Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Visszapillantó tükör

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Visszapillantó tükör

    Helló fórumtársak!

    Egy apróságban kérem a segítségeteket, véleményeteket.
    Egy T5-ös Pancsiról lenne szó. Valami tuti visszapillantó tükört keresek, illetve a felszerelésében vagyok tanácstalan. Rákerestem a fórumban, de nem dobott ki ezzel kapcsolatos témát.
    Beszereztem két guszta használt darabot bilincs nélkül. Ez még hagyján , de akárhogyan méregetem a jobboldali fékkar előtt nem fér el a gázmarkolat miatt. Szóval lehet nem tudom ezeket valószínűleg felrakni.
    Minden okosságot szívesen fogadok. Köszönöm!

    #2
    Madifranci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valami tuti visszapillantó tükört keresek, illetve a felszerelésében vagyok tanácstalan.
    Bármilyen E-jeles tükör megfelel elméletileg, gyakorlatilag az NKH-sok sem nézték meg a tükör házában a jelölést.

    Madifranci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Beszereztem két guszta használt darabot bilincs nélkül. Ez még hagyján , de akárhogyan méregetem a jobboldali fékkar előtt nem fér el a gázmarkolat miatt.
    Mármint a gumi markolat és a kar tartója közé akarod beapplikálni? Az a gázszektornál kizárt ha rendesen rátolod a kormányra. Én kicsit méregettem, aztán mindkét oldalon a kar tartójától befelé helyeztem el a bilincseket. Így ha simán felszereltem volna akkor max. a könyökömet látom benne, viszont ha kicsit tovább hajlítottam a szárat az alsó hajlításnál, akkor jó volt. A lényeg hogy ne felszerelve próbáld hajlítani mert a lemezből csinált bilincsek hamar megadják magukat teljesen.
    Mármint ha lehet hajlítani - ha valami merevebb szárú (pl. nekem egy másik motoromon volt fémházas-szögletes Yamaha tükör, olyan szárral hogy hamarabb görbült volna a kormány mint az), akkor bizony nehézkes lesz. Esetleg valamilyen kormányvég-megoldás?
    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 okt. 22, 00:35.
    sepy kedvelte ezt.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #3
      Sajnos jobb oldalt inkább csak esztétikailag van nálam is a tükör. Látni nem sokat látok benne.:-))) Ez van.

      Komment


        #4
        Köszönöm Kollarg a válaszod. Igen hasonlóképp gondolkodtam én is. Erről a tükörről lenne szó egyébként. Müa. házas, viszont dekoratív. el tudtam volna képzelni a mocin. Kereshetek egy hosszabb szárú darabot
        Click image for larger version

Name:	DSCF5130.jpg
Views:	1
Size:	192.8 KB
ID:	133125Click image for larger version

Name:	DSCF5131.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	133126.

        Vagy megtartom a tükör fejet és legyártok egy hosszabb szárat. Némi csiszmisz, polír, krómozás... macerás.
        Utoljára szerkesztve a következő által: Madifranci; 2012 okt. 22, 20:55.

        Komment


          #5
          Köszönöm TUZI a véleményed! Ha van fényképed szívesen megnézném a részleteket.

          Komment


            #6
            Madifranci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Némi csiszmisz, polír, krómozás... macerás.
            Felül is menetes, ugye?

            Veszel megfelelő méretű rozsdamentes rudat és megspóroltad a krómozást - csak fel kell polírozni. Célszerű nagyjából simára hozni a felületét hajlítás előtt (pl. 600-as papírig ami elég szokott lenni polírozás előtt), sőt talán fel is polírozni, hogy hajlítás után már csak az esetleges sérüléseket kelljen kijavítgatni.
            sepy, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #7
              sepy, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Helló Urak!
                  Köszönöm a hozzászólásokat. Körbevizslattam mindkétoldali tükröt. Hát ezek egyformán jobbmenetes szárak (M10X1,25). Úgy döntöttem maradok ezeknél a tükröknél, ha kell kicserélem a szárait hosszabbra. Nekem nem szimpatikus a kormányvég tükör, szerintem sérülékenyek.
                  Most már csak két normális bilincset kell vadásszak, mert az nem volt mellékelve. Ezt találtam egy webáruházban, beruházok a párra.
                  Click image for larger version

Name:	Tükörtartó bilincs.jpg
Views:	1
Size:	10.0 KB
ID:	133160 Ugyan fekete, és nincs készleten krómozott... Még megyek úgyis pár alkatrésszel krómoztatni...

