Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 350/ 634- 638????

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Zénó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a filcre „C” olajat teszek
    Ha lehetne egy kicsit pontosítsd ezt a C-olajat. Nekem csak a C-film ugrik be. Legalábbis a '80-as években ez volt ráírva. Akkor még nem merték kiírni rá a feltaláló katonatiszt nevét.
    Aki tudta mire való, így is megtalálta. Mi eleinte felfújtuk, vagy vizet öntöttünk bele. Később rájöttünk, hogy sokkal jobb dologra is fel lehet használni.
    sepy, madorka és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      megfelelő viszkozitású alapolajból, nagy filmszilárdságú, jó oxidációs stabilitású ipari kenőanyag

      Komment


        #33
        Zénó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        megfelelő viszkozitású alapolajból, nagy filmszilárdságú, jó oxidációs stabilitású ipari kenőanyag
        Gyártó, márkanév, jelölés? Bocs, de amit írtál az kb olyan, mintha a gumiabroncsméretet kérné tőled valaki és azt mondanád, hogy lehetőleg kör alakú, rugalmas anyagból készült fekete köpeny felnihez illeszkedő belső mérettel és pántszélességgel.
        Titus és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          pl. a mogul 80w90, ami api gl-4
          illetve az ehhez hasonuló kenőcs

          Komment


            #35
            A 80w-90 egy hajtóműolaj viszkozitásának felel meg. Ebben nincs semmi új. Egyébként általános gyakorlat volt a nívócsavar végét hozzátörölni a kenőfilchez. Régi ötlet nagyapáink szerszámosából.

            És amint látom nem is tévedtem: http://mogulshop.hu/55-80w-90-kozlekedesi-hajtomuolajok
            Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2013 nov. 12, 07:57.
            sepy kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Tehát van aki sűrűbbet használ, van aki hígat...
              Végül végigbogarásztam az ES gyári német leírását a neten, és nagy nehezen rátaláltam.
              Hiába tanultam németet, ez bizony kínai volt számomra
              De a gugli fordító is megsegített:
              "A generátor van szüksége kis odafigyeléssel, csak a kenési filc (1) megkapja a megszakító 2000-3000 km 2 .. 3 csepp hipoid vagy B-2-olaj (hipoid hajtóműolaj viszkózus SAE 90!). Csak a legmagasabb pontja a kamera könnyen szalag a kenőanyag úgy érezte, különben a kenőanyag szivattyúzzák ki."
              A lényeg megvan...
              sepy és CZsolti kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hiába tanultam németet, ez bizony kínai volt számomra
                De a gugli fordító is megsegített:
                Ezt nem hagyhatom szó nélkül. Hadd tudja meg a világ, hogy mit művel a gugli, mikor az indoeurópai nyelveket édes anyanyelvünkre fordítja. Próbaidézet Fülig Jimmy naplójából:

                "Mi Őfelsége első Fülig Jimmy írjuk eztet kelt mint fent saját kezünkűleg uralkodásunk első évének sorskegyelméből valamelyik napján.
                Mostan el kell sajátítani eszt a kifejező módot, mert ilyen leveleket látok naponta és alájuk írok. "


                Mindez németül:

                "Was Ihre Majestät erste head over heels Jimmy geschadet, wie oben beschrieben, an jedem Tag des ersten Jahr der Herrschaft ihrer kezünkűleg sorskegyelméből.
                Jetzt habe ich einen aufgehängten expressive Weise zu lernen, weil ich jeden Tag diese Briefe und sehen, schreibe ich unter ihnen."



                A lényeg itt is megvan!
                Che és dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Igazából nem az a kérdés, hogy ez melyik Jawa típus, hanem az, hogy nálunk miért nem lehet ilyen felszereltséggel kapni. Szerintem lenne rá vevő.

                  Click image for larger version

Name:	Jawa 638 - sport.jpg
Views:	1
Size:	69.4 KB
ID:	140138

                  https://www.facebook.com/?sk=welcome...type=1&theater
                  Titus kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Azért CZsolti, mert ez nem 638 as! Ezt már nem is hozták be hozzánk. Ez egy gyári Jawa 350 640-es.(sport és style kivitelben készült-az előbbinek alukereke van, és másféle matricázása) Ha nagyon akarod, a szlovák műállamban ma is kapható.
                    1993-tól gyártották, akkor már senkinek nem kellett Jawa. (Jawa 350 640 Sport)
                    Click image for larger version

Name:	Jawa 350 Sport.jpg
Views:	1
Size:	206.4 KB
ID:	140139
                    http://www.jawa.eu/motorcycles/jawa-350.htm?lang=en
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 máj. 26, 09:44.
                    CZsolti kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #40
                      Köszi Wsievers! Én azt hittem, hogy valami tuningszett. Ez az áramvonal idom nagyon tetszik.

                      Komment


                        #41
                        Ez az áramvonal idom nagyon tetszik.
                        Nekem meg a bukócső,de a Cz re sajnos nem jó.-.-
                        CZsolti kedvelte ezt.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #42
                          Szép napot!

                          Tudna valaki segíteni abban hogy a 638-as jawa teleszkópja bele menne a 472.4-es Czetkába? Annyi érdekelne hogy a kormány kifliknél egyezik-e a méret, ha csak a két szárat cserélem ki nem az egész teleszkópot. Köszönöm előre! Üdv!

                          Komment


                            #43
                            Annyi érdekelne hogy a kormány kifliknél egyezik-e a méret
                            Nem egyezik meg. A felső kiflinél Czetkának a teleszkópjának felhegesztett csap van a végén, elég kis átmérővel, a Jawanak meg a szár anyagából képezett kúp(ami jóval nagyobb).
                            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 szept. 08, 22:34.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #44
                              :SS ouuch
                              Köszi a segítséget!

                              Komment


                                #45
                                Sziasztok. Nekem is egy 634-esem van és ha valaki tudna hozzá magyar szerelési könyvet azt nagyon meg köszönném.
                                Sziasztok.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X