alkatrészpótlásának)...
      3.,esztergálható fekete műanyagból,szintén alig lenne észrevehető eltérés ,mondjuk egyben üveg-gyöngyözni a burkolatot..
      4.,talán a leghibátlanabb :elkészíteni fekete műanyagból mind a két részt és átpolírozni.


      Köszönöm az ötleteket, én először valami kétkomponensűbe gondolkodtam, ügymond pótlásként, a fémszalag nekem is eszembe jutott .

      Komment


        #4
        Szervusztok! Gumman tábla ( régi bakelit vill.szerelési doboz) esetleg régi arretálótárcsás telefon ( CB 35 mondjuk) alapanyagként jó lehet.
        Attached Files
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Valakinek ötlet
          PVC csőtoldó

          mérni és esztergálni, ha van lehetőség, egy új házat menettel

          Komment


            #6
            Tényleg jók vagytok, köszi a sok ötletet

            Komment


              #7
              Szervusztok!
              Még egy agymenés a részemről! A régi rendszerből származó bakelit E27-es izzó foglalat. Talán...

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X