Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Komár moped gyújtás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Komár moped gyújtás

    Üdv Mindenkinek!

    Kapcsolás rajzzal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
    Amikor megvettem a motorkerékpáromat, akkor az eredeti kezelőszervek hiányoztak, és csak egy 3 állású billenőkapcsoló volt bekötve mindössze, de a világítás használhatatlan volt, mert a motor rövid idő után leállt.
    Tanulmányoztam az eredeti Komár kapcsolási rajzot, és szeretném úgy megcsinálni ideiglenesen, hogy a világítás állandóan működjön(kapcsolóba nem is muszáj bekötni, ha jól sejtem, testet úgy gondolom a váz ad), és a motort a kapcsolóval állítsam le. Az lenne a kérdésem, hogy a gyújtótekercs rövidre záró vezetékét hová kell bekötnöm, ahhoz, hogy a motor leálljon biztonságosan?

    Remélem jól fogalmaztam meg a kérdésem, válaszokat előre is köszönöm.

    Széles utat, minden jót!

    Üdv.
    Utoljára szerkesztve a következő által: kazstam; 2011 dec. 18, 11:24.

    #2
    Szevasz,Matyi vagyok.A világitást kötheted direktbe,igy nincs bekötve a kapcsoló,viszont csak tompitott vagy refi lesz fixen.Annyi a dolgod,hogy a világitó tekercsre lehozol 1 szálat az első és a hátsó lámpáról,és kész.Ami a slusszot illeti,a testet kell kapcsolóra vinned.Arra vigyázz,hogy jó legyen a kontakt,különben ki fog hagyni a gyujtás.
    sricsi70 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm szépen a választ!

      Így most már tiszta a dolog teljesen, minden más egyéb rendben van, természetesen minden csatlakozást igyekszem a lehető legjobban illeszteni!

      Minden jót kívánok, széles utat!

      Üdv.

      Komment


        #4
        Feltöltöttem a Romet Kadet kezelésijét. a kapcsolási rajz ugyanaz mint az összes többi Komáré
        sricsi70, Che és soveny kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Köszönöm szépen!

          Minden jót!

          Komment


            #6
            Szevasz,mi újság?Bocs,hogy eddig nem kérdeztem,kerestem az oldalt, de elfelejtettem hol vagy.Meg sok minden közbejöt,elmaradt.Megy a moci?

            Komment


              #7
              Üdv!

              Én se tudtam sajnos sokat törődni a dolgokkal az elmúlt 2 évben.

              De 1 hónapja lett időm, és meg tudtam csinálni. Végül gyújtótekercset cseréltem, bekötöttem a kapcsolót, jó izzók, úgy hogy pöpec a gép.

              Minden jót!
              Üdv.
              dongos78 kedvelte ezt.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X