Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs Planéta első teleszkóp

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Izs Planéta első teleszkóp

    Üdv.
    Újabb problémával írok a fórumra, mégis mivel tenném...
    Izs Planéta 3(oldalkocsis) első teleszkópja nagyon gyenge, már üres szerelvénynél is összeesik, így nehéz kormányozni.
    Amint újra szétszedem rakok fel róla képet. Mivel egyszer már volt szétkapva, tudom, hogy dugó helyett az olajcsillapítást egy darab félreszegecselt alátét végzi, az olajat meg felülről kinyomja. De ez csak a csillapítás hiányát eredményezi.
    Másnál is ez a helyzet vagy csak nálam hiányzik a dugó???(Tervezem egy dugattyús rendszer legyártását hozzá, ahogy elkezdem itt dokumentálom is, ha valakit érdekel.)

    Visszatérve a problémára, új rugót szerezzek be, vagy még egy kisebb átmérőjűt rakjak hozzá pluszban?
    Elég tanácstalan vagyok.
    Előre is köszönettel:
    Majdánka

    #2
    majdánka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Visszatérve a problémára, új rugót szerezzek be, vagy még egy kisebb átmérőjűt rakjak hozzá pluszban?
    Új rugóval elméletileg a gyári rugózási paramétereket fogja tudni - ha ilyen párhuzamos kétrugós megoldásban gondolkodsz (egyik rugó belsejébe a másikat), az megváltoztatja a rugózás viselkedését. Akár annyival keményebbé is válhat, hogy ha jól megterheled és kimész valami gidres-gördös útszakaszra akkor nagyon rázni-ütni fog - de akár jobb is lehet ha találsz megfelelő rugót és van mire feltámaszkodnia. Érdekes elgondolás, ha van időd szerelgetni én meghallgatnám a tapasztalatokat vele a próbakör után.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #3
      Üdv.
      Sajnos képet nem tudok feltölteni, mert 1,9MB a legkisebb, kivágva a részt még mindig túl nagy, ilyenkor mit tudok tenni?
      korompaiistvan kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Le kell kicsinyíteni a kép méretét. Nem méretben, hanem felbontásban. Bármelyik képszerkesztő alkalmas rá. Ha nem sikerül küld át, és megoldom
        majdánka kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Na még azóta sem jöttem rá miért nem megy fel a kép! Viszont van egy kis gondom. A teleszkóp felső, kormány közeli takaró lemezeire lenne szükségem. Ha van elfekvőben felesleges, az jelezze! Bocs, hogy belerondítottam ebbe a topikba, de az első futómű része ez is.

          Komment


            #6
            korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A teleszkóp felső, kormány közeli takaró lemezeire lenne szükségem
            Erre gondolsz?
            Click image for larger version

Name:	IMG_20130627_095855.jpg
Views:	1
Size:	190.4 KB
ID:	137740
            Rugóm nincs hozzá, mert e miatt vettem egy komplett kormányszorítót(az alsó tárcsái megvannak még a kormányszorítóval együtt, de a szorító bakelitje le van törve)
            Vagy a teljes felsőkiflire? Mert az is van.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              Rosszul neveztem meg...az a lemez burkolat cső, amibe a teleszkóp felső része belemegy, és a lámpát tartja.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X