Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ülés szivacs pótlása? Hogyan?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    De láttam már komoly nagyvízen túli motorépítőket zacsiba pur habból kifújt formából elekrtomos késsel ülés formát vágni, és komolyan is gondolták!

    Tuzi!
    Ez teljesen más kinézetű motor, mint a tányér üléses Csepel, amivel Angyalka bűvészkedik, bár ha egyszer sok-sok év múlva megörökölné, elképzelhető, hogy lecseréli az ülést, és még most kellene legyártani hozzá, amíg nem késő

    Komment


      #17
      Neeeeeem....előre láthatólag olyan 40 évig semmi kedvem veterán motorokon motorozni..megmondom őszintén,hogy nagyon messze állnak tőlem ezek a motorok. Össze sem lehet hasonlítani őket a kis FJR-rel.
      Úgy hogy nem kell ülés...és a popsim formájáról sem kell mintát venni

      Komment


        #18
        Tuzi! A tenyér szkennered nem vált be

        Komment


          #19
          Tenyér nem??? Szerintem inkább ne fokozzuk.:-))))

          Komment


            #20
            Hogyan juthattunk már megint ide?????

            Komment


              #21
              Sziasztok!

              Szerintetek megfelelő- e, ha ülésszivacsot régi tatami-szőnyegből vágunk ki és formázunk meg? Az elég strapabíró és eléggé kemény is...Megpróbálom megcsinálni és majd beszámolok, hogy mi lett az eredmény.

              Esetleg annyi segítséget szeretnék kérni, hogy mivel lehet ezeket szépen megformázni? Kés, penge nem jó. Fent láttam a lamellás csiszolós megoldást, az tetszik, kipróbálom.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Kovacsk84; 2012 okt. 01, 22:27.
              gilersx és korompaiistvan kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Megpróbáltam a tatami szivacsot megformázni. Folyamatosan olajba mártogatott szőnyegvágó késsel sikerült nagyon szép éleket csinálnom, egyenes lett és nem vágás csíkos. Viszont a formára csiszolás nem működött szépen. Pótlásra kiváló lehet ez az anyag, de komplett ülészivacsnak nem.

                Megpróbálkozok most azzal, hogy hungarocellből csinálok mintát és kiöntöm felhabzó gumival, amiről már volt szó a kárpitos munkával foglalkozó fórum bejegyzésben.
                gilersx és korompaiistvan kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Arról, mármint a folyamatról tegyél fel képeket, mert engem is érdekelne ez a felhabzó gumi!

                  Komment


                    #24
                    Remélem lesz rá alkalmam! Úgy gondoltam, hogy hungarocellből durva csiszolópapírral megcsinálom az ülésszivacs formát, kiglettelem sima falra való glettel, felcsiszolom, azt bekenem szappannal, arra csinálok egy gipsz negatívot és abba önteném az anyagot. Ma nézegettem ezeket a két komponensű poliuretán akármiket -nem vagyok vegyész- sem kiszerelést nem írtak, sem árat. Valami NOVIA kft-t említettek itt a veterán fórumon, megtaláltam őket a neten, majd valahogy rákérdezek náluk a mikéntjére.
                    korompaiistvan és gilersx kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Ha te is Izsre csinálsz, és sikerül vevő lennék egyre.

                      Komment


                        #26
                        Pannóniára szeretnék. Holnap beszerzem a cuccot hozzá és elkezdem a formát megcsinálni. De pont ma gondolkodtam rajta, hogy a formának két részből kell állnia, egyik rész maga a szivacs alakja, és kell rá egy fedőrész, ami az üléslemez formájára van megcsinálva. Valamit majd kitalálok...Valakinek nincs esetleg tapasztalata ezekkel a kétkomponensű anyagokkal?

                        Komment


                          #27
                          A géz + gipsz is tökéletes hozzá, és két fél formát tudsz belőle csinálni. Esetleg merevítésnek tehetsz bele valami tartósabb, erősebb anyagot, üvegszálat, bár akkor már ott a kétkomponensű cucc, amin rajta van a használati útmutató, de szerintem azonos mennyiséget raksz mindkét anyagból, és akkor jó lesz, bár az a drágább megoldás. Szerintem a gipsz olcsóbb, és a célnak ugyanúgy megfelel.

                          Komment


                            #28
                            Köszönöm a tanácsot! Valami merevítés tényleg kell bele, lehet, hogy az alap gipsz formára rakok hurkapálcikákat és még azt is kívülről hozzágipszelem. Sajnos ma nem volt meló miatt időm foglalkozni az ülés- dologgal. De záros határidőn belül nekiállok.

                            Komment


                              #29
                              Szerintem valami puha sűrű háló drótból jobb, stabilabb

                              Komment


                                #30
                                El lehet érni valamilyen módszerrel hogy a gyűrődés kirúgja magát az eredeti formára? Beáztatás vagy ilyesmire gondoltam.
                                Attached Files

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X