Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia kuplung felőli főtengelycsapágyak kivétele

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia kuplung felőli főtengelycsapágyak kivétele

    Sziasztok!
    Afelől szeretnék tanácsot kérni hogy a Főtengely kuplung felőli csapágyait, hogyan tudnám biztonságosan kivenni, anélkül hogy tönkretenném a fészkeket.Nem akarok gányolni, kalapáccsal neki esni, pláne hogy nem is egy csapágy van meg szimering, hanem a két csapágy között van egy szimering, és a szimering tartója.Esetleg van erre(bocsánat hogy ezt irom)egyszerű,kiméletes, és persze költségmentes módszer ?
    Előre is köszönöm a válaszokat!

    #2
    Adam, szerintem egy 80-85C°-ra történő melegítés sokat segít a blokkfelen. általában a kötés lazul annyit, hogy a csapágy ovatos kocogtatásra kiesik. Préselheted is, de a melegítés ajánlott minden esetben.
    Titus, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Adam,

      ptm004 kolléga jól mondja! A blokkot fel kell melegíteni 80 - 90 fokra. Előtte minden műanyag alkatrész ( szimmeringek, üresjárat kapcsoló, stb ) eltávolítandó. Ne röhögjetek ki, de én a melegítést miniumra állított gázgrillen csinálom, ha ez nincs, akkor hőlégfúvó is megfelelő.

      Melegen óvatosan kisajtolható - kiüthető a csapágy. Az új csapágy visszasajtolásához célszerű egy a külső gyűrűhöz illeszkedő szerszám alkalmazása.

      Ha az új csapágyat beszerelés előtt a mélyhűtőbe teszed, szinte magától beleesik.

      Üdv,
      skac
      Titus és ptm004 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én rezsózom, annál kb 15 perc padlógázon mire átmelegszik rendesen. a főtengely kb 24 óra alatt hül át a fagyóban nekem.
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ne röhögjetek ki, de én a melegítést miniumra állított gázgrillen csinálom
          Épp ellenkezőleg, ez egy jó ötlet! Úgyis szabadtéren használatos, mehet bele a blokkfél nyugodtan!



          a főtengely kb 24 óra alatt hül át a fagyóban nekem.
          Amikor kiveszed a mélyhűtőből, nem csapódik ki a pára rajta nem kívánt helyeken?

          Komment


            #6
            Demeter,

            A főtengelyt általában valamilyen jó minőségű nylon zacskóban rakom be a hűtőbe, tehát a hűtés során csak annyi pára csapódhat ki, amennyi a zacskóban levő levegőben volt. Ez azonban nem okoz problémát, ha az érzékeny részeket ( tűgörgő, labirint, stb ) előtte beolajozod.

            Üdv,
            skac
            ptm004 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Persze, nem is a hűtés során aggódom a dolog miatt, hanem kivétel után a szerelés folyamán.
              Tapasztaltam már, hogy a levegőből jelentős mennyiségű pára tud kicsapódni hideg fémfelületre, akár teljesen át tud vizesedni is. De az olajzás valóban megoldás lehet.

              Komment


                #8
                Köszi srácok!
                Nagyon sokat segitettetek aminek meg is lett az eredménye!
                Szavakkal nem is nagyon tudom kifejezni a hálámat, mégis megpróbálom
                Szinte sirva fakadok ahogy végre összeáll nagypapám P10-ese.
                Örülök hogy vannak még ilyen emberek akikre lehet számitani, és egy két dolgot kérdőre vonni ha baj van

                Komment


                  #9
                  Kicsapódik a pára és ha nem takarítom le akkor rozsdálni kezd a főtengely. Ismeri a fizikát.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X