Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fényszóró abroncs felszerelés SOS

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Fényszóró abroncs felszerelés SOS

    Most lett lefestve egy lámpatök. Vettem egy vadi új abroncsot a fényszóróra. Naná hogy az abroncs nem megy fel a lámpatökre. Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne ezt a problémát megoldani gányolás nélkül?

    #2
    Abroncs az a lámpakeret?
    Mély lélegzet és bánatosan veszel egy helyes méretű keretet. Jellemzően 160mm, hacsak nem valami kisebb méretű lámpatököd van

    Komment


      #3
      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Abroncs az a lámpakeret?
      Mély lélegzet és bánatosan veszel egy helyes méretű keretet. Jellemzően 160mm, hacsak nem valami kisebb méretű lámpatököd van
      Esetemben ez a minden jó és még sem jó dolga. Noncs durva ltérés. Annyira nem, hogy talán egy mili. Megpróbálom úgy, hogy csak magát az abroncsot – üveg és foncsor nélkül olajjal – jámboran ráhúzni a lámpatökre. Az eredményről hírrel leszek.

      Komment


        #4
        Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        üveg és foncsor nélkül
        Így már ötletelek,gumilapon (pl.szállítószalag darab fára szegelve)a keret belső oldalán lévő peremet kell kalapálnod megfelelő kímélettel ........
        Igrich kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Így már ötletelek,gumilapon (pl.szállítószalag darab fára szegelve)a keret belső oldalán lévő peremet kell kalapálnod megfelelő kímélettel ........
          Tehát jámboran. Jó ötlet ötletelés jó ötlet kipróbálására jó ötletként követem tanácsod.

          Komment


            #6
            Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Annyira nem, hogy talán egy mili.
            Ilyen hajnali órán jut eszembe, hogy hasonló cipőben járunk

            Valahonnan hozzámkerült egy lámpatök és most odaadtam jóbarátnak azt is a fényezésre a többi cuccal
            Az a gond, hogy nekem sem megy a helyére a lámpakeret, hasonló eltérés van
            Arra jutottunk, hogy milliméteres flexxel el fogja vágni és CO-val összehegeszti

            Ha a keretet kalapálgatod szerintem nem fog megnyúlni annyira, vissza is van peremezve a belső fele
            Talán járhatóbb út amit én gondoltam ki, vágni hegeszteni és ujrafényeztetni

            Komment


              #7
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nem fog megnyúlni annyira, vissza is van peremezve a belső fele
              Éppen a belső perem tovább peremezését javasoltam,ha nem hajlandó semmit vágni,fényezni,cserélni ..(gondolom a keszi sürgeti,már nincs idő).Legjobb lenne egy speciális peremezőt készíteni és úgy méretre igazítani !
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Szervusztok!

                Először mérnék,de sokszor úgy 30 fokonként,ha ovalitás van vagy a lámpafejben,vagy a lámpakeretben,az rögtön a mérések alapján megállapítható.Amennyiben ovalitást találnék,akkor számolnék a mérések alapján egy számtani középarányost (az összes mérési eredmény összeadása,majd elosztása a mérések számával),a lámpafej és a lámpakeret számtani középarányosa világosan kimutatja,ha túlfedés van és akkor lehet gondolkodni,a hogyan is tovább.A lámpakeret általában krómozott és,ha ütjük (nyújtjuk) sérül a króm,ezért talán praktikusabb a lámpafej peremét összehúzni,mert festeni még mindig olcsóbb mint krómoztatni.Az is lehetséges,hogy az általában a lámpafejen felül kialakított túlhajlított peremszakasz,miatt nem megy a helyére a lámpakeret,ilyen esetben annak a szakasznak a visszahajlítása már elégséges lehet,hogy a keret a helyére illeszkedjen.

                Az igazán szakszerű megoldáshoz sajnos szerszámok készítésére lenne szükség,mert a lámpafej illesztő peremét is csak egy megfelelő méretű furatba tengelyirányú sajtolással tudom elképzelni,amely talán az esetleges ovalitást is képes lenne kijavítani talán,mert még ott van a rugalmas alakváltozás is.Rugalmas alakváltozáson azt értem,hogy a szerszámba benyomva kikerekedik,abból eltávolítva viszont visszarugózik.

                A fent leírtakat csupán eszmefuttatásnak szántam,esetleg így is lehet megközelíteni a problémát,igaz hosszadalmasabb és még festés előtt ajánlatos!

                Üdvözlettel:Che
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  szakszerű megoldáshoz sajnos szerszámok készítésére lenne szükség,
                  Ha nem is késziteni, hanem felkeresni egy profi bádogost ha van zikniző/peremező gépe, de az ügyesebbje talán megfelelő fogóval is megigazitja
                  Aztán az ujrafényezés tényleg semmi pénz

                  A lámpatök eléggé képlékeny, nyomogattam/kalapáltam és is a tojást, de mégsem ment fel a keret

                  Komment


                    #10
                    Méretpróbálgatást csináltál a régi darabokkal,úgy meglátszik melyik darab nem frankó...?????
                    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2018 júl. 22, 22:54.
                    sepy és emu kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Bocs de a ricnizőtől csak kisebb lenne szerintem. Mivel a keret széle befele van hajlítva azt nem tudod nyomtalanul nyújtani.

                      Komment


                        #12
                        Úgy fest kész vagyok. Jámbor hajligatásokkal a lámpatök peremét sikerült úgy megigazgatni hogy szépen felment a fényszóró karima. Egyébként a fényszóró karima pereme volt a ludas. Kissé befelébb állóan kellett volna peremezni, úgy rácsúszott volna. A karima peremen viszont nem tudtam volna hajlítani úgy, hogy ne sérüljön a króm. mert kicsit kemény volt az anyag.
                        Ennyire jutottam.
                        Köszönöm mindenki segííő hozzászólását!
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2018 júl. 23, 13:04.
                        mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X