Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Cezet 350 472.4 lengőkar felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Nahát-nahát! Mivel történetesen két ilyen anyám van és az eredeti körmös kulcs helye a korábbi (nem általam) történt beavatkozásoknak köszönhetően el van "kenődve" valószínűleg ez lesz a tökéletes megoldás!
    Bár esztergám nincs, de gondolom finoman sarokcsiszolóval (de utálom ezt a szót, de direkt nem írok Flex-et) is megoldható a körmös rész eltávolítása.

    Köszönöm mindenkinek a jó ötleteket. Megint sokat tanultam!

    Komment


      #62
      Valóban tanulságos eszmecsere volt. Én is köszönöm a tippeket.

      Komment


        #63
        6 "kockát " .
        Ilyen izé:nekem is kell!!!
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #64
          A történet úgy kerek, ha referálok Ricsi jáwájáról. Kormánycsapágyak szétszedve, kimosva, zsírbangazdagon összerakva. Anya rögzítésére egy alkalmas méretű kp (műanyag vízvezeték) csőből, megfelelő méretre vágott karikát használtam, amit a felső "dísz" anya alatti alátéttel szorítottam a csapágyat szorító anyacsavarhoz. Remélem, nem lazul ki...

          Komment


            #65
            Sziasztok.
            Úgy látom ennek ugyan olyan a lengőkarja mint a 638as Czetkának, másik témánál már beszéltünk róla és sokat segítettek a srácok, kotyog ugye a lengőkarom így esztergáltatok bele úgy fém perselyt meg tengelyt, a bronzperselyt sztem hagyom, de nem tudom a méreteket:/ nem tudom ha így elviszem kompletten az esztergályoshoz, kitudja-e szedni belőle h mit hogy kell..Mert a kopottat hiába mérem le..eredeti méreteket pedig nem találok. Valakinek valami ötlet?? Köszönöm előre! Üdv!!

            Komment


              #66
              A feltöltöttek között vannak robbantott ábrák és ott tudsz tájékozódni. A bronz persely a ludas elsődlegesen az kopik el a kenetlenség miatt!Üdv. Sepy.

              Komment


                #67
                Újból a kormány csapágyról! Én is szétszedtem a Cz-m kormány részét mert kicsit kotyogott /42 év után/.Nos én is rosszul kezdtem ezért tanulságként leírom! Sorrend:kerék ki, alsó villanyak kilazít, felső két rögzítő anyát kicsavar_ teleszkópok ki. Kormány le, felső záró anya / 41-es/le és ha még nem volt szerelve figyelem: van rögzítés az a lemez mely a külső záró anya alatt van lefele megvan hajlítva és bele ül a csésze rögzítő anya hornyába!. Most kell a körmös kulcs ehhez az anyához. Légy óvatos igaz a 6,35 ös csapágy golyók pótlásáról gondoskodni kell mert a vázba egy pár elfog tűnni. Szerencsére a csészék / főleg az alsó/ nem voltak kiverődve!, így menthető volt a grafitos zsírral.
                Titus és CZsolti kedvelte ezt.

                Komment


                  #68
                  #67 igaz a 6,35 ös csapágy golyók pótlásáról gondoskodni kell mert a vázba egy pár elfog tűnni.


                  A bölcsőív-cső alsó végénél megtalálod őket. Ha van véglezáró lemez, akkor azt vágóval lepattinthatod, vagy lefűrészelheted. Az enyémnél két kis gümő tartotta, nem volt nehéz. Persze célszerű valami tepsi fölött végezni a mutatványt, nehogy a golyók ismét szétguruljanak. A leírásod egyébként korrekt.

                  #65 esztergáltatok bele úgy fém perselyt meg tengelyt, a bronzperselyt sztem hagyom, de nem tudom a méreteket:/ nem tudom ha így elviszem kompletten az esztergályoshoz, kitudja-e szedni belőle h mit hogy kell..Mert a kopottat hiába mérem le..eredeti méreteket pedig nem találok. Valakinek valami ötlet??


