Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ülés szivacs pótlása? Hogyan?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ülés szivacs pótlása? Hogyan?

    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ülésszivacsot mi módon lehet pótolni? Nekem Izs Planéta 3-hoz kellene. Lehet csináltatni, vagy kapni valahol utángyártottat, vagy jobban járok ha valami autóülés szivacsból kifaragom.

    A segítséget előre is köszönöm.

    #2
    Szerintem megfelelő eszközparkkal rendelkező kárpitos tud neked segíteni ebben.
    gilersx kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nézd meg a "kárpitos szakemberek" témát és ott vedd fel a kapcsolatot valakivel /mindenhol leszabják a szivacsot a régi általában használhatatlan/
      gilersx kedvelte ezt.
      You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

      Komment


        #4
        Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        mindenhol leszabják a szivacsot
        Nekem azt mondta a kárpitos bácsika, hogy ezek az új szivacsok a nyomába sem érnek a régieknek, főleg hogy pl. a Pannoniákon üreges ülésszivacsot használtak - azt egy mai kárpitos nem vagdossa ki ugyanolyanra, így a cseredarab nem ugyanúgy deformálódhat, főleg hogy az anyaga is más. Ezért amikor lehet megmentik az eredetit, esetleg kipótolva, ráépítve.
        A T5H-mon olyan állapotú volt a szivacs, hogy érintetlenül visszaraktuk (pedig 1972. júliusi dátumbélyegző volt rajta), a T1 eredeti huzata szakadt volt, így fény és valószínűleg víz is érte az alatta lévő szivacsot, ott bele lett pótolva ügyesen.

        Ez egy olyan kérdés, amit az adott kárpitossal kell megbeszélni, gondolom nem mindenki tart raktáron ilyen szivacsot, de a következő anyagbeszerzésnél tud hozni. Legfeljebb elő kell venni azt a híres türelmünket és megvárni hogy kész legyen: nekem a bácsika 3 hét alatt csinálta meg, de úgyis darabokban volt még a blokk, szóval nem volt ebből fennakadás.
        Che és soveny kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #5
          Sajnos a szivacs az nem épp laticel, igy sima szivacsból nem igazán lett jó amit én csináltam, a súlyom alatt jobban összeesett mint a gyári betét, ki is repedt kétoldalt a műbőr, mert a laticel sokkal tömörebb, mint a sima szivacs(meg mintha a laticel, nem is lenne annyira nedvszívó, mint a hagyományos szivacs)...Én is az autóülés szivacsra voksolok, az legalább ugyanolyan anyag. Bár lehet hogy lehetséges valahol laticelt is vásárolni, de én még nem láttam sehol.
          Che, korompaiistvan és gilersx kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Köszönöm az ötleteket, időm az van bőven motor ügyileg úgyhogy ha a kárpitos sokára csinálja meg az sem baj. A tippek alapján körbejárom a dolgokat, és eldöntöm melyik a legjobb megoldás.

            Komment


              #7
              Látom harsányi vagy, az nincs messze tőlem, van egy bontatlan ülésem, amin nekem is bőrt kell cserélni. Ha gondolod, összefuthatunk valamikor, és leveheted a méreteket róla...Szét akarom szedni teljesen és új bőrt varrni rá. Én is egy Izst építek most.
              Che, gilersx és korompaiistvan kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Köszi szépen, a szivacs nekem is megvan csak eléggé elnyűtt és összenyomódott, de a huzatbólés ebből a méretek megvannak. Ha nagyon nincs semmi megoldás lehet csak egy picivel szűkebbre szabatom a huzatot és visszamegy az eredeti szivacsa, és akkor megint nem lesz olyan elnyúlt, kiült kinézete. A nagyobb gond hogy javarészt Kecskeméten vagyok kollégiumban és nincs időm itthon bütykölni.

                Click image for larger version

Name:	Fénykép3108.jpg
Views:	1
Size:	190.9 KB
ID:	132693

                Komment


                  #9
                  Úgy látom, hogy a te üléshuzatod már volt cserélve...nem lyukas a kapaszkodóvasnál, viszont a szivacson ott a lyuk. Szerintem a hiányzó/kiült részekre szabjál autóülésszivacsból pótlást, és ragaszd össze a gyárival, utána meg lamellás csiszolókoronggal megformázod
                  korompaiistvan, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Köszi a tippet. Mivel lehet ragasztani ezt a szivacsot? Egem nem zavar ha nem tipustiszta, nem restaurálok, csak egy strapabíró motort akarok összehozni hogy bírja az erdélyi túrákat.

                    Magyarszki Fasiszki

                    Itt van minden a motorról.

                    Komment


                      #11
                      Pálmatex. Büdős de jó.
                      De csinálj próbaragasztást...A Jawan megfogta a laticelt, de én ezeknél a ruszki vasaknál csak abban hiszek, amit kipróbáltam Mindíg történnek csodák XD
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Itt van minden a motorról.
                        BAKKER!
                        Megnéztem az oldaladat, és a robogó hátsó defekt javításod ledobta az ékszíjjat!

                        Komment


                          #13
                          Szia, a szakmám autókárpitos, és amit te keresel azt úgy hívják, hogy heterogén szivacs. Ez tömörebb, és keményebb mint a sima szivacs habár a szivacsok közt is van többféle tömörségű.Én nem vagyok éppen manöken alkatú, a személykocsiban kicseréltem az ülések szivacsát ,mert az előző gazdája nagyon "leültette" így már jó lett, de ha megvan az eredeti akkor szerintem az legyen az alap, mert szerintem a gyárinál nincs jobb, az eredet az latex-ból van de olyat már nem igazán fogsz kapni.Remélem tudtam segíteni, szia!

                          Komment


                            #14
                            Vagy ha más megoldás nincs, lépésálló hungarocell popsiformára vágva

                            Komment


                              #15
                              korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Vagy ha más megoldás nincs, lépésálló hungarocell popsiformára vágva
                              Stop!!! Kinek a popsi formájára??? Én a méretezésben nagy májer vagyok.:-))) Tapintással szkennelek.:-))))
                              Anygyalaka, neked milyen állapotban van az ülésed????:-)))))) Tudom a mocit nem saját használatra készíted, ajándék, de azért az ülés sem szabad elhanyagolni.:-))))

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X