Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Rozsdaoldás-foszfátozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    ... nem tudom mi a szakmád ,de láttam már :köműves kiöntötte betonnal , bádogos bebádogozta -popszegeccsel , bogár faragott keményfából és kékfejü szöggel lemezt szegelt rá , a műgyantás haver persze kitömte rongyal és beborította üvegszállal majd formára csiszolta .
    Én meg nem vesződtem , hanem megkértem a vizsgáztatókat , a megfelelően ép és egészséges részek fokozott vizsgálatára .
    Titus, sepy és CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      bádogos bebádogozta -popszegeccsel ,
      Nos én a Ladámon pontosan ezt csináltam. Bádogból meghajlítattam a küszöbprofilt, popszegeccsel felfogattam, átfestehtő tömítőpasztával eltüntettem a szegecsfejeket, majd az egészet átkentem Adhesor-feketével. Ez egy gyorsan száradó alapozó. Két rétegben kentem föl. Mire végigértem, az eleje már meg is száradt.

      A kisebb foltokat meg egyszerűen kiszabtam bádogból, ráraktam egy darab bitumenes szigetelőlemezt (igen olyat, amit a falszigeteléshez használnak ), megmelegítettem és az egészet rányomtam a lyukra. (Mint régen a sallert ) A még képlékeny szurkot pedig glettvassal elkentem és ki is volt gittelve az egész. Lekentem az imént említett Adhesorral és olyan lett, mintha alvávédőztem volna.

      Csak egy tipp, ami nekem nagyon bevált.

      Komment


        #78
        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        nem tudom mi a szakmád ,de láttam már :köműves kiöntötte betonnal , bádogos bebádogozta -popszegeccsel , bogár faragott keményfából és kékfejü szöggel lemezt szegelt rá
        "Sajnos" kertész vagyok, semmi -szakmából eredő megoldás- nincs a tarsolyomban.
        Vagy tömjem ki fűnyesedékkel, kenjem fasebkezelő pasztával?
        Egyébként én is láttam már glettelőgipsszel kitömött küszöböt!
        Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 nov. 18, 11:31.
        sepy és nyuszifül kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          ...talán a moha , az szép is és eltakar mindent
          sepy kedvelte ezt.

          Komment


            #80
            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ...talán a moha , az szép is és eltakar mindent
            Az jó lesz! Megy is az autó szinéhez!
            A nedvességet sem tartja (á nem...), nem fogja még nagyobb rothadásra ösztönözni a fém részeket.

            Komment


              #81
              Én nem tudok ilyen okosságot ajánlani mert egy pár hasonló megoldással a kasznis pályafutásom alatt találkoztam én is. Még melós kabátot is szedtem ki a sziloplast alól és előtte karosszériázták ki!!. Az igazi és megnyugtató megoldás a kasznis!, a többi csak szemfény vesztés.Most még vannak helyek mihez lehet rakni a küszöböt igaz emelni így is csak a futóművön lehet és érdemes! Egy fél év sólében és latyakban nem használ a többi résznek. Tudom ez legtöbb esetben pénztárca függő de ha nem Wartburgról van szó az önhordós karosszéria lényeges része a küszöb.
              OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az igazi és megnyugtató megoldás a kasznis!,
                Ezzel tisztában vagyok, de csak tavasszal jön meg rá a "kedvem". Addig jó lenne valami ideiglenes, otthon is kivitelezhető megoldás, hogy addig kibírja. Már ellőttem rá a keretet, a futómű, meg a szikragyártó berendezése is igényelt némi törődést... De még így is nagyon meg vagyok elégedve vele. Eddig a nálam töltött 7 éve alatt csak enni kért, ideje hogy én is kényeztessem kicsit a "gépördögöt". Lassan youngtimer lesz, és nem bánnám ha megérné nálam az oldtimer kort is!
                OdinHEM és CZsolti kedvelte ezt.

                Komment


                  #83
                  Létezik egy kb. 10 cm széles eredetileg hővédőnek készült alu. külsejű tekercsben kapható öntapadós csík.Ha lecsiszolod egy kicsi cink spraj és felragasztható. Tavaszig ápol és eltakar jelszóval. A" kedv" az lényeges bár azt folyamatosan igyekeznek elvenni az embertől.!!.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2013 nov. 18, 16:31. Oka: KIegészítés
                  OdinHEM, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #84
                    Köszönöm Sepy, ez jó ötlet! Az a szürke szalag jó erősen tapad, szükség esetén mégis eltávolítható. Hétvégén meg is ragasztgatom a kocsit!
                    OdinHEM, CZsolti és sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #85
                      Mostanában rákaptam a citromsavas rozsdamentesítésre, , és azt vettem észre ha sokáig hagyom benne (kb 2-3 hétre) akkor egy sötétszürke felületet kap a vas. Ez vízben mosva lemosható a leoldódott rozsdaszmötyivel együtt, de a fém színe megmarad. Arra lennék kíváncsi, hogy ez a réteg utána mennyire tartós, és mennyire rozsdál utána, mert ha tartós, akkor nem kéne a küllők lefestésével kínlódni a patkány-Izsemnek.

                      Click image for larger version

Name:	2013-11-23-1773[1].jpg
Views:	1
Size:	191.2 KB
ID:	138634
                      Ez a berúgó ív, a méhtelepről van teljesen rozsdás volt, 3 hétig ázott a citromsavban és ilyen lett egy melegvizes mosás, körömkefézés után. Ez a felület nem fog, nem koszol.
                      sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        #86
                        Sajnos ez nem felület védő bevonat, próba tedd ki a mostani párás időbe és két nap múlva látható a változás! Azért vannak még kedvenc " patkányok " is!!.
                        CZsolti kedvelte ezt.

                        Komment


                          #87
                          Így kell rozsdátlanítani...

                          Titus, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.
                          You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                          Komment


                            #88
                            Így kell rozsdátlanítani...
                            Akkor ezentúl vagy nem iszom Coca-Colát, vagy nyugodtan szürcsölhetem a RO-50 et is !
                            wsievers, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              #89
                              Erről csak annyit az Usá-bana helyszínelő rendőr Cólával mossa fel a vérnyomokat! Egészségetekre már aki fogyasztja! Ha választható akkor már sört iszom.
                              Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                #90
                                Ha választható akkor már sört iszom.
                                Ez jó gondolat ! Várjál ! Megmutatom az asszonynak.
                                sepy kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X