Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa california

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa california

    Sziasztok motoros társak! Szeretnék tanácsot kérni, hogy jawa lengéscsillapítójába milyen olajat kellene tenni?Szétszedték mert be volt állva, persze mondtam nekik, hogy régen volt lengéscsillapító olaj de mostanában nem hiszem, hogy lehet kapni.Egyszóval azt szeretném megtudni, hogy lehet-e kapni lengéscsillapítóba olajat vagy mással helyettesítsék gondolok hidraulika olajra. Segítségeteket előre is köszönöm!

    #2
    Én hidraulikaolajat tettem a hátsóba, előre pedig motorolajat-Mert az első telószimeringem elengedi a hígabb olajat. De ha új szimeringet használsz, oda is mehet hiraulikaolaj.
    Kakas kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      SZEVASZTOK
      Az MZ-nél bevált a hidraulika+2T olaj keverék 1:1arányban .

      Komment


        #4
        berlin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az MZ-nél bevált a hidraulika+2T olaj keverék 1:1arányban .
        Ezt már én is csináltam az MZ- nél. A hidraulika olaj a telóba, a 2-T a tankba 1:1 arányba
        kvaga, madorka és Kakas kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Eppur si muove


          Eppur si muove
          Utoljára szerkesztve a következő által: berlin; 2012 szept. 06, 13:50.
          kollarg kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszönöm a segítséget meglátjuk melyik fog beválni!

            Komment


              #7
              Találtak a srácok egy szakit, aki a kiszerelt lengéscsillapítókból félreteszi az olajat tőle kértek pár decit.

              Komment


                #8
                Szevasztok
                Kakas ne viccelj
                Mi a következő,talán az óvszer mosás utáni ujjboli használata

                Komment


                  #9
                  Kakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Találtak a srácok egy szakit, aki a kiszerelt lengéscsillapítókból félreteszi az olajat tőle kértek pár decit.
                  Az tuti!!! Van még ötletem erre-A fáradt olajban lebegő fémszemcséket a teleszkóp külső részére felhelyezett 1200 menetes mágnestekercsel, 2 db felszerelt 24 voltos akksival, és egy Sokol rádió potméterrel házilag kivitelezhető a változtatható karakterisztikájú lengéscsillapító-ha a Ferrarinak sikerült nekünk mért ne?

                  A nem vicc része:
                  Nagyon drágán fogod a szétkopott teleszkópot felújítani igen-igen hamar, mert a második műszakin már nem fog átmenni, de te tudod...
                  soveny kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    A motor nem az enyém, nem is én javítom,és csak megkértek hogy adjak tanácsot. Ezért fordultam a fórumtársakhoz, hogy mit ajánlanak-ajánlotok. A gondolatom az volt hogy 1:1 arányban hidraulika és motorolaj keveréket tegyenek bele,mert ha jól tudom már nem igen kapni lengéscsillapító olajat.Kaptam is pár megoldást pluszba tőletek,el is mondtam a srácoknak,de ők a már említett megoldást akarják választani,még próbálok beszélni velük hogy ne tegyék de ez nem az én döntésem-sajnos-




                    berlin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mi a következő,talán az óvszer mosás utáni ujjboli használata
                    Erre még nem is gondoltam! Ezt már megvalósította valaki? Érdekes lehet, a mosás után milyen olaj kell rá hogy újból sikamlós legyen?Remélem nem teleszkópolaj!




                    Kedves wsievers! Érdekes megoldás de remélem nem hozzám akarják majd hozni újbóli felújításra ha a jótanácsok ellenére a használt olajat választják!

                    Komment


                      #11
                      Sziasztok !
                      Én is hidraulikus olajra gondoltam a lengéscsillapítójaim felujitásakor.Felujitás megtörtént , de olaj még nem került belé.
                      Most találtam ezt:
                      Motocyklovͽ tlumičovͽ olej Motorex FORK OIL 10W30 1l
                      http://www.2hmoto.cz/cz/1936-tlumicove-oleje-motul
                      Utoljára szerkesztve a következő által: kvaga; 2012 szept. 12, 10:25.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X