Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Féklap és kerék dísztárcsa kitakarása gyöngyözés és polírozás előtt

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Féklap és kerék dísztárcsa kitakarása gyöngyözés és polírozás előtt

    Üdv. Mindenkinek!


    A következő kérdésem lenne.Ha valaki csinált már ilyet ,hogy polírozott és + gyöngyözte is a féklapot vagy a dísztárcsát azt kérem írja le az eljárási menetet .
    Először polírozás és utána a gyöngyözés ?Ennél azért nehezebb a művelet mert a kettőt el kell választani egymástól és körkörösnek is kell lennie .




    Click image for larger version

Name:	polirgyongy.JPG
Views:	1
Size:	76.8 KB
ID:	155930Click image for larger version

Name:	tuu.JPG
Views:	2
Size:	23.8 KB
ID:	155931

    #2
    Szerintem előbb polírozni kell, aztán meg kitakarva gyöngyözni.
    Létezik erre olyan öntapadós anyagú fólia, amivel pl. márványtáblára készítik a feliratokat homokszóróval. Előtte gép kivágja a feliratot és azt ragasztják fel. Ha azt bírja, az üvegszemcsét is kell neki.
    Ha előbb van gyöngyözve, akkor azt még az ujjlenyomat is megfogja, nemhogy a polírpaszta.
    kollarg kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Mindenféleképpen olvassátok el Jokernek és másoknak az alumínumfelületek tisztításáról szóló részt. Külön topic van gyönygyözésből és alumínium felületek tisztításából. Feleslegesen ne nyissatok új topicot, mert meg fog őrülni az, aki utánunk jön és keresgélnie kell a szétszórt információt. Minden infót a megfelelő topicba.

      Nem okoskodásnak szántam, csak mielőtt it is elindul egy hsz-folyam célszerű helyes mederbe terelni.

      Üdvözlettel: CZsolti
      Duke kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szerintem előbb polírozni kell, aztán meg kitakarva gyöngyözni.
        Létezik erre olyan öntapadós anyagú fólia, amivel pl. márványtáblára készítik a feliratokat homokszóróval. Előtte gép kivágja a feliratot és azt ragasztják fel. Ha azt bírja, az üvegszemcsét is kell

        Pontosssan !.....csak annyival egészíteném ki :szinte minden mezei matrica anyag alkalmas



        ----akkor most szóljak ?-vagy nem ?
        Duke, OdinHEM és CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          CZsolti ,itt nem arról van szo ,hogy kell polirozni vagy gyongyozni hanem a kitakaras ,hogy keszitheto el!En erre gondoltam.........Es bele is fogalmaztam az segitsen ki mar csinalt ilyent.Ezt en is ossze tudom suszterolni ,de engem a celeszkoz erdekelne az elvalasztasra.Ha meg nem jo a tema cim akkor modositja az OP!
          Utoljára szerkesztve a következő által: LC 9246; 2013 jún. 01, 21:22.

          Komment


            #6
            Mérsz egy külső átmérőt, megálmodod milyen szélesre szeretnéd és keresel egy helyet ahol vágnak ploterrel matricát és az így kapott gyűrűt ráragasztod polírozás után és üveget neki.
            joker kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Akkor ahhoz elég vastag matrica kell ,hogy konnyen lehessen fel ragasztani főleg egy kúpos részre olyan ami nem gyurodik
              es meg a korkoroseg is kell mivel a disztarcsa az forog a kerekkel .Na ,de majd megmondja az aki mar csinalt ilyent.

              Komment


                #8
                LC 9246 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akkor ahhoz elég vastag matrica kell ,hogy konnyen lehessen fel ragasztani főleg egy kúpos részre olyan ami nem gyurodik
                es meg a korkoroseg is kell mivel a disztarcsa az forog a kerekkel .Na ,de majd megmondja az aki mar csinalt ilyent.

                .............mi van ?Egyszerüen nem értem- mit nem értesz ? Gyere már felém ,aztán elmagyarázom .

                Komment


                  #9
                  Ha gondolod megkérdezem neked a sírkő faragó ismerősömet hogy milyen matricát használnak a homokmaráshoz a márványra. Ha azt kibírja szerintem az üveg sem lesz neki ellenfél...

                  Komment


                    #10
                    Ne spirázzátok már túl ! Egy mezei szigetelő szalag is jó . Ha csak nem akarod beleírni a neved .
                    wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha csak nem akarod beleírni a neved .
                      Nem is rossz ötlet
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        A haverom aki aluból kalapál motor cuccot , szokta polírozás után , belfujatni a lóggóját

                        Komment


                          #13
                          LC 9246 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          CZsolti ,itt nem arról van szo ,hogy kell polirozni vagy gyongyozni hanem a kitakaras ,hogy keszitheto el!En erre gondoltam...Es bele is fogalmaztam az segitsen ki mar csinalt ilyent.Ezt en is ossze tudom suszterolni ,de engem a celeszkoz erdekelne az elvalasztasra.Ha meg nem jo a tema cim akkor modositja az OP!
                          Nos igen, figyelmetlen voltam. Ilyen felvetés még tényleg nem volt. És, hogy ne csak okoskodjak, meg rendezkedni akarjak ezért próbálok valami értelmeset is írni.

                          Ha a kollégák által javasolt öntapadós fólia nem jönne be, vagy nem nyújt elég védelmet, akkor meg lehetne próbálni a kétoldalas ragsztószalagot. Ez önmagában nagyon erős, és a rajt lévő védőfólia szintén nem gyenge. Ha ez kevés, akkor rá lehet ragasztani vékony lemezből kivágott körgyűrűt, vagy olyan formát, amit szeretnél.

                          A középre tájolás mindig a féklap kialakításától függ, de a tengelyközép mindig adott, ezért célszerű egy tájolósablont készíteni, amihez képest az egészet felragasztod.

                          Ha szerencsés vagy és lapos a felület, akkor kör alakot kell kivágnod, ha kúpos, akkor meg körcikket. Ezt még egyszerűbb is lehet felragasztani, mert a féklap széle eleve irányít.

                          Remélem nem írtam ezúttal túl nagy butaságot.

                          Üdvözlettel: CZsolti

                          Komment


                            #14
                            Beszéltem egy esztergályossal és ő azt mondta amikor ezt csinálták biztos hogy esztergáltak egy olyan sablont (műanyagból ,hogy a polírozást ne karcolja)amit csak rátettek ,ráhúztak mint egy szoknyát és a körvonal mentén megszórtak .
                            Majd úgy is folytatódott a folyamat ,hogy voltak nekik olyan javító sablonok amik mondjuk egy egész négyfelé vágva és abból az egyik cikk darabot ahol majd ha kell megtudjak erősre szórni a kontúrvonalat ahol a felület egyenletlen volt .
                            Tegyük fel ha egy negyed körívvel állnánk neki kőrbe szórni az mennyire tenné tönkre a takaratlan polírozott részt?

                            Komment


                              #15
                              Na várj, a szemcseszórás nem biztos, hogy általánosan alkalmazott eljárás volt a gyárban, sőt!
                              Szerintem a friss fékfedél öntvényt vagy porvédő lemezt épp ellenkezőleg takarták ki, illetve fogták be egy szerszámba, amiből a perem külső sávja ért ki, azt polírozták csak körbe és kész.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X