Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kerti kisgépek szerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom hány le.azt sem a tieddel mi a baj
    16 HP az enyém, még nincs baja de igyekszem fölkészülni az esetleges problémákra. Meg nem árt ha tisztában van az ember a dolgokkal, mielőtt valahova oda nyúl.
    mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Aki javított már szegélynyírót attól kérdezném, hogy milyen csapágyat kéne beszerelni, C3-as vagy elég ezekbe a sima? Egy Partner gépet szedtem szét, 6001-es Chinai csapágyakat vettem ki, jelenleg elég lazák, de eredetileg nem tudom mennyire voltak azok. A gép 15 éves, remélem csak ennyi a baja. A gyűrűhorony eléggé tele van olajkoksszal, de azt elég takarítani. Mennyire érzékenyek ezek a vékony gyűrűk? Ki merjem venni, vagy csak áztassam?

      Komment


        #18
        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        C3-as vagy elég ezekbe a sima? E
        Az illesztés miatt:c3-jó lenne a főtengelyhez.....
        Titus kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #19
          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az illesztés miatt:c3
          Köszi szépen!
          Érdekes módon ennél a gépnél is kettő csapágy között van a szimmering mint a Pannóniánál. Abból biztosra megyek, vitonost fog kapni, hogy többé ne kelljen cserélni. Ha annak vége akkor a gépnek is.
          sepy és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Sziasztok!

            Tanácsot szeretnék fűnyíró javítás témában.MTD 51BO típusú gép alapjárat ingadozik,majd a leáll.A karburátor kitisztítva,légszűrő új,szikra van,olaj friss,karbi tűszelep jól zár,gyertya cserélve.A tisztítás után ment egy darabig(10perc),majd bemelegedett és ismét elkezdett szórakozni.Olyan mintha túldúsulna....érzi,a regulátor hogy kezd megállni és ekkor rányitja a pillangószelepet és leáll.Mi lehet a probléma?

            Komment


              #21
              A ventillátor mellett van egy szabályozólapát, ami rugóval össze kell legyen kötve a pillangószeleppel. Ha ez kinyúlik, akkor csinálhat ilyet. Hidegen azért megy, mert elbírja a dúsabb keveréket.

              Tapasztalat forrása Briggs 3.5 LE.
              sepy és kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Click image for larger version

Name:	IMG_20190623_182648381.jpg
Views:	247
Size:	936.3 KB
ID:	218030 ​​​​​​Funyiroszezon izzanak a gepek sajna hibasodnak is de ez a ketto berja a strapat ,az Efco mint egy t34 mindig megy .Vettem egy ujat hires H-betus nem rossz de sokkal erzekenyebb.

                Komment


                  #23
                  Szervusz Movisz!

                  Jössz Keszire,vagy megint nélkülöznünk kell a társaságod?Tudom,hogy nincs szerencséd a Magyar utakon,mert mennek a csekkek,de azért ez ne taszítson el véglegesen ettől az országtól!Lassan-lassan olyan jó lesz itt minden,hogy már nem Ausztriát kell utolérnünk,hanem Romániát.

                  Szépek a gépeid és látszik rajtuk,hogy van "Apukájuk",-rendbe vannak tartva.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #24
                    Szia Che meg nem tudom a talalkozora ott tudok e lenni de jo lenne a buntetesek bosszantanak de nem a vilag vege.Azon a hetvegen lessz egy program a Margitszigeten is favagosdi "Treeclimbing"verseny ahova elkellene menjek.De a csaladi elfoglaltsagok amik e leginkabb limitaljak a lehetosegeimet.A gepekrol csak annyit az Efco-t mar egyszer leselejteztem de miutan vettem egy ujat a Husqvarna tol es sajna nem valt be valahogy .Rendbevagtam kes, ekszij es egy par bovden csere egy kis heggesztes a kasznin es megy rendesen .

