Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Légszűrő szita

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Légszűrő szita

    Segítség kellene!
    Van egy HARDI motoros hátipermetezőm.
    Használjuk 1994 óta.
    Eddig nem volt semmi baja, de az idén nekiálltam a lemosópermetezésnek, és azt tapasztaltam, hogy indul rendesen, az első tankot simán kifújja, majd a második és harmadik tartálynál már nem pörög föl rendesen. csak kb negyedfordulattal megy és ha gázt adok neki inkább lefullad.
    Aztán gondoltam ezt megoldja egy porlasztótakarítás, és ekkor vettem észre hogy a légszűrőben lévő szitaszövet eltűnt.
    A légszűrője kb olyasmi elven működik mint a Pannóniáé csak teljesen műanyagból van és egy 1cm vastag szitaszövet végzi a levegő szűrését a visszaköpött olajjal átitatódva.
    Itt a helyi kisgépboltban vettem szűrőszivacsot, ami sokkal sürübb ezért valószínű nagyobb lesz a folytás.
    Az eredeti szűrő kb 4-5mm-es karikákból volt összeszőve.
    Gyárit biztos nem kapok, és nincs ötletem, hogy mi lehet hasonló.

    #2
    Szervusz Emu!


    Lehet kapni azt a dörzsike (felénk így nevezik),mosogatásnál használatos fémforgács szerű valamit.Lehet továbbá a fentihez hasonlatosat műanyagból is vásárolni.A helyedben megpróbálnám a fentiekkel kiváltani,de csak úgy,hogy elé és mögé is beillesztenék,egy horganyzott szitaszövetet.A szitaszövet azért fontos,hogy a szívás által esetlegesen leváló részecskéket,ne tudja beszívni a motor.

    Sajnos nem látom képszerűen magam előtt a permetező aktuális részét,ezért pillanatnyilag jobb ötletem nincs.

    Üdvözlettel:Che
    Atti69, emu és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Bevágtam a szűrőszivacsot kifúvattam a porlasztót, és berántottam a szerkezetet. Másodikra elindult.
      Sajnos csak pénteken érek haza időben, hogy valós használat közben kipróbáljam-
      Viszont találtam alkatrészkatalógust így tudtam rendelni magamtól légszűrőt, kb két hét múlva megjön.
      Azért köszönöm a tanácsot ha muszáj lesz kipróbálom.
      Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        muszáj lesz kipróbálom.
        Azt is próbáld meg,oldja-e a benzin(ne érjen meglepetés mint engem) Che jól írta,az jó megoldás.
        emu kedvelte ezt.

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X