Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia benzintankok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szia !

    Ami biztos, hogy az enyém 73-as gyári festéssel (utolsó kiadás, magas kormányos ) és nem krómos a tankja. Fehér a blokkja. A P-20 motorom 69-es és krómos.

    Komment


      #17
      Azt már sejtem, hogy a "H"-s típusú motorok (T5, P10) fehérblokkosak (Persze ez csak az én észrevételem, nem biztos, hogy ez így van)

      Akkor az én T5H-m borítja az elméletet, krómbetétes a tankja, de a blokk nem festett, és a vázzal egyező számú.

      Komment


        #18
        Nem kell, semmi törvényszerűséget keresni! A főbb darabokat sokszor variálták kényszerűségből is, mert nem volt mindig ugyanolyan az alkatrészellátás!



        Még találtam egy kis szösszenetet.
        Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2011 júl. 27, 18:27. Oka: Még ez is!
        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

        Komment


          #19
          -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem kell, semmi törvényszerűséget keresni! A főbb darabokat sokszor variálták kényszerűségből is, mert nem volt mindig ugyanolyan az alkatrészellátás!

          [ATTACH=CONFIG]2014[/ATTACH]Még találtam egy kis szösszenetet.[ATTACH=CONFIG]2015[/ATTACH]
          A jobb oldali kép alatti szövegrészben van egy olyan rész, hogy: "...ha így szólt a megrandelés..."
          Ezek szerint akkor ez olyan rendelhető extra volt? Vagy a másik cikket idézve "optikai tuning" ?

          Komment


            #20

            Komment


              #21
              Már volt aki autót vett inkább, mint Pannoniát és így próbálták a gyárban eladhatóbbá tenni Őket!
              Nem a vevő határozta meg az 'extrákat' hanem az akkori PR Managerok
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #22
                jjzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A jobb oldali kép alatti szövegrészben van egy olyan rész, hogy: "...ha így szólt a megrandelés..."
                Ezek szerint akkor ez olyan rendelhető extra volt? Vagy a másik cikket idézve "optikai tuning" ?
                Nem volt rendelhető extra. Tervgazdálkodás volt, ami azt jelentette, hogy a kereskedelem 1969-ben megsaccolta, hány darab motorkerékpárt fognak eladni 1970-ben és annyi motorra adott rendelést a gyárnak. Ha jól saccoltak, felvették a prémiumot. Ha keveset rendeltek, hiány volt, ha pedig sokat, akkor jött az "akció", leértékelték az árut vagy kamatmentes kölcsönt adtak rá. Ugyanis a kereskedelem nem tudhatta. én veszek-e 1970-ben Pannóniát. Nem vettem. Hetvenegyben sem.
                Extra nem volt, nem fért bele az ideológiába. Volt amit lehetett kapni és volt a hiánycikk. Olyankor dugtál a kereskedőnek egy százast, hogy megkapd a hiánycikket pult alól. A pult alól azt jelentette, hogy nem tették ki a polcra.
                Utoljára szerkesztve a következő által: motorkami; 2011 júl. 27, 20:52.

                Komment


                  #23
                  Tehát gyakorlatilag ha én felszeretnék újítani egy (konkrét példát mondok) 1973-as P10/h-t, és én azt mondom, hogy fehér blokkosra szeretném megcsinálni krómbetétes tankkal (még ha eredetileg csak sima is volt a tankja), akkor az elvileg megfelelhet a valóságnak? Tehát nem fognak belekötni, hogy "ilyen kombinációval, ebben az évjáratban nem létezett" ?

                  Komment


                    #24
                    Senki nem tudja megmondani, mikor jött ki krómbetétes tankkal. Aki mégis, az nem biztos, hogy igazat mond.
                    A blokkot tudni lehet mikortól festették, talán azt is, hogy mikor milyen színre, én nem tudom, nem foglalkoztam vele, mert nincs egyhengeres kisfékdobos motorom.

                    Komment


                      #25
                      jjzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Tehát gyakorlatilag ha én felszeretnék újítani egy (konkrét példát mondok) 1973-as P10/h-t, és én azt mondom, hogy fehér blokkosra szeretném megcsinálni krómbetétes tankkal (még ha eredetileg csak sima is volt a tankja), akkor az elvileg megfelelhet a valóságnak? Tehát nem fognak belekötni, hogy "ilyen kombinációval, ebben az évjáratban nem létezett" ?
                      Mint a mellékelt ábra mutatja, '72-ben már volt P10-H króm betétes tankkal és fehér blokkal, tehát ugorj neki a gépfelújításnak mert mindjárt vége a motorosidőnek! Senki nem fog bele kötni a motorodba, esetleg az irigyeid lesznek többen, de mint a mondás tartja "inkább száz irigye legyen az embernek, mint egy sajnálója"!



                      Itt meg egy kis elírás '68 áprilisban gyártották és '69 szeptemberében helyezték forgalomba, tehát nem volt már nagy kapkodás '68-ban sem !

                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment


                        #26
                        Itt látható az előbbi képmagyarázaton a '66-os 0 széria(amit '65-ben gyártottak és még nem a "csendesített", azaz nem H, a H az 67-ben vésődött a történelembe), ezen már króm tankosak, de a blokkot '69-től festették!



                        Remélem tudtál követni!
                        Kálmán, ha hazudok, könyvből hazudok!
                        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                        Komment


                          #27
                          A 70 es évjáratú P10H-m festett blokkos krómtankos. Számok egyeznek papírok megvannak úgyvélem eredeti.

                          Komment


                            #28
                            Aszimmetrikus TLF benzintank

                            Tisztelt Fórumtagok!

                            Segítségre lenne szükségem. Van egy korai TLF-em (1958/4.) amin aszimmetrikus betöltőnyílású tank van. A problémám az, hogy nincs rajta az alu. díszcsík. Kérem akinek van és nem nagy fáradtság, mérje le nekem, hogy legalább le tudjam gyárta(t)ni. A pontos méretek (szélesség, hosszúság, vastagság) kellenének, valamint az, hogy hogyan volt a tankra rögzítve. Ha van valakinek felesleges (bár kétlem), jó állapotú az a megoldás is érdekelne. Cserébe fel tudok ajánlani az alu. díszcsík alá való új gumi profilt.

                            Segítségeteket előre is köszönöm!

                            Komment


                              #29
                              Szia! Én a méretekben nem tudok segíteni, de nézd meg ezt a hirdetést, hátha: Pannónia TLB feliratok!

                              Komment


                                #30
                                Szia! Köszi szépen, de Nála nem találtam olyat ami nekem kell. Amire szükségem van az a tank közepén, teljes hosszúságban van rajta.
                                Még egyszer köszi!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X