Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bakelit kürt szétszedése.. de hogyan???

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bakelit kürt szétszedése.. de hogyan???

    Sziasztok, adott egy bakelit házas Seco Yuwell DRGM kürt DKW motorokhoz. Rém ritka és drága is, elvileg a bakelitház szétcsavarozható, de nem akar annyira elindulni. Esetleges ötletek az indítására? Köszönettel Click image for larger version

Name:	IMG_20201121_102251.jpg
Views:	244
Size:	47.9 KB
ID:	225583 Click image for larger version

Name:	IMG_20201121_102256.jpg
Views:	205
Size:	43.2 KB
ID:	225584

    #2
    Találtam a neten egy fotót hogy hogy néz ki a menete

    Click image for larger version

Name:	bakelitovy-klakson-seco-juwel-514548ac-f62b-4872-80ad-444f5e5a0f84.jpg
Views:	107
Size:	26.9 KB
ID:	225586

    Komment


      #3
      Szervusz! Szerintem talán fordítsd a hangadó mebránnal lefelé és WD40-nel csepegted körbe a menetet a felek találkozásánál. Óránként- két óránként ismételd meg. Mondjuk egy napon át. Aztán próbáld meg pici puhafa kockával körbe kocogtatni. FINOM kocogtatással, mert a régi anyagok könnyen törnek!
      Aztán próbád meg szabad kézzel megtekerni. Reméljük menni fog!
      Atti69, Jankó51 és ritt74 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szervusz! Szerintem talán fordítsd a hangadó mebránnal lefelé és WD40-nel csepegted körbe a menetet a felek találkozásánál. Óránként- két óránként ismételd meg. Mondjuk egy napon át. Aztán próbáld meg pici puhafa kockával körbe kocogtatni. FINOM kocogtatással, mert a régi anyagok könnyen törnek!
        Aztán próbád meg szabad kézzel megtekerni. Reméljük menni fog!
        Köszönöm, ezzel kezdek, nem szeretném széttörni, van utángyártott ház de az már nem az igazi...
        pasetta kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Tetszik az áztatás,az ütés nem.Szerintem rajzold rá egy deszkára a hat nyílást,üss bele akácszeget és vágd olyan rövidre,hogy jó legyen kulcsnak.A vékony-falú menetekkel az a baj,hogy nagyobb erő kell a szorításra,mint a tekerésre,ezért a legtöbbször deformálódnak.A hátoldalán is van biztosan valami kapaszkodó...Kör alakú megfogásra a legjobb a csőbilincs,
          Atti69, Jankó51 és 2 további látogató kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Mátéapunak igaza lehet! Na ezért jó, ha többen többet gondolunk! Ritt74! Kérlek tegyél fel egy fotót a kürt hátuljáról! Jó lenne azt is látni! Köszönöm!

            Update: Esetleg ilyen: Click image for larger version

Name:	006.900_2_XL.jpg
Views:	103
Size:	38.9 KB
ID:	225591
            Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2020 nov. 21, 18:16.

            Komment


              #7
              pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mátéapunak igaza lehet! Na ezért jó, ha többen többet gondolunk! Ritt74! Kérlek tegyél fel egy fotót a kürt hátuljáról! Jó lenne azt is látni! Köszönöm!

              Update: Esetleg ilyen: Click image for larger version

Name:	006.900_2_XL.jpg
Views:	103
Size:	38.9 KB
ID:	225591
              Köszi Mátéapunak. Igen ilyen, csak minden rajta van

              Click image for larger version

Name:	$_59 (1).jpg
Views:	190
Size:	53.0 KB
ID:	225593

              Komment


                #8
                A két fül oldalt ,benyomható rögzítő?
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A két fül oldalt ,benyomható rögzítő?
                  nem az egy felöntés, lehet pont a szétszedés miatt, az a gáz azt se tudom bal vagy jobbmenet-e

                  Komment


                    #10
                    Szia Mátéapu! Úgy látom anyagában öntött bogyóca az. Click image for larger version

Name:	006.900_4_XL.jpg
Views:	112
Size:	60.0 KB
ID:	225598

                    Komment


                      #11
                      ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                      nem az egy felöntés, lehet pont a szétszedés miatt, az a gáz azt se tudom bal vagy jobbmenet-e
                      Jobbos! Ha megnézed a linkelt képet, akkor láthatod.
                      Szerintem kellene egy akkor átmérőjű furatot készíteni egy rétegelt lemezbe, mint amekkora a kürt aljának átmérője a menethez közel. A kitüremkedések rádiuszát átjelölni a lapba. Kireszelni. Így kapunk egy rétegeltfa alapú szerszámot. Aztán Mátéapu által ajánlott szerszámmal megpróbáljuk lehajtani finoman.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2020 nov. 21, 19:45.

                      Komment


                        #12
                        Mi lenne ha az egészet beáztatnám.. csak nem tudom mibe, hogy a duda nehogy tönkremenjen..A közepén a fém tányér a 10 es csavarral simán lejött :-(

                        Komment


                          #13
                          Háááátt... A tekercseknek a wd40 méreg! Feloldja a lakkozást!
                          Íme a szerszám provizorikus rajza. Click image for larger version

Name:	huhu.png
Views:	100
Size:	234.0 KB
ID:	225602

                          Komment


                            #14
                            Köszönöm mindenkinek a segítséget, tényleg sokat segítettetek!

                            Komment


                              #15
                              ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              csak nem tudom mibe, hogy a duda nehogy tönkremenjen.
                              Régi megoldás a petróleum,csavarlazító és tisztító anyag.Nem tudok róla,hogy van e olyan anyag amit megmarna.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X