                  Remélem normálisan áll majd a kormányon, mert a kuplung ill. fékkar konzolon belül, az ívre kell felszerelni.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Madifranci; 2012 okt. 24, 20:23.

                  Komment


                    #10
                    ÉN IS EZT A MEGOLDÁST TALÁLOM "IPAROSOSNAK", létezik toldó is és fehér színben is létezik. Az lehet,hogy alu., a hajlítást ha szükséges ebben az esetben is leszerelve végezd mert elég stabilnak nézem a szárát a tükrödnek.Veterán Pannóniára van rávaló kormányvég tükröm szép állapotú de csak balosak mert abban az időben ez is extra felszerelés volt.

                    Komment


                      #11
                      Köszi Sepy!
                      Nos időközben megoldottam a problémát. Maradtam a saválló tükörszáraknál, melegen hajlítva, polírozva. A menetvágást előzőleg esztergályossal csináltattam. Sikerült krómozott bilincseket szereznem, majdnem annyit fizettem érte, mint a használt tükrökért. Viszont megérte a végeredmény...
                      Elég hosszú karok születtek, hogy használható is legyen mindkét oldali tükör. (A fék és kuplung karon belül szerelve.)
                      Mellékelek pár képet a végeredményről:

                      Hát mégse. Valamiért nem engedi feltölteni...

                      Attached Files
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Madifranci; 2013 máj. 22, 05:59.

                      Komment


                        #12
                        Akkor csak sikerült megoldani.

                        Madifranci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mellékelek pár képet a végeredményről
                        Nem tudom más hogy van vele, én sajnos nem látom a képeket - pedig szívesen megnézném hogy sikerült.
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #13
                          Bocsi Kollarg... megpróbálom itt:
                          Hát nem megyen. Pedig próbáltam minden formában---
                          Click image for larger version

Name:	DSCF5963.jpg
Views:	1
Size:	199.7 KB
ID:	137520Click image for larger version

Name:	DSCF5964.jpg
Views:	1
Size:	195.3 KB
ID:	137521Click image for larger version

Name:	DSCF5965.jpg
Views:	1
Size:	204.9 KB
ID:	137522
                          No, most sikerült... pótoltam a hiányosságokat. És itt egy teljes kép:
                          Click image for larger version

Name:	DSCF5971.jpg
Views:	1
Size:	199.8 KB
ID:	137523
                          Attached Files
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Madifranci; 2013 máj. 31, 20:03.

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok!

                            Nekem az lenne a kérdésem, hogy szerintetek fel lehet-e tenni úgy tükröt a Pannonia T5 kormányára, hogy átfúrom egy 10 mm.-es furattal a fékkar tartóját.
                            Azért 10 mm -es furattal, mert a tükrök, amiket megnéztem, olyan átmérőjű szárral rendelkeznek.
                            Láttam már egy ilyen megoldást egy TLB-n de egy kicsit bizonytalan vagyok. Segítsetek, csinált már ilyet valaki, lehet-e, szabad-e? ha nem, akkor mi a jó megoldás, mert 2 db. tükör elő van írva a motorkerékpárokra.
                            Segítségeteket előre is köszönöm!

                            Komment


                              #15
                              Nekem a héten tört(nyíródott)el a csepel-kerékpár kormánytengelye szerencsére a csavar tartott rajta míg leszálltam.
                              Nem ajánlom a kormány fúrását,kezdő koromban a rigára tettem ilyen módon,mindig elfordult és ha a meghúzására gondolsz meddig?Amíg nem lesz laposvas belőle,addig engedni fog.
                              Két megoldás van ami elfogadható:a kormányvégtükör,és a bilincses.
                              Ízlés és pénztárca válogatja melyik lesz megfelelő!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X