Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ ETZ 150 váltó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MZ ETZ 150 váltó

    sziasztok !!
    van egy etz 150 es motorom !
    Amióta megvettem azóta az ötödik sebességet mindig kidobja és csak ha lábbal visszatartok neki akkor jó !!
    Ez hosszútávon elég kényelmetlen és fárasztó, most úgy döntöttem hogy megcsinálom !
    Tanácsot és tippet szeretnék kérni miért csinálja csinálhatja ezt és mi lehet a baja ??!!

    előre is köszönöm : Norbi

    #2
    Szia !

    Soha nem szedtem még szét, mert nem volt rá szükség. Így látatlanba, meg nehéz kitalálni. Ha már eldöntötted szedd szét, és biztosan látni fogod. Ha nem , akkor majd a fotók alapján kitaláljuk közösen mi a baj.
    wsievers, mittom és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      rendben a hétvégén akkor nekiállok szétszedni és meglátjuk mi vagy ki lehet a hibás !! ha nem látok semmit akkor jönnek a képek ! köszi a válaszod

      Komment


        #4
        Szia!
        Elképzelhető, hogy az "4-5"-ik sebesség fogaskerekén lévő 3 köröm el van kopva, és ez miatt dobálja ki (esetleg az előző tulajdonos rosszul szerelte össze),vagy talán a váltó vezető hengeren lévő megvezető vájat van kikopva, esetleg eltömődve, illetve a henger végén lévő reteszelő is problémás lehet...Én ezekre tudok gondolni, lehet tévedek! Minden esetre szétszerelés után kiderül.
        Üdv!
        barna kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Kopás alatt azt értsd , hogy lement a 3°-os hátrametszés:

          Click image for larger version

Name:	Képkivágás.JPG
Views:	1
Size:	103.0 KB
ID:	134471
          dongos78, barna és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            nagyon köszönöm megnézem mindenféle kép ! ha lehet akkor kérhetek ilyen képeket ábrákat hivatalos infókat gyári adatokat a motorról és még a váltórol !! előre is kösszönöm üdv :norbi

            Komment


              #7
              Sziasztok a problémák a kis ETZ-mel az, hogy nagy a váltókar útja, magyarul felkel emelnem a lábam h váltsak felfele, pedig már így is döntve van a váltókar , ennek lehetne valamit csinálni, beállítani hogy kisebb legyen a holtjátéka? Minden ismerősömnek jó, Apám 250esén tökéletesen működik, csak billenteni kell a lábamnmal.
              A másik probléma hogy a váltóm az így néz ki
              1 - 0 - 2 - kettö között- 3 - kettö között - 4 - kettö között - 5, jöhet az a duma h nem rakom be rendesen stb, teljesen felemelem a lábam és koppanásig emelem a váltókart, nem mindig rakja be a kettö közé, elég ritka, de mikor visszafele pakolom a sebességeket, ott gyakoribb hogy például kettőt váltok le, és finoman engedem ki a kuplungot és a kettö sebesség között van, olyan mintha üresben lenne, esik a fordulat az alapjáratira, aztán váltok lefele és kattan egy szépet. A nagyobbik baj meg, hogy dobálgatja az 5. sebességet mi lehet az oka ? Köszi mindenkinek előre is ! Üdv!

              Komment


                #8
                Norbertooo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                sziasztok !!
                van egy etz 150 es motorom !
                Amióta megvettem azóta az ötödik sebességet mindig kidobja és csak ha lábbal visszatartok neki akkor jó !!
                Ez hosszútávon elég kényelmetlen és fárasztó, most úgy döntöttem hogy megcsinálom !
                Tanácsot és tippet szeretnék kérni miért csinálja csinálhatja ezt és mi lehet a baja ??!!

                előre is köszönöm : Norbi
                szia!
                na megjavítottad a váltód mi volt a baja?

                Komment


                  #9
                  Sziasztok!

                  Segítségre lenne szükségem! 1-jén vásároltam egy 125-ös ts mzt. Egy kis garázsból került elő az idős ember akié volt tavaly meghalt de a motor nem volt már használva 8-10 éve. Pár nap után sikerült a kábelrengeteget kitotóznom mi micsoda és eljött a beindítás pillanata is a motor hibátlanul szépen jár , de a váltója siralmas mondhatom úgy hogy utazást egyenlőre nem lehet vele bevállalni. Elindulok vele másodikig felváltok 3. at nagyon nehezen veszi ha bevette 3.-4. megy visszaváltani lehetetlen meg kell állnom a motorral és kezdeni elölről de legutóbb bármit csináltam semmi reagálás csak 3.-4. Nem tudom mivel kezdjek, mit nézzek meg legelőször?
                  Segítségeteket előre is köszönöm!
                  Üdvözlettel: Ádám

                  Komment


                    #10
                    Mondjuk , be sem kelett volna indítani olajcsere , és kuplunklamella tisztítás nélkül .
                    Majd elmondják mindjárt , biztos ,hogy hogyan és mit ---de én most ágynak dőlök mert volt tegnap déltől ma délig tartó buli ---kint egy mező közepén --ahol csak a másik árnyékába tudtunk húzódni .
                    Ja meg lehűtött jagermajszter poharak ----ja meg az "eztkostoldmegfaterfőzte " tipusu tájegység ismertető . Ja meg karejoki ,vagy mi -de a hangom elment ...vadászni .

                    Komment


                      #11
                      Sziasztok!

                      Segítségre lenne szükségem! 1-jén vásároltam egy 125-ös ts mzt. Egy kis garázsból került elő az idős ember akié volt tavaly meghalt de a motor nem volt már használva 8-10 éve. Pár nap után sikerült a kábelrengeteget kitotóznom mi micsoda és eljött a beindítás pillanata is a motor hibátlanul szépen jár , de a váltója siralmas mondhatom úgy hogy utazást egyenlőre nem lehet vele bevállalni. Elindulok vele másodikig felváltok 3. at nagyon nehezen veszi ha bevette 3.-4. megy visszaváltani lehetetlen meg kell állnom a motorral és kezdeni elölről de legutóbb bármit csináltam semmi reagálás csak 3.-4. Nem tudom mivel kezdjek, mit nézzek meg legelőször?
                      Segítségeteket előre is köszönöm!
                      Üdvözlettel: Ádám

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X