Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elektromos kürt javítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Elektromos kürt javítása

    Üdv Minden olvasónak!
    Simson Schwalbém elektromos kürtjébe szeretnék életet lehelni, nem tudom valahogy lehetséges-e? Még beszerelve nem tudtam kipróbálni, csak akkumulátor töltővel, eredménytelenül.
    (Egy cimborám mondta, hogy egy régi, néma kürtre a gyári 6 voltnál lényegesen nagyobb feszültséget vezetett, akkor megszólalt, és azóta is működik.)
    Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy érdemes-e foglalkozni vele?

    #2
    Elsősorban szedd szét és pucold ki, csiszold le róla rozsdát...
    Nekem működött a kürt a Pannóniámon, de elég gyengén szólt. Szétszedtem, kipucoltam, finoman felcsiszoltam ami oxidált volt és jobb lett.
    Egyébként azt mondják hogy a 6v-os kürtök gond nélkül elviselik a 12v-ot is. Szóval azzal megpróbálhatod.
    Kóbika és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szervusz Heeegany!


      Hú de számolni kell az e betűket a becenevedben,-de ez legyen a legnagyobb baj.Egyébként,mit takar,a fenti név,-ha nem titok?

      A kürttel kapcsolatosan,ha nagyobb feszültséget kap,az valami olyasmi neki,-mint amikor az emberi szívet,deffibrilálják.A hosszú ideig használaton kívüli kürt,belül eléggé eltud oxidálódni,olyan ez,mint amikor,egy évekig álló autónak,összeragad a kuplungtárcsája,a lendkerékkel és a szerkezettel.Olyankor is drasztikus beavatkozással,szinte leszakítják a tárcsát a lenkerékről és a szerkezetről (már aki).

      Jobb,ha szétszeded,kitakarítod,kis ecsettel kijavítod a festékhiányokat,megjáratod és kened,a hangolócsavart,felcsiszolod a membránt,-szóval "gatyába rázod",az egész kürtöt.

      A fene ezt a defibrilátort ,-akárhogy próbálom írni,mindig aláhúzza a gép,-"kő nékem kűfődi szókkal izékedni,a rosseb ebbe az új módiba"!Miért nem találnak rá Magyar szót,pl. elektromos anti kifingató masina,-ja most jut eszembe van,újra élesztő készülék,-de ha már leírtam a fentieket,-maradjon.

      Üdvözlettel:Che
      OdinHEM, Trophyman és 6 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Hello!
        Megcsináltam, amit javasoltatok, mostmár szépen nyekereg.
        OdinHEM, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hú de számolni kell az e betűket a becenevedben,-de ez legyen a legnagyobb baj.Egyébként,mit takar,a fenti név,-ha nem titok?
          Először jött a higany, aztán hogy ne legyen ilyen egyszerű lett higany három e betűvel
          Hogy pontosan mikor jött ez már nem tudom, valamikor középsuliban mikor egymást öltük LAN-on

          Komment


            #6
            Sziasztok,

            Kérlek segítsetek. Van nekem is egy nem igen működő régi Schwalbe dudám, de nem tudom miképp lehet szétszedni, a peremezést az elején nem bántanéám, hátul pedig van 2 csavar illetve még egy ami a pozitiv csatolakozó csavarja.
            Előre is köszönöm!

            Üdv
            Balázs

            Komment


              #7
              Át lehet mérni, de ha szakadt, akkor fel kell bontani. Ha ilyenre gondolsz, lehet kapni újan is. Motorkerékpár, robogó alkatrész | Motoralkatrész24 | Robogó és motor alkatrész, motor gumi webáruház
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Szia wsievers!Koszonom a gyors valaszt. Igen ilyenem van. De nem vennek ujat a regi ertekes szamomra. probalkozom vele aztan meglatjuk. :-)

                Komment


                  #9
                  Sziasztok

                  Tudna valaki segiteni, a Pannónia elektromos kürtjének alkatrészeinél mi az összerakás sorrendje

                  Meglepően sok kacat, alátétféleség van benne, asszem nem jól raktam össze, elég fura hangja van, bár nemtudom azt sem, hogy kell szólnia

                  Köszönöm

                  Komment


                    #10
                    Meglepően sok kacat, alátétféleség van benne, asszem nem jól raktam össze, elég fura hangja van, bár nemtudom azt sem, hogy kell szólnia
                    Igazából régen csináltam, erről meg robbantott ábra nincs, de a lényeg, hogy az elektromos része megy bele a csészébe, a csésze peremére egy papírtömítés, rá a membránlemez az állítócsavarral, arra megint papírtömítés és utána jöhet rá a kürtpajzs, utána 6 kicsi csavar alátétekkel. Ez a külseje, a elektromosra nem merek semmit mondani, mert én egyetlen csatlakozást forrasztottam újra, a többit nem vizsgálgattam. Azt a csatlakozást is azért kellett újraforrasztani és szigetelni, mert állítgatás közben én olvasztottam el sajátkezűleg... De értelemszerűen minden más bele vagy a hátuljára megy. Ezek a kürtök egyformák működésileg: ráereszted a "delejt", az pedig egy elektromágnest fog működtetni, amit úgy van kialakítva, hogy meghúzza és eleressze a vékony membránt, így generálva hangot.

                    Ha szól, az már jó jel. A hangszínt az állítócsavarral lehet belőni - apránként (nagyon apró lépésekben, inkább 5-10 fokonként) állítva. A kürt jelentős áramot vesz fel, a Pancsi gyári méretű akksiját elég gyorsan le tudja szívni ha zenélsz vele. Ugyanígy ha nem bírja elengedni (mert annyira betekerted a csavart), akkor nagy áramot fog felvenni és olvadni fog a vezeték/forrasztás és feketedni a szigetelés.

                    Mikor jó a hangja? Amikor neked tetszik.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #11
                      Köszönöm, tekergetem akkor a hangszín állító csavart

                      Komment


                        #12
                        nem tudna valaki feltenni egy egészséges Pannónia kürt hangjáról felvételt? köszönöm előre is

                        Komment


                          #13
                          Vettem egyik börzén egy 12 V-s kürtöt Schwalbére (12 V-s tekercsek kerültek bele). Ez valami Távol-keleti gyártás. Egyetlen előnye, hogy nem volt drága, persze nem is szólt pedig elég újnak néz ki. A peremezésnél kibontottam, megcsiszoltam fényesre a két érintkezőt majd összeraktam de ugyanúgy néma maradt. Találkozott már valaki ezzel a fajta kürttel? Érdemes-e szórakozni vele?
                          Attached Files

                          Komment


                            #14
                            Szervusz!

                            Ne kínlódj vele,bár biztosan meg lehet javítani,de minek?Nagyon szívesen adok neked egy 12V-os kürtöt ajándékba és az biztos fog működni,ha akarod harsona is lehet.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #15
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ne kínlódj vele,bár biztosan meg lehet javítani,de minek?N
                              Egy gyüjtőgetőtárs,hogy mondhat ilyet !

                              Én is azt mondom ne kínlódj,hacsak nem ragaszkodsz a típushoz.Esztergában peremeztem vissza a felpolírozott érintkezőkkel több darabot,ritkán sikerült megszólaltatni.Véleményem szerint 0,1-m/m-is számít a ház alakján,ha deformált nem lesz jó a hangja....
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X