Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kocka EAN 340/1000 eszterga felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kocka EAN 340/1000 eszterga felújítása

    Tisztelt Tagtársak!
    sikerült szert tennem egy "kocka" EAN 340/1000 gépre. A gép enyhén szólva nem túl jó állapotú,de az ára ezzel arányos.
    A masinát szeretném teljesen felújítani átnézni,ezt szeretném dokumentálni és bemutatni,valamint ahol megszorulok a segítségeteket kérni)
    lidojohn71 és Kopasz 1 kedvelte ezt.

    #2
    Sziasztok!
    Na szóval:
    X orsó : egy teljes kört megtesz a kerék,mire megmozdul, szóval csere. Itt kérdezném a tisztelt Tagságot, hogy ilyenben tud-e valaki segíteni?
    HA minden kötél szakad megpróbálom legyártani.
    A fecskefarok és a prizma, nem olyan vészes. Lehet megpróbálom a hántolást, régóta szeretném kipróbálni...
    Z orsó: ue.
    Y prizmák egész elfogadhatóak.
    Főorsó: 450 mm-es ruddal a tokmánynál alátámasztásnál emelve 0,06mm rugalmas elmozdulás tapasztalható. Ugyan ez az orsó és a tokmány közt 0.03 mm. Ezt egyelőre nem bántom. (Sokkal rosszabra számítottam) folyt köv
    Kopasz 1 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Orsó szépen fut nem akad.
      SZegnyereg, orsó vége görbe kb 4mm-t kottyan. Ebben is szeretnék segítséget kérni,ha van ilyen valakinek, szívesen megvásároloM.
      Orsó házat mogbontva örömmel láttam, hogy bőven van benne olaj, és fogorvosra sem lessz szükség. A reteszek elfogadhatóak,főorsón lévő kicsit kottyan,de miután meghúztam a rögzítő csavarokát megszünt a lógás.
      A közlő tengely viszont gyanús lett és kiderült hogy eltört a retesz,ami miatt a sebválltás akadt.​​​​​


      1 kép
      Kopasz 1 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Kopasz 1 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Kopasz 1 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Sziasztok!
            kiszereltem a főorsót, és a javaslat bejött. A retesz 8x8as,az már csak 7,3mm.
            A másik közlő tengely reteszét kivéve gyakorlatilag morzsákra hullott szét.

            1 kép
            Kopasz 1 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Előzetesben hozzátenném,hogy a retesz ellenőrzését Kopasz 1 javasolta!!!
              Ha bárki szeretné bármit le és megmérek a főorsón vagy a perselyeken. A lenti képen az orsó a perselyekkel és a támcsapágyakkal,labirint gyűrűkkel látható.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Dogoargentino; 2022 jan. 10, 19:54.
              Kopasz 1 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Kopasz 1 és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Így huzattam ki a kupakokat

                  Komment


                    #10
                    Valamit viszont nem értek,az elülső hüvely anyja előtt van egy ilyen fél gyűrű nem tudom ez mi a πna... Ez valami monyák?
                    sárgával jelöltem a helyét.( Nincs másik fele,nincs eltörve)

                    Komment


                      #11
                      Mindent nem írtam le de az összes csapágyat és reteszt cserélem,folyt köv

                      Komment


                        #12
                        Így állunk jelenleg

                        Komment


                          #13
                          Dogoargentino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          gy huzattam ki a kupakokat
                          ....menetesszár beteker egy furatos súly,anya a csavarvégen :ezt régen vonókalapácsnak hívták,tengelyeket fedeleket lehet "kikalapálni"vele.

                          Ötletes és szakszerű a megoldásod!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Dogoargentino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nincs másik fele,nincs eltörve)
                            Lehet leesett :karikával pótolták az állítás határát.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #15
                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ....menetesszár beteker egy furatos súly,anya a csavarvégen :ezt régen vonókalapácsnak hívták,tengelyeket fedeleket lehet "kikalapálni"vele.

                              Ötletes és szakszerű a megoldásod!
                              Ismerem a húzó vagy negatív kalapács-ot,van is de ebben a helyzetben nem lett volna célra vezető mert úgy belerohadtak a kupakok. Amúgy mint érdekességet jegyzem meg,az előző munkahelyemen "hokinak" hívtuk ezt a kalapácsot))))

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X