Közlemény

Collapse
No announcement yet.

D-csepel töltés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    D-csepel töltés

    Sziasztok!

    Új vagyok a D-csepel tulajok között, s idén belekezdtem nagyapám Csepeljének életre keltésébe. Mivel műszakin kötelező a féklámpa, ezért muszály vagyok akksit tenni a motorba, s a töltés bekötésével volna pár kérdésem. Ezen a motoron nem volt töltőtekercs, de én szereztem bele egy pannonia töltőtekercset, de nem tudom melyik végét hova kell kötnöm. 2 kivezetése van a tekercsnek, melyiket hova kell forrasztanom?
    A lámpatökben megvan a gyári szelén, de nem vagyok benne biztos hogy jó, mert festékes, és le voltak szakadva a régi vezetéksaruk. Milyen modernebb, de a egyenirányítást ugyanúgy ellátó alkatrésszel tudnám helyettesíteni a szelént?

    Köszönöm!

    #2
    Click image for larger version

Name:	2011-01-23 19.23.14.jpg
Views:	1
Size:	192.8 KB
ID:	130854Click image for larger version

Name:	BIG_0000792005.jpg
Views:	1
Size:	51.4 KB
ID:	130855
    1. kép 1. kérdés. 2. kép 2. kérdés és + szelén helyett dióda.
    Utoljára szerkesztve a következő által: BeniP10&P21; 2012 febr. 28, 13:52.
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nem tudom megnyitni a csatolmányokat!
      Dióda, oké, de abból millió féle van. Milyen számú/értékű kell pontosan? S hogyan kössem be?

      Komment


        #4
        Szabbensz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem tudom megnyitni a csatolmányokat!
        Dióda, oké, de abból millió féle van. Milyen számú/értékű kell pontosan? S hogyan kössem be?
        1N400x x 1-7 között mozog vagy BY500/400 "de erősítsen meg valaki "

        Komment


          #5
          Szabbensz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A lámpatökben megvan a gyári szelén, de nem vagyok benne biztos hogy jó, mert festékes, és le voltak szakadva a régi vezetéksaruk. Milyen modernebb, de a egyenirányítást ugyanúgy ellátó alkatrésszel tudnám helyettesíteni a szelént?
          Pannoniák töltésszabályozó szelénje már szóba került itt a fórumon: http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...ia-szelen-359/

          Feltételezem, hogy a Pannonia és a D-Csepel megoldásai hasonlatosak ebben, ajánlom figyelmedbe a belinkelt témát! Itt olvashatsz a szelén kiváltásának módjáról is!
          BeniP10&P21 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            A pannonia szelén témában már részleteznek kondenzátor bekötését, és áramtalanító kapcsolót is, ami nekem már túlbonyolítottnak látszik. Akkor most elég egy dióda (pl.:1N4007) vagy kell kondenzátor és áramtalanító kapcsoló is?

            Komment


              #7
              Szabbensz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A pannonia szelén témában már részleteznek kondenzátor bekötését, és áramtalanító kapcsolót is, ami nekem már túlbonyolítottnak látszik. Akkor most elég egy dióda (pl.:1N4007) vagy kell kondenzátor és áramtalanító kapcsoló is?
              Sajnos keveset értek a Pannoniákhoz, az elektromossághoz még kevesebbet, a kiegészítésekkel kapcsolatos leírást azonban úgy értelmeztem, hogy lehet nélkülük is, csak azokkal jobb. Szerintem jól megindokolja Grandpa84 és ApaE, miért.

              Komment


                #8
                Elég egy dióda. Az 1N4007-et kissé halványnak találom 1A-t tud. Én leglább 5A-est tennék bele árban nincs nagy különbség ,de ha igen biztosra akarsz menni mérd meg hogy mennyi áramot ad le a töltőtekercs rövidzárban.
                Kondi nem kell bele, tök felesleges, a töltőáramot nem kell simítani, az akksi meg tulajdonképp egy bazi nagy kapacitású kondi ..
                Ja és kapcsoló is felesleges. A dióda visszárama elhanyagolható.
                Amit ApaE írt mind igaz , és kell is egy elektronikus áramkörben (pl hangerősítő tápja). Egy Pannonia vagy Csepel töltőkörében tök felesleges.
                Utoljára szerkesztve a következő által: Ba701; 2012 febr. 28, 20:00.
                dino125ad kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Nagyon szépen köszönöm a segítségeket!

                  Komment


                    #10
                    Voltam ma elektronikai szaküzletben, s kértem az általatok javasolt diódát, adtak olyat ami 6 ampert bír, s a típusszáma: P600M
                    Azt mondták ez tuti jó bele... igaza volt a faszinak??
                    Ja, és 1 Amperes "átlátszó" biztosítékot is vettem, az is elég lesz?
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Szabbensz; 2012 márc. 01, 11:45.

                    Komment


                      #11
                      Dióda 1000V-os , tuti hogy nem fog záróirányban átégni

                      Komment


                        #12
                        Bőven jó lesz.

                        Én inkább greatz hidat tettem volna be, nem drága és így nem vész el a szinusz hullám másik fele. Annyi hátulütője lehet a dolognak hogy ekkora teljesítménynél már hűtőfelületre kell feltenni(borda vagy fémlemez, de normális helyen mondják is).
                        Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2012 márc. 02, 21:39.

                        Komment


                          #13
                          A Graetz alkalmazásának egy baja van: a töltőtekercs egyik vége testen van , azt le kell varázsolni onnan különben az egyik félhullámban rövidzárba viszed a tekercset.

                          Komment


                            #14
                            Jogos -.-'. Néha elfelejtem hogy 1 vezetékes rendszerben vannak ezek is építve(4 év elektrotechnika megteszi a hatását sajna...). De az a +1 huzal senkit sem vág földhöz szerintem .

                            Komment


                              #15
                              S a rendszerbe egy 6V 4 Amperes akksi elég?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X