Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 lengővilla szerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    dkari eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pedig ha bele gondolsz valaha ez lehetett a Pannóniák valódi közege
    Sajnos ezért maradt fenn a többségük úgy ahogy.

    Na de ilyenkor azért örülök hogy nem foglalkoztam komolyabban a fényezésével és nem vettem rá drága 2K festéket hanem lefújtam trinát zománccal. Így ha le is megy a valahonnan a festék(kivéve a tankot) akkor a javítása egyszerű és nem túl költséges.
    wsievers és Lemezjáték kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      Ma nekiestem, de a lánckerekek egyenesfutásának ellenőrzéséig nem jutottam. Csak odáig hogy levettem a láncot és megrángattam a hátsó lánckereket. Ami minden irányba lötyög
      Szóval hétvégén lesz mit csinálnom. Addig viszont még 50km-t ki kell bírnia melóhelyre és vissza(ott lesz meghegesztve. Szépen CO-val)
      St.Z.350 kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        Üdv heeegany!

        Drukkolok,hogy szerencsés legyen az utad.
        heeegany kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ami minden irányba lötyög
          Csapágy kakukk . ......

          Komment


            #80
            St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Üdv heeegany!

            Drukkolok,hogy szerencsés legyen az utad.
            Hát remélem is hogy nem hagy cserben a gép

            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csapágy kakukk . ......
            Nagy valószínűséggel igen. Pedig szép új csapággyal raktam össze anno. (bár azóta érhette víz és por is. És mivel 2Z-s csapágy nem is zsíroztam)

            Bár szépen pörög, szóval a golyókosár szerintem még egyben van.

            Komment


              #81
              heeegany
              és megrángattam a hátsó lánckereket. Ami minden irányba lötyög
              Amikor új csapágyat tettem a hátsó lánckerékhez (persze nem csak oda, hanem mindenhová), és néhány nap után a fék miatt kiszedtem a hátsó kereket, majd raktam vissza, azt hittem, a csapágycsere itt kimaradt, mert olyan lötyögősnek éreztem!
              Aztán rájöttem, dehogy, teljesen jó új (Koyo) csapágy van benne, viszont a csőtengely elég hosszú, így a mélyhornyú golyóscsapágynál normális játék is többszörösen, kézzel foghatóan érezhető a csőtengely végén. (Más a helyzet, ha két egymástól távolabbi csapágyon fut a tengely.)
              Mikor erre rájöttem, megnyugodtam!

              Nem erről lehet nálad is szó?...Nem biztos, hogy kuka az a csapágy!
              Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2015 ápr. 15, 22:03.
              demeter kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                heeegany


                Amikor új csapágyat tettem a hátsó lánckerékhez (persze nem csak oda, hanem mindenhová), és néhány nap után a fék miatt kiszedtem a hátsó kereket, majd raktam vissza, azt hittem, a csapágycsere itt kimaradt, mert olyan lötyögősnek éreztem!
                Aztán rájöttem, dehogy, teljesen jó új (Koyo) csapágy van benne, viszont a csőtengely elég hosszú, így a mélyhornyú golyóscsapágynál normális játék is többszörösen, kézzel foghatóan érezhető a csőtengely végén. (Más a helyzet, ha két egymástól távolabbi csapágyon fut a tengely.)
                Mikor erre rájöttem, megnyugodtam!

                Nem erről lehet nálad is szó?...Nem biztos, hogy kuka az a csapágy!
                Nem tudom. De mindenképpen szétszedem aztÍ n majd kiderül. Kicsit félek hogy nem az öntvény verődött-e ki.

                Komment


                  #83
                  Egyetértek Lemezjátékkal. Illetve, még ami nagyon fontos, hogy az a fekete bakelit persely vagy gyűrű, ami a lánckerékagyba van préselve, az minél szorosabban illeszkedjen a kerékagy peremére. Az támasztja meg az agyat úgy nagyjából a lánckerék vonalában, az elv az lenne hogy ezáltal a három csapágyon gördülő két agy egy egységet képezzen.
                  A gyakorlat azonban mást mutat, nekem is lötyög.
                  Béla Rácz és zahi kedvelte ezt.

                  Komment


                    #84
                    Sziasztok!

                    A lengővilla és a kipufogódob között a képen látható hézag az normális vagy nagyobbnak kellene lennie?
                    Egyszer vittem még utast a motorral és nem ért a lengővilla az anyához, se a dobhoz, csak a középtámasz ért le(125 Kg+110 Kg volt a súlyunk)
                    Click image for larger version

Name:	P1110621.jpg
Views:	1
Size:	185.3 KB
ID:	144257Click image for larger version

Name:	P1110618.jpg
Views:	1
Size:	186.5 KB
ID:	144258
                    zahi kedvelte ezt.

                    Komment


                      #85
                      Ha berugózik, akkor a kipufogó dob távolodik tőle, nem?
                      Ha jól emlékszem, felniperemtől furulyáig 11-12 cm-t mértem. Persze csak azért mértem, mert az egyik oldalt nekem a váznyúlvány miatt 1-1,5 centivel kijjebb áll, egy ideig bántotta a szemem.

                      Komment


                        #86
                        De, távolodik
                        A furulya és a felni perem között 1-1,5cm. Az tényleg kevésnek tűnik.

                        Komment


                          #87
                          Dehogy, annyi az eltérés a két oldal között.

                          Komment


                            #88
                            Click image for larger version

Name:	IMG_20150417_094513.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	144272
                            Ha a gyári a két pöttyel bírta 40 évig akkor most a 4 hegesztéssel remélem kihúzza még vagy 80 évig

                            Itthon a garázsba betolva a motort már igen erősen kerregett a lánc. Láncellenőrző gumit kipattintva látom hogy a láncszemek csapjainak elpréselt végei picit meg vannak kopva egy csíkban. Szóval már hozzá is ér valamihez a lánc...
                            Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2015 ápr. 17, 17:11.

                            Komment


                              #89
                              demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egyetértek Lemezjátékkal. Illetve, még ami nagyon fontos, hogy az a fekete bakelit persely vagy gyűrű, ami a lánckerékagyba van préselve, az minél szorosabban illeszkedjen a kerékagy peremére. Az támasztja meg az agyat úgy nagyjából a lánckerék vonalában, az elv az lenne hogy ezáltal a három csapágyon gördülő két agy egy egységet képezzen.
                              A gyakorlat azonban mást mutat, nekem is lötyög.
                              ha az préselve van, akkor az nem a legjobb, hogy az enyémben a bakelitgyűrű kiesik az agyból, ugye?

                              mit lehet ezzel kezdeni? gyártani bele valami műanyagból másikat, szorosat?

                              Komment


                                #90
                                Igen, azt kéne.
                                Nálam pl. olyan szerencsétlen helyzet alakult ki a balfaszságom miatt, hogy mikor a kész kerekekre szereltem a gumikat fel, akkor a hátsó kerékre szereltem az első gumit...aztán úgy döntöttem, hogy egyszerűbb a menesztőgumikat áttenni az egyik kerékagyból a másikba. Az rendben is volt, de az a kerékagy már nem illeszkedett olyan szorosan a lánckerékagyba, mint amit eredetileg hátra szántam. Plusz még ez megfejelve azzal, hogy az így hátsóból elsővé avanzsált kerékagy oldalsó porvédője nem akart felmenni rá.
                                Két egyforma kerékagy közötti eltérő méretekről van szó tehát...
                                zahi kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X