Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Strigon ME250

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Strigon ME250

    Mint már írtam valahol vettem egy marógépet. Bár nem mondanám hogy nagyon jó állapotban, de azért annyira nem tűnik leharcoltnak.
    Click image for larger version

Name:	20180320_182102.jpg
Views:	970
Size:	497.8 KB
ID:	211166Click image for larger version

Name:	20180413_210339.jpg
Views:	1350
Size:	691.2 KB
ID:	211167

    A külső takarítással lassacskán haladok. Már látni a gép színét
    Aztán jön a gép belseje, az olajterek (a többségét még nem bontottam meg) na meg a gép mumus része, az elektromos rendszer. (bár így első ránézésre azért nem tűnik az olyan vészesnek)


    Minden esetre az ágy részeken még látni a hántolást itt-ott, szóval talán nincs szarrákopva. (legalábbis annyira biztosan nincs mint az esztergám)

    ritt74, zahi és 6 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    Jó rendesen elsikáltad nem kis melód van benne. Egész csilli villi lett.
    heeegany kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Jó rendesen elsikáltad nem kis melód van benne. Egész csilli villi lett.
      Kb olyan 4 órányi munka...
      Még vagy 10 és az egész tiszta lesz (kívülről)
      (nyáron meg kicsit kiforgatom az EAN-t a sarokból és azt is lepucolom rendesen. Ráférne arra is. )
      OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Időm nem volt foglalkozni a géppel azóta. De azt látom hogy az egyik olajszint ellenőrző ablak annyira el van repedve hogy folyik rajta keresztül az olaj.
        Ennek esetleg tudjátok a menet méreteit? (gondolom menetes) Ránézésre megegyezik az EAN 1000 szintellenőrző ablakával. Meg gondolom a legtöbb magyar gépen ilyen van.
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #5

          Keresek elő egyet,és megmérem,-kis türelmet,mert nem tudom pontosan hol van!Nekem is hiányom van ezekből,mert egyszerűen megeszi az idő és azt sem tudom,hogy hol lehet ilyeneket beszerezni.

          Komment


            #6
            Vagy 35-éve nem szereltem marógépet,de biztos vagyok benne :colos csőmenet...
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              hogy hol lehet ilyeneket beszerezni.
              Ebay
              Van elég sok méret. Csak tudni kellene hogy milyen kell. (és persze ingyenes a szállítás)
              Itthon webáruházban találtam. De persze vagy nagyon drágán, + a drága szállítás. Vagy olyasmi áron mint a kínai. + a drága szállítás...
              Környéken nem tudok olyan boltról ahol lenne ilyesmi.

              Komment


                #8
                Azért írtam,hogy ne csorogjon az olaj,szerintem 3/4"-es vagy 1"-lehet kívűlről rásaccolhatsz a tolómérővel és egy vakdugóval lezárhatod míg nem találsz jobbat .
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ebay
                  Van elég sok méret. Csak tudni kellene hogy milyen kell. (és persze ingyenes a szállítás)
                  Itthon webáruházban találtam. De persze vagy nagyon drágán, + a drága szállítás. Vagy olyasmi áron mint a kínai. + a drága szállítás...
                  Ha sor kerülne rá vegyél fel a sor végére, légyszi, légyszi!!!

                  Komment


                    #10
                    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    Ha sor kerülne rá vegyél fel a sor végére, légyszi, légyszi!!!
                    Milyen sor végére?

                    Komment


                      #11
                      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Környéken nem tudok olyan boltról ahol lenne ilyesmi.
                      Láttam valahol átlátszó damilt,és valaki tud nyomtatni 3D-ben ....?
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12

                        Szervusztok!

                        Megkerestem az olajszint ellenőrző ablakokat,megmértem a menet emelkedést,a külső átmérőt és a géptestben a magfuratot.Az eredmény több mint érdekes,mert a rendelkezésem re álló összes menettáblázat sem tartalmazza a mért adatokat.


                        Adatok:Menetemelkedés 11menet 1"-ban,külső átmérő 32,2;32,6 és 32,8 mm (a mérést 3db.-on végeztem),magfurat átmérője a géptestben 30,3 mm..

                        A gép amelyben ezek az ellenőrző ablakok vannak,egy Strigon MF 1000-típusú gép.

                        Az ellenőrző ablakok anyaga,víztiszta polisztirol (plexi).



                        Most evett haza a fene a sürgősségiről,mert nem volt nyugodásom a családtól,nem lehetett nem el mennem,mondjuk a tetanusz injekciót,magam is akartam.Azt mondta a doktor,hogy megmaradok és lecseszett,hogy nem a történések után azonnal mentem,Feltárta a sebet és azt mondta 30-35 mm mélyen sérültek a szövetek és a seb gyulladásban van,berakott egy csövet,hogy csurogjon kifelé a trutyi és elküldött röntgenre is,de szerencsémre a csont nem sérült.Holnap mehetek ismét az ambulanciára,mert azt mondta,ha nem javul,akkor egy nagyobb beavatkozás szükséges.Olyan két hétre taksálta a gyógyulást,tehát Tiszakeszire már gyógyult lábbal mehetek.Szóltam is egyből az asztalos komámnak,hogy egyenlőre kiveheti a bükkfát a gőzölőből,mert pillanatnyilag még nem aktuális a faláb.Nem tudom hányszor kell még mennem,elég sokat kell várakozni,amire sor kerül az emberre,de végül is sok a beteg,főleg a kisebbség van túlreprezentálva,de legalább viselkedni tudnának.Na mindegy,-mindenkinek gyógyulni kell.A doktor jópofa volt elviccelődtünk,amíg babrált a lábamon,-díjaztam.

