Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorkuli, Duna oldalkocsi, Pille

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motorkuli, Duna oldalkocsi, Pille

    Üdv Mindenkinek!

    Ha bárkinek segíthetek e három járműtípussal kapcsolatban, szívesen teszem.

    Üdv!

    Ring István
    Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2011 dec. 21, 22:51. Oka: Utólagos engedelmeddel különválasztottam a hozzászólásodat két részre (Motorkuli-adatbázis-felhívás, illetve segítségnyújtás)

    #2
    Motorkuli, Duna oldalkocsi, Pille

    Üdv Nagyfékdobos.
    Szeretnék rendberakni egy 64-es T5-öt- év végi, abból a senki sem tudja miért készült kék sorozatból való-
    Forgalmi szerint oldalkcsis- szereztem is egyet, a régebbi sárvédős torziós rugózású Duna, kerék nélkül.
    Kérdésem, hogy ebbe a párosításba milyen kerék illik?

    Komment


      #3
      Roberto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Üdv Nagyfékdobos.
      Szeretnék rendberakni egy 64-es T5-öt- év végi, abból a senki sem tudja miért készült kék sorozatból való-
      Forgalmi szerint oldalkcsis- szereztem is egyet, a régebbi sárvédős torziós rugózású Duna, kerék nélkül.
      Kérdésem, hogy ebbe a párosításba milyen kerék illik?
      Üdv Roberto!
      Gondolom a régebbi sárvédő azt jelenti, hogy íves. Abból 3 fajta létezik. ha a tieden eredeti a sárvédő akkor is két fajta lehet. A két tengelyen rögzített sárvédő, (külső polírozott nagy alátétekkel látványosan felrakva), vagy a 4db belső csavarral felszerelt sárvédő. A te motorodhoz korban az utóbbi illik. Íves sárvédőjű oldalkocsit kizárólag nagyfékdobos kerékkel készítettek. Mivel a te T5-öd első szériás gép, így akkor típushelyes a fogat, ha (bár a T5 kis fékdobos)
      belső csavarozású íves sárvédővel szerelt nagyfékdobos kerekű az oldalkocsi. Kéken egyedi lesz az oldsalkocsisok között. Egy Pécs környéki kollega tavaly restaurált egy kék T5-öt, ha gondolod összehozlak vele.

      Üdv!
      soveny kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Üdv!
        A sárvédő pont íves, a 4 belső csavaros -szivem szerint én ia s nagyfékdobos kereket raknám bele(és fogom is).
        Még csak az előkészületeknél, és a hiányzó alkatrészek pótlásánál tartok, szűkös keretek miatt lassan fog haladni.
        Érdekelhet a Pécs környéki kolega tapasztalata.
        köszi: R.

        Komment


          #5
          Üdv.Nagyfékdobos!
          Én is beszereztem a T5 mellé egy oldalkocsit!Már letöltöttem az alkatrészeiről egy anyagot, de ez csak felsorolás!
          Nincs valami szemléletesebb szerelési (netán összeszerelési) irodalom közkézen, amihez hozzátudnék jutni?
          A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

          Komment


            #6
            Üdvözletem!

            Nekem is van egy duna oldalkocsim. Azt hiszem a trapéz sárvédősnek hívják, és nagyfékdobos kerék van hozzá. Nem tudom ebből létezik-e több fajta. (ha szükséges, teszek fel róla képet) Az egyik dolog az lenne, hogy nem tudom hogy melyik motoromhoz illene. Szivem szerint a TL(55) hez tenném és bordó színben pompázna, de sokan mondták, hogy inkább a T1(63) vagy TLF(59) hez illik leginkább.
            A másik dolog: t5 hozzászólásában is ismertetett problémám lenne nekem is. A duna ok3- ról a neten fellelhető összeállítási rajz gyatra minőségű. Az alkatrészeket csak megközelitőleg tudom beazonosítani rajta. És sajna az oldalkocsi alkatrészei is kosárban érkeztek hozzám, ami eléggé megnehezíti a dolgomat.
            Ha bárkinek lenne jobb minőségű összeállítási rajza szivesen áldoznék rá egy kisebb összeget is.
            -t5- kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szia joshbono!

              Én sem tenném a TL mellé, na nem a mellékelt ábra miatt (ezeket a gyerekbetegségeket biztos kiküszöbölték mert Ők még szakemberek voltak), de szerintem is jobban mutat egy T1 vagy egy TLF mellett!
              Sok sikert!

              joshbono kedvelte ezt.
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #8
                -t5- kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Szisztok!
                  Nagyon uj,nagyon kezdo es tudatlan vagyok.
                  Lehet nagyon huje a kerdes,mert eletemben 1x lattam motor ami m.kulit huzott.
                  -Lehet kettes fogat + csiko? = /motor + oldalkocsi + m.kuli/
                  Extrem kerdes, vagy extrem marhasag?
                  -b.

                  Komment


                    #10
                    korompaiistvan, X11 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      -t5-, neked még amúgyis jár egy sör, akkor ezt még mellé adom .
                      A sört nagy tisztelettel elfogadom, az oldalkocsit már összeraktam.Remélem egyszer-egyszer összefutunk és meg tudjuk inni azt a sört!
                      apacsavo kedvelte ezt.
                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment


                        #12
                        Koszi ApaE,megint.
                        Mi az amit nem tudsz?
                        Jo hetet, szep napokat.
                        -b.
                        motorkami kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 jún. 06, 10:57.

                          Komment


                            #14
                            hol tudom megnézni az oldalkocsi felszerelését? Kérlek ha tudsz segits!

                            Komment


                              #15
                              karlosz555 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hol tudom megnézni az oldalkocsi felszerelését? Kérlek ha tudsz segits!
                              Szia!

                              http://veteran.forum.hu/letoltesek/magyar-oldalkocsi-11/ok-3-duna-szemelyoldalkocsi-es-alkatreszei-138/


                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X