Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dunavecsei FO - 20 - G Oszlopos Előtolásos fúrógép felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dunavecsei FO - 20 - G Oszlopos Előtolásos fúrógép felújítása

    Nem ismerem ezt a tipust, de megpróbálom felújítani, mert terveim vannak vele, pld perselyezés, meg sok más 90 mm- es hosszon tud dolgozni minimum.
    A szétszerelésről nemsokára lessznek fotók is.
    Utoljára szerkesztve a következő által: maradona67; 2018 nov. 11, 01:14.
    Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

    #2
    Tipus tábla + a gép
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A simpla fúró mechanika szétszerelése.
      Che és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Az előtolás mechanika szétszerelése
        Utoljára szerkesztve a következő által: maradona67; 2018 nov. 11, 01:33.

        Komment


          #5
          Az előtolás szekrény szétszerelése.

          Komment


            #6
            Elképesztően jó állapotú szerkezet,ez még bejáratós.Egy kis tisztogatás beállítás után tökéletes lesz.Miért is bontottad meg?Visszaolvastamperselyezés ...szerintem ne csináld:ennek a gépnek tudnia kell a gyári pontosságot,többet ne várj tőle......
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egy kis tisztogatás beállítás után tökéletes lesz.Miért is bontottad meg
              Azért van mit javítani rajta.
              Szinte az összes csapágy problémás, az összes ék csere, több menetet Heilicolozni kell,
              Meg így az én igényeimnek nem felel meg.
              Teljes benzines mosás, csiszolás glettelés festés + még lámpát is szeretnék rá tenni.

              Valmilyen jó gépzsírt kellene még keresnem ami az előtolás mechanikában használhatok.

              Komment


                #8
                Az új perselyek a hajtómű házba.
                Jönnek az új csapágyak is SKF, FAG, KOYO.
                Összesenn 12 db.

                Komment


                  #9
                  maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Valmilyen jó gépzsírt kellene még keresnem ami az előtolás mechanikában használhatok.
                  Motoros láncspray.....
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ehez van egy jó ötletem(már egyszer megcsináltam)kívűlre beszúrt horony,belülre rádiuszos körbe-fúrkál 2-3-as fúróval szereléskor zsírral megtölt az üreges rész,remélhetőleg a melegedés hatására...épp jókor kiolvad és megkeni a perselyt.Még nem került vissza az álltalam készített persely így nem tudom bevállt e.....
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Sziasztok en is szeretnek egy ehhez hasonlo furogepre szert tenni a problemam hogy itt nalam nincs 380 ,es az osszes ilyen vagy ehjez hasonlo gep azzal mukodok jol.Termeszetesen vannak modszerek amivel at lehet alakotani vagy motort cserelni .Itt aszomszedomban van egy oreg szaki akinek vannak esztergai lemezollo ,marogep,csiszolgep,stb.Regen iparos volt ,o atalakitotta az osszes gepet ,mukodnek de nem igazan jol.Az eszterfageppel is ez a gondom talaltam egy ugyes kis gepet "Angelini"amit jo lenne beallitani a muhelyembe remelem talalok valaki aki eggyertelmuen eltudja magyarazni a lehetseges at alakitasokat

                      Komment


                        #12
                        movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        jo lenne beallitani a muhelyembe remelem talalok valaki aki eggyertelmuen eltudja magyarazni a lehetseges at alakitasokat
                        Van egy meglehetősen jó megoldás:aggregátor. Legtöbb embernek ezt ajánlom.Nálunk a három fázis amatőrnek anyagilag nem kifizetődő,akkor ez a legjobb .Be kell tárolni egy védett helyre beindítani és minden szerszámgép működhet,ráadásul ráébreszti az embert,ne járassa feleslegesen ! én is hálózati árammal esztergálok teljesen megváltozott a hozzáállásom a gépekhez csak az adott teljesítmény alatt tudok dolgozni...
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          problemam hogy itt nalam nincs 380
                          Nálam sincs 380, de lessz!

                          Meg hánytam vetettem a dolgot csak az esztergára 100 Ezer lenne a freqi váltós átalakítás, a 2,2 KW motorból 220V os ferqvencia váltós átalaítással 1,5 KW lehetne kihozni,
                          a fúrógépről még nem is beszéltem. nem tudom melyik régióbann laksz, de a lekötése a 3 fázisnak 3X16 A ingyenes, csak a belső bekőtést kellene fizetni. nem érné inkább az meg?
                          2,2 KW - os 220 as villanymotort használtat nagyonn ritkánn lehet kifogni az új pedig 60 - 70 ezer körül van amit érdemes megvenni kínait már kb 22 ezerért is lehet venni,
                          de én azokból nem sok jót nézek ki.
                          Nekem 220/380 asak a villanymotorok de ha 220ra átköttetem őket nagyot csökken a teljesítményük.

                          Komment


                            #14
                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Még nem került vissza az álltalam készített persely így nem tudom bevállt e.....
                            Ha idáig nem került vissza biztosann jó lett.

                            Ezek a perselyek ónbronz ból lettek csinálva, ami beszívja a kenőanyagot és kellő melegedés hatására kiadja magából.

                            Komment


                              #15
                              maradona67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              3 fázisnak 3X16 A ingyenes, csak a belső bekőtést kellene fizetni. nem érné inkább az meg?
                              De azt már régen beköttettem volna,de összesen csak 32-A -"ingyenes"ami már benn van egy fázisban 20-a kell a háztartásnak,ha egyszerre megyünk valami leáll.... 16-ról a hegesztőm nem megy....
                              Lényeg a kellő áram :20A,16A,16A...=52A-32A==20A x.....=250000-300000-e forint bekötéssel,ezért küszködöm a mai napig(igaz már nem,mert leszarom.)
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X