Közlemény

Collapse
No announcement yet.

125/50 Csepel gyújtás alaplap

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #2
    Üdv!
    A töltőtekercs helyén van a kondenzátor, ez mindenképp Csepel alaplapra utal. A megszakítók az újabb félék, nem tudom berakhatók-e a régebbi típusú helyére. Én legalábbis még nem próbáltam. Ha kell holnap utánanézek a dolognak. Van egy régi alaplapom rápróbálok egy Danuvia megszakítót.

    Komment


      #3
      Köszi a válaszod.Ha jól értem, akkor szerinted a megszakító nem hozzá való?Nem tervezem, hogy Danuvia megszakítót teszek rá.Eredetit szeretnék rátenni.

      Komment


        #4
        Nagyon szívesen! Azért ne vedd ám szentírásnak, még nem volt szerencsém gyári állapotú Csepel 125/50-hez. De én arra gondolok, hogy ennél az átmeneti típusnál nem változtattak annyit. Lényegében szinte csak a lemezvillát cserélték teleszkópokra. Az is lehet hogy azokra már ezt a fajta megszakítót tették gyárilag, de az is hogy csak később modernizálta a motoros a 60-as években az akkor kapható Danuviákban használt megszakítóra. A 100/48 és 125/49-es típusokban biztos ezt a fajtát használták: Csepel 100-125 megszakító, új - Vatera.hu

        Komment


          #5
          Sokat nézegetem a kalapácsot, de szerintem nem Danuvia. A vaterás képre hasonlít, de nem teljesen. A Danuvia meg sokkal ívesebb.Nem tudom eldönteni.

          Komment


            #6
            Na megnéztem itthon a gyújtásaimat, megerősítem hogy a te alaplapod a régebbi fajta, a megszakító üllőjével együtt. A kalapács viszont tényleg különös, lehet hogy hozzáalakítottak egy Danuviához valót amikor már nem lehetett kapni a régit. Ha kell hozzá kalapács csak szólj, szerintem lesz itthon új is.
            sykes és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Köszönöm a fáradozásod.
              Lehet, hogy keresni foglak kalapács ügyben. Télen szeretném majd összeállítani a gyújtást.
              Ezt a blokkot nyugdíjazni fogom. Nincs mibe építeni.
              Nagyon hiányos állapotban került hozzám.
              Ez a legidősebb blokk a csapatban és nem szeretnék megválni tőle.
              Megpróbálom eredeti alkatrészekkel feltölteni.
              Anyagi erőforrás hiányában használt cuccok jöhetnek csak szóba.
              Szerencsére a gyújtáson kívül már minden megvan hozzá.
              (a hétvégén találtam hozzá kuplungot is)
              Index F
              Attached Files

              Komment


                #8
                Kopott bütykű, égett wolframú kalapácsot postaköltség áron tudok küldeni, az új is baráti áron van a veterán őrülteknek.
                Akkor ez ilyen dísz blokk lesz, nem is lesz beindítva már?
                A kuplungrugók jó erősek, elég lesz összenyomni Jó szerelgetést!

                Komment


                  #9
                  Nem lesz dísz blokk.
                  Semmi csilli.villi kinézet.
                  Csak egyszerűen összerakva úgy, ahogy kell.
                  Persze azért szeretném, ha pöfögne.
                  Beteszem a Danuviába egy pár kör erejéig.
                  A kalapács témáról írok privátban.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X