Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Feltöltő hegesztés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    "dolgozzon a szegény"Én jártam úgy mostanában hogy a szlovák alkatrészes megígérte a nyeles tengelyről a fényképet,nem küldte utána vallotta be hogy a boltba nincs gép amivel lefényképezze.Hát gondolod haragudtam rá?Nem. A szavaknak ereje van.Úgy ítélj meg mindent, hogy vizsgáld meg hogy hiteles-e.Ez vonatkozik a saját írásodra is.Cével már sütögettétek a tengelyt.Neked már rutinosabbnak kellene lenned három gülüvel!De a téma jó továbbra is foglalkoztat.

    Komment


      #17
      Azt veszem ki a szavaidból ,hogy tudsz csinálni ilyen olyan bordázott tengelyt és hasonló dolgokat ? De lehet hogy rosszul gondolom ?

      Komment


        #18
        Üdv!Venni akartam nem gyártani.Hát ha nagyon meg emberelném magam akár,de inkább nem.A forgácsolás nem megy most anyagvizsgálat a fő profil,azt is csak finoman.Metallurgia ,repedés vizsgálat penetrációsan meg ilyenek.Több lábon kell állni mert csak így lehet létezni.

        Komment


          #19
          Jó-köszönöm..............

          Komment


            #20
            dino125ad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ne etesd a trollt!
            Nem tudtam mit jelent a Troll. Mostmár tudom: Troll - Netpédia
            Igazad van Dino125ad, bár ez a troll elég kitartó. Egy Angyalt már elfogyasztott és vele ment két kedves fórumtag is. Mindenesetre idegesítő, annyi szent.

            De beszéljünk komoly dolgokról is? Mi újság az előtéttengellyel? Jutottál valamire?
            dino125ad, supermax és mir-mur kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Click image for larger version

Name:	trll.JPG
Views:	1
Size:	15.7 KB
ID:	134924Itt a troll nyaligátor:

              Komment


                #22
                Mi történt, ilyen korán becsukott a kocsma, vagy csak kirakták a szűrödet?
                dino125ad, és kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mi újság az előtéttengellyel? Jutottál valamire?
                  Szevasztok Kollégák!

                  Íme a fotó amelyet ígértem:

                  Click image for larger version

Name:	Előtéttengely.jpg
Views:	1
Size:	185.2 KB
ID:	134931

                  És találtam egy érdekes megoldást:

                  «MP Lézertechnika Kft. - Lézergravírozás, Lézerhegesztés»

                  Telefonon beszéltem velük, árat még nem tudok mondani. Előnye a "hagyományos" hegesztéssel szemben az alacsonyabb és jól szabályozható hőbevitel.
                  Meglátjuk! Gondolatébresztőnek jó....

                  Komment


                    #24
                    Üdv.
                    Én ismerek egy másik módszert, sima csapágyaknál bevált, a tengelyt a csapágy felfekvéseinél berovátkolták párhuzamosan(így nőtt az átmérő , kb a kalapácsos hízlalás humánusabb verziója.)

                    De figyelembe venném azt is, hogy mennyire éri meg felhegeszteni, általánosságban véve gondolok arra : van ami hegeszthető, de a kulcsszerepe miatt, hogy ne legyen életveszélyes nem szabad, van amit nem éri meg... de persze a másik véglet, amikor hegeszteni jóval olcsóbb és bőven megfelel a szerepére a tárgy továbbra is. Mérlegelve az előbbi mondat alapján döntök én legalábbis.
                    Na, most már ideje leszoknom erről a mérlegelősdis buddhista monológgyártásról.

                    Komment


                      #25
                      dino125ad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Meglátjuk! Gondolatébresztőnek jó...
                      Kíváncsi leszek, hogy milyen árat mondanak. Tekintettel arra, hogy fröccsöntőszerszámok javításában propagálják magukat, valószínűleg nem olcsó eljárás. Ezeknél a szerszámoknál általában csak az anyag önmagában milliós tétel. Valószínűleg ennek megfelelően kalkulálnak majd.

                      Kérdésem pedig a következő: mindkét csapágyhely kopott? Mert ha csak ennyi a hibája, akkor perselyezéssel javítható. Ha nem fut rajta szimmering, akkor Majdánka megoldása tökéletes, főleg, ha egy kis Loctite csapágyrögzítővel is megkened.

                      Komment


                        #26
                        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kérdésem pedig a következő: mindkét csapágyhely kopott? Mert ha csak ennyi a hibája, akkor perselyezéssel javítható. Ha nem fut rajta szimmering, akkor Majdánka megoldása tökéletes, főleg, ha egy kis Loctite csapágyrögzítővel is megkened.
                        Bocsánat, lehet, hogy pontatlan voltam! Ezek a csapok siklócsapágyban futnak! Így a fenti megoldások nem jöhetnek szóba.

                        Komment


                          #27
                          dino125ad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Íme a fotó amelyet ígértem:

                          t-ttengely.jpg
                          Ez lenne a beteg alkatrész, és annak a csapágyfelülete ? Mert ennek nem sok baját látom. Max. ( ha válla van ) egy érintővel tisztára köszörülni a felületet, És a csapágyfémet kicserélni, majd bedőrzsárazni egy állásból.

                          Komment


                            #28
                            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ez lenne a beteg alkatrész, és annak a csapágyfelülete ? Mert ennek nem sok baját látom. Max. (ha válla van) egy érintővel tisztára köszörülni a felületet, És a csapágyfémet kicserélni, majd bedőrzsárazni egy állásból.
                            itt a 2 . --
                            nincs miről beszélni ---

                            Komment


                              #29
                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              itt a 2 . --
                              nincs miről beszélni ---
                              Kedves joker!
                              Az elmúlt időben nagyon harmonikussá vált a kapcsolatunk! Kérlek ne rontsd el!

                              Nem az előtéttengely a probléma! Nem volt egyértelmű a kérdésem. Természetesen lehet köszörülni, bár a cementálást leköszörülöm és új csapággyal szerelni, de a perselyt dörzsárazni nem tudom mert zárt.
                              Gondolhatod, hogy magam sem ma kezdtem a szakmát. És mint írtam, amelyre CZsolti nagyon jól reagált az a szakma elméleti része, a gondolatébresztés....


                              dino125ad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A BC3 cementálva van, ha hőt viszek be akkor a szövetszerkezete átalakul, és gondolom a szénben dús kéreg miatt nehezen hegeszthető. Van valakinek véleménye esetleg tapasztalata hogy miként oldjam meg ezt a problémát?
                              Utoljára szerkesztve a következő által: dino125ad; 2013 márc. 29, 14:20.

                              Komment


                                #30
                                Csak úgy mindenkinek : kicsit félre értettük néhányan a kérdést ,--nem ezen konkrét darabról szólt a kérdés ,hanem a különböző a nyagok különböző módon történő javításának az eredményeiről erdeklődött a kolléga ----de tisztáztuk.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X