                    Komment


                      #25
                      Egy par napja betudtam szerezni egy olyan motorfureszt amit 1986-ban hasznaltan vettem akkor(Poulan 361 )nagyonorultem neki pedig rengeteget bajlodtam vele,nem volt alkatresz csak alkitgattuk foldozdattuk toldozgattuk.de kerestem vele annyit higy vettem egy Husqvarna 65.Ez nem volt annyira leharcolva de annak is veres volt a nyaka.
                      Akkor ugy gondoltam hogy lehetnek vagy max 5-6 evesek de nem is igen foglalkoztam vele.Most hogy mar tudom hogy mikor gyartottak oket mindketto 1965- 70 kozott keszultaz a csoda hogy meg nalam akkor mukodtek sot en utannam meg valaki hasznalta. Click image for larger version

Name:	IMG_20200203_194240746.jpg
Views:	182
Size:	778.3 KB
ID:	221678 Click image for larger version

Name:	IMG_20200203_194254372.jpg
Views:	179
Size:	750.8 KB
ID:	221677 Click image for larger version

Name:	IMG_20200203_194318698.jpg
Views:	171
Size:	653.1 KB
ID:	221676 Click image for larger version

Name:	IMG_20200203_194244339.jpg
Views:	177
Size:	725.1 KB
ID:	221675 Click image for larger version

Name:	IMG_20200203_194257204.jpg
Views:	185
Size:	721.5 KB
ID:	221674 Az elso az amilyen az enyem volt a masodik az fiatalabb1975-os de csak egyutt adtak .A Husqvarna-t elo kell szednem majd rako kepet arrol is mive azt is sikerult szereznem elegge turheto allapotban van

                      Komment


                        #26
                        Kerteszek hogy allnak a vetemenyesek? Nalam no minden eddig nincs semmivel gond.Nagyon sok munkam van mivel fegyulemlett a tobb mint 2 honapos allas utan holnap megyek egy erdekes fat vagni ezzel a szerszammal kell neki esni de meg ez sem eri at . Click image for larger version

Name:	IMG_20200611_202348860.jpg
Views:	158
Size:	742.9 KB
ID:	223428 Click image for larger version

Name:	IMG_20200611_202306807.jpg
Views:	155
Size:	828.3 KB
ID:	223429 Click image for larger version

Name:	IMG_20200611_202339746.jpg
Views:	147
Size:	712.3 KB
ID:	223430 Click image for larger version

Name:	IMG_20200611_202313390.jpg
Views:	146
Size:	860.4 KB
ID:	223431

                        Komment


                          #27
                          Egy ujabb relikvia a 80-as evek vegerol Click image for larger version

Name:	IMG_20200907_161813571.jpg
Views:	133
Size:	618.9 KB
ID:	224351 Click image for larger version

Name:	IMG_20200907_161822450.jpg
Views:	127
Size:	645.7 KB
ID:	224352 Click image for larger version

Name:	IMG_20200907_161833306.jpg
Views:	136
Size:	494.3 KB
ID:	224353 Click image for larger version

Name:	IMG_20200907_162101443_HDR.jpg
Views:	134
Size:	851.7 KB
ID:	224354 nagyin jo allapotban van csak ki kellet takaritani meg a karburator membranokat es benzintut cserelni.Meg behangolni .

                          Komment


                            #28
                            movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Click image for larger version  Name:	IMG_20200907_162101443_HDR.jpg Views:	0 Size:	851.7 KB ID:	224354
                            A céges gépeink 12-db sthil közül szerintem egy sincs ijen állapotban az uj főnököm egy hét alatt leamortizálta az uj 170-est sajnos nincs beleszólásom
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #29
                              Azt egyebkent hozzafuzom hogy regebben a Stihl ,Echo, Husqvarna,nem gyartott csak ugymond professzionalis felhasznalasra gepeket .Ami most mar nem igy van .A professzionalis gepek sem olyan tartosak mint egykor Az ugy nevezett hobby ,farmer vagy privat hasznalatu gepek meg ezeknel a markaknal is minosegileg nem mindig elegsegesek
                              nagyobb odafigyelest es torodest igenyelnek sokkal erzekenyebbek a nem megfelelo hasznalatra.Ez egyebkent az Ms 201- nek az elodje kb.

                              Komment


                                #30
                                movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Azt egyebkent hozzafuzom hogy regebben a Stihl ,Echo, Husqvarna,nem gyartott csak ugymond professzionalis felhasznalasra gepeket .Ami most mar nem igy van .A professzionalis gepek sem olyan tartosak mint egykor Az ugy nevezett hobby ,farmer vagy privat hasznalatu gepek meg ezeknel a markaknal is minosegileg nem mindig elegsegesek
                                Elérhrtővé tették a gépeket háztáji használatra és ez rendben is van így elvégre sokan évente egszer kétszer használják csak.
                                Ha ezt valóban így csinálják akkor az is örökös, akkor van baj ha a kordé elkerüli a szamarat.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X