Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia gyújtás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Danuvia gyújtás

    Hello

    Elakadtam...=/ kaptam egy Danuviát nagyon rossz állapotban a felniket megette a rozsda a tank lyukacsos volt meg még sorolhatnám...de ez nem tántorított el a dologtól , hogy megcsináljam csak egy baj van a gyújtásos rész nem volt benne gyújtás raktam bele és a blokkból kijön 4 csavar vagy mi az egyik a gyertyához megy de a másik 3at nem tudom hova megy 3 lelet szigetelve vagyis az a csavar nem ér a blokkhoz mert lett bele rakva gumi és hiába rugdosom nem indul de amikor odarakok egy csavarhúzót és hozzáér a csavarokhoz és a lendkerékhez akkor ad szikrát...vagyis a kérdésem hogy mire való az a 3 rész??? vagyis az egyik a gyújtás a másik szerintem a lámpa (?) a harmadik meg földelve van ? valaki segítene vagy egy képet tudna mutatni hogy néz ki vagy egy kapcsolási rajzot vagy akármit mert neten találtam kapcsolási rajzott csak nem tudom elolvasni mert kicsi =/ előre is köszönöm a segítséget és elnézést a emgfogalmazásért (ha nem érthető)

    #2
    lemaradt : ha valaki tud danuvia tankot az írjon ...a mási kemg hol tudok venni 19 kerekeket 2,5 3,25 ?? =/

    Komment


      #3
      Danuvia elektromos vezetékek

      Szia!
      Ha minden igaz a jobb oldali motorházon levő három darab lendkerékmágnes kivezető kábelekről beszélsz.
      A lendkerékmágnes lényegében váltóáramú generátor, amely jobbra forgó.
      Minden fordulás csak egy-egy mgszakítást eredményez. A gyújtás időpontja az alaplap ellálításával szabályozható.
      A motor 3,6 - 4,0 mm előgyújtással ad le jó teljesítményt.
      Amire gondolsz:
      gyújtás (slussz) - rövidre zár
      világítás
      töltés

      Viszont egy kb. 50 éves lendkerékmágnestől ne várj csodát.
      Ha elfogadsz egy tanácsot.
      Csak úgy ne vágj bele egy veterán motor - jelen esetben egy Danuvia felújításának.
      Előtte tájékozódj alaposan.

      A kérdésedre válaszolva nekem van 2 db. komplett kerekem, csak az a kérdés, hogy a tieden melyik van:
      5, vagy 7 bordás kerékagy?
      TZ kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Szia! Én új gumiban majd sztem tudok segíteni 19-3,25ös Barum és Mitas új külsőim vannak...
        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

        Komment


          #5
          Danuvia gumi

          A Danuviához a külső gumi méret pontosan:
          19X2,75
          Gyárilag.

          Komment


            #6
            Ha kell, én tudok neked vinni a szegedi börzére tankot.

            Komment


              #7
              hello mindenkinek hát tudom hogy gyárilag olyanok a gumik csak én már úgy kaptam a motort ,hogy volt rajta pár változtatás pl: a kormányból levágták kb a 3/4 és összehegesztették (picit kényelmetlen) de tetszik ...van egy tökéletes Csepel blokkom amit kb nem is használtak csak leszedték róla a gyújtást és így átraktam a danuvia blokkból a gyújtás tekercset a Csepelbe és azt raktam a vázra (élősszőr menni akarok vele utána gondolkozok a papírokon ,meg megcsináljuk majd a danuvia blokkot)...
              a karburátor ami rajta volt...nem tudom milyen karbi de nagyon nem az volt....
              amúgy meg a lendkerék mágnesem szerintem tökéletes (minden hozzáragadt..)csak a kábelekkel nem tudtma mit ekzdeni vagyis mimi hova ment és köszönöm hogy leírtad mert egy kép sincs arról hogy néz ki..a héten nézzük meg nagyon kíváncsi vagyok rá...

              nyuszifül:érdekelne csak nekem messze van szeged....
              mennyibe kerülnének a gumik ? mert én itt elöl-hátul külső-belső 20 000 lenne ez végülis jó ár ?