                  Arról ismered fel az igazi esztergályost, hogy a minta alapján legyártja neked a tökéletesen illeszkedő alkatrészt. Méretet írhatunk ugyan, de fölösleges. A méret az a forma meg kell egyezzen azzal, amit kiszereltél. Illesztésnél pedig 0,02-0,03 századnál nagyobb hézag nem lehet. Ezért írtam, hogy a bronzperselyt - ha lehet - állítható dörzsárral szabályoztasd föl, és az acélperselyt ehhez az új - jelenleg nem ismert - mérethez illesszétek ekkora hézaggal.

                  Az ilyen illesztésű kar könnyen forgatható, de oldalirányban nem lóg.
                  Titus kedvelte ezt.

                  Komment


                    #69
                    Köszönöm szépen!!
                    A dokumentumokat már végig néztem, csak méretet nem találtam sehol. Na de mind1 akkor elviszem a kiszerelt kart mindennel együtt az öreg esztergályosnak, hátha megtudja oldani amit kell, még is csak több évtizede csinálja, bízok benne.
                    CZsolti kedvelte ezt.

                    Komment


                      #70
                      Tudtok boltot vagy egyéb helyet, ahol hátsó féket lehet venni Cz 472.4 típusú motorhoz?
                      A 634-es Jawáé nem passzol hozzá...más motoré nem jó hozzá?

                      Komment


                        #71
                        Nézz szét az ajánlott motor alkatrészt forgalmazók között. A véleményem szerint egyezik a 634-es sel talán azé bowdenes ez a tipusé pedig a stabilabb a pálcás megoldású.
                        St.Z.350 és Che kedvelte ezt.

                        Komment


                          #72
                          A 634-es Jawáé nem passzol hozzá
                          Dehogyisnem. A kettő között a különbség, hogy a Cznek felfelé áll a karja, a Jawánk lefelé, és a Jawánál van beakasztófül a bowdennek. (amúgy az első verziókon láttam gyárilag lemart bowdenakasztót is) Sőt a 634 kétkulcsos elsőjét is fel lehet tenni hátra, bár nem ajánlom. A 638-asét már nem.
                          Amúgy itt van a Czetkáé:
                          http://robogoalkatresz.odormotor.hu/...EDEL_HATSO.php
                          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 jan. 01, 20:50.
                          St.Z.350, Che és sepy kedvelte ezt.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #73
                            Vagy veszel bontottan egy féket és hozzá új pofákat Cseh ez is.
                            JAWA 350 UNIVERZÁLIS FÉKPOFA HÁTSÓ 451962051220 -CZE - E-MotorParts Motoralkatrész Webáruház - addel.hu piactér
                            St.Z.350 kedvelte ezt.

                            Komment


                              #74
                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ...pontosan az tetszett benne, hogy a kormány megállt középen. Olyan volt, mint egy kormányrögzítő.
                              Pontosan ezért kerestem rá erre a témára, én is ezt tapasztalom, sztenderre állítva ha a végállásból középre fordítom, mindig visszaugrik középállásba. Menet közben ez nem érezhető. Azon gondolkozom, hogy ez szándékosan így van-e, vagy csak kopott.

                              Másik téma ami érdekelne, az a váz. A villanyak körül lánghegesztés varratok vannak, nekem kicsit gyanús, hogy ezek eredetiek-e, vagy valami repedést töltöttek fel.
                              Click image for larger version

Name:	WP_20161227_002.jpg
Views:	1
Size:	193.6 KB
ID:	150712Click image for larger version

Name:	WP_20161227_004.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	150713Click image for larger version

Name:	WP_20161227_005.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	150714
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Ultimate8; 2016 dec. 27, 11:42.

                              Komment


                                #75


                                Elég szar a gyári hegesztés, de ilyen.....nem utólagos a dolog.
                                CZsolti, zahi és mátéapu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X