Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tank gumi

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tank gumi

    Üdvözlet mindenkinek!
    Aki rakott már fel tankra gumit letudná írni, hogy a halálba lehet felrakni én már a ragasztáson is gondolkoztam.

    #2
    Egyszerűen rá kell pattintani(vagy szépen belenyomkodni ha úgy jobban tetszik). De ha kicsit deformált a perem vagy vastag ott a festék/aládolgozás akkor bizony el fog állni.

    Komment


      #3
      Én határozottan emlékszem rá még a seregből hogy a tankon lánctalp van nem gumi.
      Viccet félretéve milyen motorról van szó?
      barna, Beagle és 7 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Viccet félretéve milyen motorról van szó?
        Pannóniák szerelése témakörben szerintem egy T72-esre vagy párducra akar gumit feltenni

        Amúgy ha már a tankoknál járunk, ha jól emlékszem van a lánctalpra rögzíthető gumitappancs, hogy ne sértse fel az aszfaltot. Meg az újonc lábát akin áthajtanak mert túl közelről vizslatja a tankot

        Na de, hogy ne offoljunk annyit :
        Ifás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Aki rakott már fel tankra gumit letudná írni, hogy a halálba lehet felrakni én már a ragasztáson is gondolkoztam.
        Vagy felpattintod, vagy ha nehézkes akkor ráfeszegeted, de ha az sem megy akkor van egy olyan megoldás amivel az autók szélvédőit paszírozzák a gumikeretbe. Egy vastag erős kötözőmadzagot, vagy 100as damilt, vagy bármi hasonló szerkezetet (ne drótot mert az kettévágja) bezsírozol, és a gumi pereme alá benyomkodod. Arra ügyelj, hogy a madzagnak jó hosszú véget hagyj, hogy bele tudj kapaszkodni és, hogy a két vége között legyen 5-10 centi átfedés (különben kicsúszik és az utolsó pár centit nem fogod tudni felpattintani). Azt az oldalát amelyiken kilóg a madzag felpattintod a tank peremére és elkezded húzni a zsineget az aktuális oldalra merőlegesen. Ha mindent jól csinálsz akkor a gumi szépen rákúszik a peremre.

        Nekem az egyik viszonylag szépen ráment kézzel, viszont a másiknál ezt a módszert alkalmaztam. Bár egy párszor eljátszottam vele mire sikerült, mert először csináltam ilyet, de összejött. A lényeg, hogy jó vastag legyen a zsinór, különben vagy belevág a gumiperembe és ha kicsit megerőlteted akkor el is vágja, vagy lemarja a tank pereméről a festéket.

        _____________________________________________________________________

        Egy ilyesmi műveletet kell neked is végrehajtanod, csak itt a gumiban 2 perem van. a fonalat az első perembe tette, ezzel behúzta a helyére az üveget, aztán kézzel+kampóval beigazította a második perembe, ez tartja fixen a szélvédőt és biztosítja a vízállóságot. Neked csak a madzagos rész a fontos.

        Utoljára szerkesztve a következő által: Blackmumus; 2013 aug. 06, 01:06.
        chemotox és dongos78 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Sokat kinlódtam a gumiperemmel nem tudok méretet mondani mert örültem,hogy felraktam,de lényeges a perem és a tank közötti távolság.
          -ha nagy könnyen felmegy,de eláll a széle
          -ha szűk nehezen megy,de akkor is eláll
          -ha méretes nem nehéz befeszegetni de odasimul a tankhoz
          a peremet kell méretre és egyformára hajlitani,laposfogóval és laposkampóval állitgattam,és langyos szappanosvizzel sikositottam,a gumit csak kézzel feszgettem(használt öreg állapotut)mikor körülértem elált a perem akkor kalapácsnyéllel nyomkodtam körbe,hogy bepattanjon.
          Bocs:T-5
          Beagle, sinter és 2 további látogató kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Pannónia T5H amiről van feltöltve fényképem csak újra fényezve.

            Komment


              #7
              A szappanos víz ugyanúgy mint (kerék)gumiszerelésnél csodákra képes.

              Komment


                #8
                Még mielőtt a befűző zsinórt/ madzagot/ berakod vékonyan be lehet zsírozni és úgy a zsinórt. Nem fogja elvágni a gumit. Öreg szélvédő berakásnál sokat segített. Az ülés felőli srég résszel kell kezdeni de mint előttem már írták ki kell takarítani a helyét mert lehet benne szórógitt vagy füller maradvány. Bocs ha sokat csacsogtam.

                Komment


                  #9
                  sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Bocs ha sokat csacsogtam.
                  Dehogy is!
                  Én is nagy figyelemmel kisérem az írásaitokat, mert rám is vár egy ilyen szösszenet. Enyhén repedezett a gumi széle, de még talán elmegy, remélem a leszedésnél-felrakásnál nem kell nagyon hajlítgatni, mert azt már lehet hogy nem bírná...

                  Komment


                    #10
                    Nem tudom ,hogy vagytok vele,de a gumi egyik ellensége az olaj,és a zsir!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem tudom ,hogy vagytok vele,de a gumi egyik ellensége az olaj,és a zsir!
                      Alternatívaként szilikonzsír? Az nem ellensége a guminak.
                      És mindenki jól jár

                      Komment


                        #12
                        Egyszer segédkeztem egy autószereléssel is foglalkozó illetőnek szélvédőt cserélni. Ő azt mondta hogy jól be szokta zsírozni(főleg mivel ott is lakatolni kelletett az autót), ennek hatására könnyebb összerakni, nehezebben rozsdál a későbbiekben és a víz is nehezebben fog beszivárogni ha esetleg rosszul zár valahol.
                        A módszer nagyjából olyan volt mint ami a fentebb linkelt videóban is van. (bár nekem azt mondta az illető hogy a kötelet a szélvédő közepe felé húzzam mindig, úgy hogy a szélvédőnél van a kezem. )

                        Komment


                          #13
                          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Alternatívaként szilikonzsír?
                          Ez egy tökéletes megoldás.viszont évek óta nem kapok a vidéken.valami tipp a beszerzésére?
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            évek óta nem kapok a vidéken.
                            Utoljára én is akkor jutottam hozzá, amíg volt búvárboltos ismerős, illetve megvolt a búvárbolt. Ők (is) használnak szilikonzsírt a cuccaikhoz.
                            Azóta csak spray formában jutok hozzá. Ha alaposan körbefújod vele, az is elég maszatos csúszós lesz.

                            Komment


                              #15
                              Szilor Kft.

                              Ezt találtam.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X