              Komment


                #8
                Tankba is és kerékben is tudok segíteni.
                tisztelettel:
                Fóti Gyula
                06 20 3 421 373

                Komment


                  #9
                  okok...aki még tudna pár dolgot tanácsot írni gyújtassál kapcsolatosan vagy egy rajzot küldeni vagy akármi...

                  Komment


                    #10
                    Ha esetleg mégis a nagyobb gumik érdekelnének itt megtalálod az adataimat, budapesti vagyok

                    Dkwmotor profilja
                    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                    Komment


                      #11
                      Danuvia

                      Renben.

                      Addig is ezen a honlapon minden hasznos információt megtalálsz a Danuviával kapcsolatban.
                      A honlapon a fórumon minden infot megkapsz a többiektől, ha kérdezel tőlük.
                      A Danuvia motorokban nagyon profik, szivesen fognak Neked segíteni.
                      Danuvia veterán motor portál

                      Komment


                        #12
                        Ma megkerestem a Danuviás könyvemet,melyben megtalálható a kapcsolási rajz és a gyújtás állítással kapcsolatos kérdésekre is választ találsz.Sajnos nem vagyok a számítástechnika guruja de remélem egy kis segítséggel fel tudom tenni a fórumra,legalább ezt a két-három oldalt.Legszívesebben az egész könyvet és még számos szakirodalmat, gépkönyvet közkincsé tennék,teljesen költségmentesen,-mindenki okulására.Valójában azt nem tudom hogy valamilyen jogi akadálya,mint pl. jogdíj,stb. és a gépész agyammal fel nem fogható kufár törvényt nem sértek e meg szándékommal.Jó lenne egy könyvtár szerű részt kialakítani a fórumon,amely egyre gyarapodhatna a fórumozók aktív segítségével és ahol mindenki megtalálhatná az Őt érdeklő témában a segítséget teljesen költségmentesen.Nagyon szükségszerűnek találnám,főleg a fiatalabbak számára hogy legyen támaszuk a felújítások folyamatában.Örülni kell annak,ha egy fiatalt nem csak az érdekel, hogy megy a "verda",hanem az is,hogy mitől,-mi van benne.Az ígért lapokat fel fogom tenni,-majd csak jön valaki aki segít. Üdv mindenkinek:Che
                        TZ kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ... Jó lenne egy könyvtár szerű részt kialakítani a fórumon,amely egyre gyarapodhatna a fórumozók aktív segítségével és ahol mindenki megtalálhatná az Őt érdeklő témában a segítséget teljesen költségmentesen ...
                          Köszi, az ötletet, gondolkodom rajta! Mármint a megvalósítás részén, mert a szándékkal egyetértek, én is gondoltam már rá. Addigis PI biztos készséggel gondjaiba veszi a Danuviás tartalmat, és saját oldalán közkincsé teszi.
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #14
                            Danuvia

                            TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Köszi, az ötletet, gondolkodom rajta! Mármint a megvalósítás részén, mert a szándékkal egyetértek, én is gondoltam már rá. Addigis PI biztos készséggel gondjaiba veszi a Danuviás tartalmat, és saját oldalán közkincsé teszi.
                            Melyik oldalalmon?
                            Illetve milyen tartalomra gondolsz?
                            Kicsit bővebben

                            Komment


                              #15
                              PI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Melyik oldalalmon?
                              A jobb oldaladon!

                              Most, csak viccelsz, és potyára zongorázom ezt a hozzászólásomat? Na, mindegy, tehát: Che kolléga szeretne - Danuviákkal kapcsolatban - információkat megosztani a világgal. Gondoltam talán kompetens is vagy, sőt érdekel is a téma. De javíts ki, ha tévedek.
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X