Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia benzincsap

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia benzincsap

    Ősszel letettem a motort és nem volt gondom a benzincsappal...jó, egy kicsi olajfilm szokott rajta lenni...Most újra előkészítettem motorozáshoz, benzint töltöttem a tankba és engedett. Kicseréltem a gumi tömítést, de valahogy nem nagyon bízom benne, szerintem elég rossz konstrukció...

    Van olyan motor (a Danuvián kívül), aminek a benzincsapját rá tudnám tenni egy az egyben?

    #2
    Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van olyan motor (a Danuvián kívül), aminek a benzincsapját rá tudnám tenni egy az egyben?
    A Simsoné passzol rá az biztos. A konstrukció az ugyanaz(a vízzsákos), csak könnyebb(kevesebb benne az anyag). Ha jó a gumi és a kar lapja is sík akkor a Pannóniáénak is jónak kell lennie elvileg.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2018 ápr. 15, 22:57.
    pasetta, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      MZ...,Simson..,Trabant..-biztosan egyezik!A régi motoromon kínai simós nem vízzsákost sikerült vennem,annál a kis benzinszűrőt beiktattam a benzincsőbe.
      pasetta, Atti69 és Lemezjáték kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Kedves Fórumtársak! Köszönöm a gyors segítséget!!!

        Komment


          #5
          Én lassú segítség vagyok..de az előbbiek tutit mondtak. A csap javítható síkolással,és jó anyagú tömítőgumival.
          pasetta, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Találtam otthon egy gumi tömítést hozzá, beletettem, és most száraz a csap alja is!

            Mondjuk ez volt az utolsó, a legközelebbi börzén veszek néhányat tartalékba...

            Komment


              #7
              Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Találtam otthon
              Kersgélj még...lehet ott még más kincs is..
              pasetta, és kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                aláltam otthon egy gumi tömítést hozzá, beletettem, és most száraz a csap alja is!
                Sajna az etanolos benzin eszi a gumit, előfordul ez máskor és mással is

                Komment


                  #9
                  emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sajna az etanolos benzin eszi a gumit, előfordul ez máskor és mással is
                  Ezért örülök az olyan bornak, amit még parafa dugóval zártak le. Egyre ritkább. A jó minőségű, tömör parafa pedig mint a fehér holló.
                  Ha ilyen van, félre kell tenni, pár benzincsap betét kijön belőle.

                  Komment


                    #10
                    Igazad van,de a legtöbb palackban valamilyen parafa őrleményből készült dugó van,ami nem tudom,hogy alkalmas e valamilyen technikai alkalmazásra.Nagyon ritkán találkozni,még a régről ismert minőségű parafa dugóval,amely úgy néz ki nagyjából,-mintha rétegekből tevődne össze.Gyűjtöm magam is a dugókat,-olyan majd jó lesz valamire alapon,de igazi jónak kinéző dugókat,-csak nagyon nagy nevű borokban lehet találni,az meg eléggé drága és őszintén mondva én nem találok túl nagy élvezeti különbséget,az olcsóbb asztali borokkal szemben.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      #11
                      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezért örülök az olyan bornak, amit még parafa dugóval zártak le.
                      Leszóltad a kannás boromat? pedig nem is ittál belőle.
                      Most kötelező érvénnyel el kell jönnöd Keszibe kannásborral békülés céljából!

                      Komment


                        #12
                        Szép jó napot mindenkinek!
                        A benzincsapban az alu csövet milyen módon rögzítették gyárilag? Ragasztva volt? Lehet cserélni?

                        Komment


                          #13
                          kbalazs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A benzincsapban az alu csövet milyen módon rögzítették gyárilag? Ragasztva volt? Lehet cserélni?
                          Illesztett:mára berohadt szerintem az összes,legjobb kifúrni a beszakított csonkot(nekem több is elszakadt a feszgetés-től )műanyag csővel pótoltam.

                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Köszönöm, akkor megnyugodtam. Az előző tulaj "meghekkelte" a csövet, megfúrta oldalról és ezzel kiiktatta a tartalékot. Cserélem a csövet.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: kbalazs; 2019 nov. 24, 21:05.

                            Komment


                              #15
                              Szép napot mindenkinek! A pannónia benzincsapnak mi a felfogatási menet mérete? Nem pannóniára kellene.
                              üdv

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X