                        Megnézem a fogastáblát ma,-olyan 10-12 mm. átmérőjű göbvas,a végein 15-20 fokosra gúlában hegyezve és jó rozsdás,legközelebb óvatosabb leszek!


                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #13
                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          15-20 fokosra gúlában hegyezve és jó rozsdás,legközelebb óvatosabb leszek!
                          Véletlenül a kerítés gyengébb pontjánál felejts ott,és ne menj arra többet!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Megkerestem az olajszint ellenőrző ablakokat,megmértem a menet emelkedést,a külső átmérőt és a géptestben a magfuratot.Az eredmény több mint érdekes,mert a rendelkezésem re álló összes menettáblázat sem tartalmazza a mért adatokat.


                            Adatok:Menetemelkedés 11menet 1"-ban,külső átmérő 32,2;32,6 és 32,8 mm (a mérést 3db.-on végeztem),magfurat átmérője a géptestben 30,3 mm..
                            Köszönöm!
                            Sose értettem hogy miért van ennyi colos faszság a magyar gyártmányú gépeken. Miért nem volt jó a mérnököknek a metrikus méretezés? Miért kell keverni mindent mindennel? EAN1000-esen is van colos csavar. Ami persze csavarboltokban beszerezhetetlen...
                            Amikor a tervező a tervrajzon nem M-el kezdte a menet megadását, na akkor kelletett volna jól tarkónbaszni...

                            Na mind1. Kérdés hogy ez vajon belemenne?

                            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Most evett haza a fene a sürgősségiről,mert nem volt nyugodásom a családtól,nem lehetett nem el mennem,mondjuk a tetanusz injekciót,magam is akartam.Azt mondta a doktor,hogy megmaradok és lecseszett,hogy nem a történések után azonnal mentem,Feltárta a sebet és azt mondta 30-35 mm mélyen sérültek a szövetek és a seb gyulladásban van,berakott egy csövet,hogy csurogjon kifelé a trutyi és elküldött röntgenre is,de szerencsémre a csont nem sérült.Holnap mehetek ismét az ambulanciára,mert azt mondta,ha nem javul,akkor egy nagyobb beavatkozás szükséges.Olyan két hétre taksálta a gyógyulást,tehát Tiszakeszire már gyógyult lábbal mehetek.Szóltam is egyből az asztalos komámnak,hogy egyenlőre kiveheti a bükkfát a gőzölőből,mert pillanatnyilag még nem aktuális a faláb.Nem tudom hányszor kell még mennem,elég sokat kell várakozni,amire sor kerül az emberre,de végül is sok a beteg,főleg a kisebbség van túlreprezentálva,de legalább viselkedni tudnának.Na mindegy,-mindenkinek gyógyulni kell.A doktor jópofa volt elviccelődtünk,amíg babrált a lábamon,-díjaztam.

                            Megnézem a fogastáblát ma,-olyan 10-12 mm. átmérőjű göbvas,a végein 15-20 fokosra gúlában hegyezve és jó rozsdás,legközelebb óvatosabb leszek!
                            Remélem hamar rendbe jössz. Szar dolog az amikor az ember alig bír lábra állni...

                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Láttam valahol átlátszó damilt,és valaki tud nyomtatni 3D-ben ....?
                            Van színtelen PLA huzalom. Abból csináltam a karbihoz az ideiglenes légszűrőtartót is(amit annyira fikáztatok hogy miért nem faragtam ki rögtön aluból. És egyébként nemsokára áttervezem és kinyomtatom máshogy, mert nem az igazi. És persze ezt jóval egyszerűbb és olcsóbb mint kifaragni fémből.)
                            A gond az, hogy nyomtatásnál nem lenne teljesen víztiszta. Hiába polírozom fel, az anyag belsejében lehet látni szálirányt(ami rétegenként változik).

                            Komment


                              #15
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              11menet 1"-ban,külső átmérő 32,2;32,6 és 32,8 mm
                              A colos cső 25,4...furat külső átmérőt lazán leszedem 32-re 5 hosszon még egy fél milit és 11-menetet egy "-ba ezt hívom csőmenetnek!
                              Annó mikor megkérdeztem az oktatómat miért 32,5 m/m-es 1"-os cső lehüjézett ma sem értem miért,mindig a kűlső átmérőt kellett mérvadónak venni....

                              A tervezőknek a meglévő alkatrészekhez,szerszámokhoz kellett igazodni,a metrikus előtt a whithvortot használtuk és colban számoltunk,A Vulkán esztergán istenverés volt metrikus menetet vágni ,mert az emelkedés a vezérorsón Pi-ben 3,14 x 2=6,28-m/m ezt oszd ki....Ahhoz képest ma:csak két három féle menetet használunk....
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X