Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia gyújtás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hol lehet a baj
    Gyujtókábel átvezető?
    Át kell fúrni az egészet, és a gyujtókábel végét a gyújtótekercsre forrasztani...1 hibaok kizárva.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #32
      supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      műanyag v. bakelit perselyen fordul el, ott is letestelhet,
      A fenébe! Itt volt a bibi!!! a kis bakelit perselyen el volt csúszva! És természetesen a kicserélt vadiúj kondival már újra van szikra! :-) Szépen elbíbelődtem vele, de kezdek lassan a gyujtásban is otthon lenni :-) Ez az elemes teszt sokat segített (tényleg jól meg is rázott innen tudtam, hogy a gyujtótekercs mégsem lehet rossz) A régi kondim még eredeti!!! vagy 50 éves :-) csoda hogy eddig is ment! Köszi a segítséget!!!




      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gyujtókábel átvezető?
      Át kell fúrni az egészet, és a gyujtókábel végét a gyújtótekercsre forrasztani...1 hibaok kizárva.
      Á dehogy, szépen felpolíroztam, kimértem, tökéletesen átengedi az áramot! Amíg lehet mindent eredetiben szeretnék megtartani rajta!
      Titus, supermax és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Sziasztok! Ezt ismeritek? Megvalósítható? Jobb, biztonságosabb mint a megszakítós) Van valakinek gyakorlati tapasztalata?TRANZISZTOROS ELEKTRONIKUS GY

        Komment


          #34
          Sziasztok! csináltam egy egyszerű próbalámpát 9V os elemmel zseblámpaizzóval az előgyujtásom pontosabb beállításához. A korábbi leírások szerint testre kötöttem és a megszakító csavarjához érintettem úgy hogy másutt ne érhessen a testhez és így forgatva nyitogattam a megszakítót. Nos nekem se el nem halványult s el nem aludt. MIT csinálok rosszul??? A kép csak illusztráció hogy pontosan hová kéne érinteni a negatív ágat?
          Click image for larger version

Name:	gyujtprob.JPG
Views:	1
Size:	31.5 KB
ID:	137195

          Komment


            #35
            Szia Mucsom!

            Le volt kötve a megszakítóról a gyújtótekercs szála a próba idejére?, mert ha nem akkor a gyújtótrafó primer tekercsén keresztül záródik az áramkör.
            OdinHEM kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Szia
              supermax, nem kötöttem le mert a leírás szerint el kell halványulnia, mivel a tekercs fogyasztóként működik. De lekötöm mert már tényleg érdekel mi lesz! Köszi!
              supermax kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Akkor lehet, hogy a "leállítószálon" keresztül direktben testelődik.

                Komment


                  #38
                  Kondi (nem badi) téma! Már a 3. kondim megy ki!!! Mi lehet a baj? Vadi újak, a képen látható fajta. 2-3 hetet bír aztán egyszercsak meghal! Lehet hogy másmilyen kell bele?? Várom a javaslataitokat!
                  Click image for larger version

Name:	kondi.JPG
Views:	1
Size:	15.4 KB
ID:	137339

                  Komment


                    #39
                    Húha! Mindenki motorozik? Vagy ilyen nehezet kérdeztem?

                    Komment


                      #40
                      mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ilyen nehezet kérdeztem?
                      A kérdés könnyű, a válasz nehéz. Elvileg semmi okosabbat nem tudok mondani, mint azt, hogy próbálj ki egy másik fajtát.



                      mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mindenki motorozik?
                      Némelyek a munaidejükből áldoznak értékes perceket fórumozásra.
                      sepy és taluga kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Várom a javaslataitokat!
                        Szia!
                        Nekem, amikor ette a kondikat, akkor volt egy kidörzsölődött vezetékem, ami néha testzárlatot okozott. Csak egy ötlet.
                        Szerintem is próbálj ki másik fajtát, bár még a gagyiknak is többet kellene bírnia. Ott valami más lesz a gubanc...
                        Nem szorul nagyon a helyén? Az sem használ neki.




                        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Némelyek a munaidejükből áldoznak értékes perceket fórumozásra.
                        Én is lennék ilyen önfeláldozó, csak sajna a gyerekek kiszúrnák...

                        Hogy állsz a csinosítással és a papírozással?

                        Komment


                          #42
                          ok ma vettem egy másik fajtát ami 0,25 ös. Bár azt mondja a boltos is hogy a kondikra nem szoktak panaszkodni. a 0,22 est viszik MZ-be trabiba a szockó motorokba. Na hátha ehhez szerencsém lesz.

                          Komment


                            #43
                            taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hogy állsz a csinosítással és a papírozással?
                            A feleségem most vett egy csinos ruhát és a blokkja is megvan!
                            A Czetka sajnos egy kicsit háttérbe szorult. A házkörüli munkák - kapálás - csinosított nejem szerint előrébbvalók. Azért is csúszik a projekt, mert előbb a 210-es Babettámat teszem rendbe, mert már nagyon kéne motorozni valamivel, és ez megy a leggyorsabban.
                            taluga, OdinHEM és sepy kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              és ez megy a leggyorsabban.
                              Hát akkor nem vagy a sebesség megszállottja!
                              taluga, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                              Komment


                                #45
                                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nagyon kéne motorozni valamivel, és ez megy a leggyorsabban.
                                Van benne valami A Czetkát mennyivel tudod tolni? 8km/h-val? Hopp-hopp-hopp
                                Tiszadorogmára legyen kész...az neked sincs messze.
                                taluga és OdinHEM kedvelte ezt.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X