Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Irányjelző Pannóniára

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Irányjelző Pannóniára

    Sziasztok!

    A következő a kérdésem: meg lehet-e oldani valamilyen módon, hogy indexet lehessne szerelni a Pannóniára? Van ezzel vkinek tapasztalata? Nekem ötlet szinten felmerült, hogy esetleg lehetne egy ledes alapú irányjelzőt csinálni, ami akár cserélhető, tölthető akkumulárorokkal működne, így meg van oldva az a probléma, hogy a 6V-os akksi kevés az indexhez. Ha valakinek van tapasztalata, szívesen venném a a javaslatokat

    Köszönöm!

    #2
    bgabor73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    meg lehet-e oldani valamilyen módon, hogy indexet lehessne szerelni a Pannóniára? Van ezzel vkinek tapasztalata? Nekem ötlet szinten felmerült, hogy esetleg lehetne egy ledes alapú irányjelzőt csinálni, ami akár cserélhető, tölthető akkumulárorokkal működne, így meg van oldva az a probléma, hogy a 6V-os akksi kevés az indexhez.
    Az ötlet jó, szerintem a neten dögivel találsz is indexrelé-kapcsolási rajzokat. Azt mondjuk jó számításba venni, hogy szerintem a ledes indexet vizsgán kihajítják! Amúgy miért ne lenne elég a 6V-os akku?

    Komment


      #3
      Egyszer.. talán épp ezen a fórumon... már felvetettem az ötletet (de nem találom visszakeresve ) Akkor az lett a vége, hogy a 6V kevés, halvány lenne, úgysem látszik, meg különben is... Most újra felmerült bennem az ötlet. Vizsga: ha leviszgáztatom, bekerül a forgalmiba, hogy indexxel vizsgáztattam, vagy anélkül?
      A nem led-es indexet átengedik vizsgán?

      Komment


        #4
        Én pont fordítva gondolnám. :-) Levizsgáztatni index nélkül és használni.... Persze egyből buknák ellenőrzéskor :-D

        Komment


          #5
          Leehet, hogy ezt most nem értettem
          Levizsgáztatod index nélkül és használod indexxel?
          Milyen ellenőrzéskor buknál?

          Komment


            #6
            bgabor73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Leehet, hogy ezt most nem értettem
            Levizsgáztatod index nélkül és használod indexxel?
            Milyen ellenőrzéskor buknál?
            Azért, mert ha olyan kedvem lenne akkor felraknám például este, ha pedig Bodrogkeresztúrra mennék azonnal levenném ezt a "szentségtörést"

            Komment


              #7

              Na ja.. szentségtörés.. ez igaz

              Komment


                #8
                Legyünk autentikusak inkább. Korban jobban illik Az elektronika meg ma már egy gyufás dobozban is elfér.
                Click image for larger version

Name:	kormanyveg-index-simson-schwalbe-star-mz-trophy.jpg
Views:	1
Size:	23.5 KB
ID:	130904
                joker kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  BeniP10&P21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Legyünk autentikusak inkább. Korban jobban illik Az elektronika meg ma már egy gyufás dobozban is elfér.
                  Neked ilyen van? Tapasztalat?

                  Komment


                    #10
                    chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Neked ilyen van? Tapasztalat?
                    Nincs irányjelző a motoromon. Kivéve az ötujjas. Majd évek múltán p21-emre ilyet fogok tenni.
                    Ezen NDK-s művet a gyárban is felhasználták. "vagyis gyári képen látni a műanyag házas kivitelt és a fémházast is"
                    Akkoriban szerintem ez a kormány végbe index volt tán-talán divatos.
                    Ezzel Bodrogkeresztúron se fognak hazaküldeni. DE Bodrogkeresztúron amúgy se bántanának. Ha neked úgy kényelmes attól még a Pannónia az Pannónia marad. Hm remélem ebben az évben is oda érek Bodrogkeresztúrra és remélem nem robogót vagy 50-es simsont fogok követni.
                    chemotox kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Látom nem csak nekem támadt az az "eretnek" ötletem hogy egy veterán gépet ledekkel vértezzek fel . Ami meg az indexet illeti 2 dolog van kikötve, a fényerő és a szín, vizsgán meg nem fogják leszedni a burát hogy megnézzék hogy egy led vagy egy izzó lapít-e alatta . De ha már itt vagyok akkor adok is egy jó kapcsolást az indexedhez :
                      http://bsselektronika.hu/index.php?id=470

                      Csak az utolsó tranzisztoron kell aszerint változtatni hogy LED-et vezérel meg vagy izzót.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2012 márc. 04, 20:57.

                      Komment


                        #12
                        bgabor73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Akkor az lett a vége, hogy a 6V kevés, halvány lenne, úgysem látszik, meg különben is...
                        Szerintem bőven elég, ha normális akkud van, és jó vezetékelés!

                        bgabor73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ha leviszgáztatom, bekerül a forgalmiba, hogy indexxel vizsgáztattam, vagy anélkül?
                        A forgalmiban szerintem nincs ilyen bejegyzés, annál is inkább, hogy ma már kötelező!
                        joker kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          BeniP10&P21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hm remélem ebben az évben is oda érek Bodrogkeresztúrra és remélem nem robogót vagy 50-es simsont fogok követni.
                          Hát nagyon remélem, hogy én is!... Minden reményem megvan rá, mivel Májusban lesz 2 éve, hogy vettem egy MÉH-telepet... Most már csak 1-2 dolog hiányzik, meg a jó szerencse... Remélem találkozunk. (remélem csak rajtam múlik és nem a pénzen, hatóságon miegymáson)

                          Komment


                            #14
                            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ami meg az indexet illeti 2 dolog van kikötve, a fényerő és a szín, vizsgán meg nem fogják leszedni a burát hogy megnézzék hogy egy led vagy egy izzó lapít-e alatta .
                            Nem is kell leszedni, mivel ha bekapcsolod, a portás néni is kilométerekről megmondja, hogy led van-e a bura alatt vagy hagyományos izzó.
                            TZ és BeniP10&P21 kedvelte ezt.

                            Komment


                              #15
                              Nem biztos, egy smd led meg egy kis állítgatás csodákra képes .

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X