Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 gázkar leszerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia T5 gázkar leszerelése

    Pannónia T5 -ösöm van. Tudna nekem abban segíteni valaki, hogy miként lehet a gázkart leszerelni a kormányról? Ki akarom cserélni a kormányt, de hogy ezt miként lehet leszerelni, lövésem sincs. Köszönöm a segítségeteket!

    #2
    Alsó részén van 2 csavar. Azokat kiszeded és a burkolatot 2 darabban le is tudod szedni. Bovdent kiakasztod, gázmarkolatot pedig lehúzod.
    Nagyjából ennyi.
    Markolat alján 3 csavar van, a középsőt nem kell piszkálni.

    Ha nem megy csinálhatok képeket. De nem olyan bonyolult

    Komment


      #3
      Köszi! Ha van kedved, lefotózhatod, hátha másnak is szüksége van rá.

      Komment


        #4
        Csináltam képeket.
        Közben rájöttem hogy tévedtem kicsit, nem minden típusnál volt lent az összefogató csavar. Nem tudom hogy hányféle volt, de én legalább háromfélét láttam már, kétféle van nekem. Az egyiknél a két összefogó csavar felülről megy bele. A másiknál alulról(műanyag mind a kettő)
        Click image for larger version

Name:	IMG_20140115_154950.jpg
Views:	1
Size:	186.7 KB
ID:	139084Click image for larger version

Name:	IMG_20140115_155022.jpg
Views:	1
Size:	189.2 KB
ID:	139085
        A képek nem valami jók, de láthatóak a csavarok.

        Másik dolog ami hasznos lehet:
        A 2. képen 4 csavart látni, abból az egyik középsőt én faragtam bele. Gyárilag ott belül egy műanyag pöcök volt, ami letört, úgyhogy fúrtam oda egy lyukat, fúrtam bele menetet és raktam bele egy csavart. Ez akadályozza meg a gázkar elfordulását a kormányon.

        Komment


          #5
          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Csináltam képeket.
          Közben rájöttem hogy tévedtem kicsit, nem minden típusnál volt lent az összefogató csavar. Nem tudom hogy hányféle volt, de én legalább háromfélét láttam már, kétféle van nekem. Az egyiknél a két összefogó csavar felülről megy bele. A másiknál alulról(műanyag mind a kettő)
          [ATTACH=CONFIG]20754[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20755[/ATTACH]
          A képek nem valami jók, de láthatóak a csavarok.

          Másik dolog ami hasznos lehet:
          A 2. képen 4 csavart látni, abból az egyik középsőt én faragtam bele. Gyárilag ott belül egy műanyag pöcök volt, ami letört, úgyhogy fúrtam oda egy lyukat, fúrtam bele menetet és raktam bele egy csavart. Ez akadályozza meg a gázkar elfordulását a kormányon.

          Azt meg tudnád mondani, hogy a T5 markolatában volt-e rugó vagy sem?

          Komment


            #6
            Van a karburátorban, visszacsapja az is rendesen ha elengeded.
            heeegany kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              A robbantott ábrán fel van tüntetve a markolat mellett egy rugó, de mondom a karburátornál is lennie kell rugónak ami véleményem szerint vissza kellene, hogy húzza a markolatot a bowdenen keresztül. Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy kell vagy nem.
              Köszi!

              Komment


                #8
                heeegany és Duke kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Méghozzá a pirossal karikázott rugóról van szó. Na a robbantott ábrákon is ilyesmit véltem felismerni. Ez nekem még nincs. Nagy a lógása e nélkül a gázmarkolatnak.
                  Click image for larger version

Name:	PICT0803.jpg
Views:	1
Size:	42.9 KB
ID:	141474

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X