Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia henger tuning

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    De ha nem veszitek rossznéven kedves fórumozó Kollegák,
    Én nem, sőt várom majd a beszámolót. Ami szólhat bármiről, ahogy a valóságban lesz.

    Komment


      #92
      És mert az ember kisérletező kedvű, vágyik a felfedezésre, az alkotásra...
      Ez így is van! Érdekes dolog ez, az oldalgyertyás Pannóniánál lehet érzékelhető hatása a két gyertyának. De a 2. gyertyát ne a hengerfej közepére tedd semmiképp, ha véletlenül erre gondoltál, hisz a P10-nél is alig lehet hozzáférni a tank miatt, TLF-nél meg kisebb is a hely. Igaz ha jól sikerül a tuning teljesen mindegy, nem kell majd kivenned 10 ezer kilométerig, mert akkora szikrával sosem tudja beköpni a motor.
      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2014 máj. 08, 14:15. Oka: kiegészítés

      Komment


        #93
        A totalbike-on olvastam ezt a hozzászólást, egy MZ ES 250-est szadiztak éppen
        Bervas kollega az, aki tanár létére, tervezett, és ki is vitelezett egy 5 sebességes váltót a saját P12-jébe...

        "bervas Amilyen zömök meg semmilyen külsejű ez az ES 250, olyan ügyesen meg lehet csinálni.
        A képen a kormány szerintem lejjebb áll, mint kellene. Van hozzá gyári kiemelt túrakormány, azzal kellemesebb.
        Ismerős kicsit megfésülte a belét, tett rá rendes bowdeneket, ikertrafót, meg második gyertyát a hengerfejbe. Csúnyán megindul a gép, még két személlyel is. Bőven 100 km/h felett utazik két személlyel.
        2010.09.20 15:13:37"

        Komment


          #94
          Sz.J. eredeti hozzászólása
          A kettős gyújtás csökkenti a henger hőmérsékletét, mivel a motor igy kisebb előgyújtást kíván, így a kialakuló lángfront kisebb magasságú -ebből következően kisebb felületü- hengerpalástot melegít.
          Akkor ez a Pannóniáknak akár még kifejezetten hasznos is lehet.

          Komment


            #95
            Megtaláltam a twinspark blokkot! Csak rossz helyen kerestem...
            Pannónia blokk. (Motorkerékpár - Motorkerékpár alkatrész)

            Komment


              #96
              "250 v. 350-es pannónia blokk. gyujtás és a karbi rajta van. lánckerék nincsen. egy hengeres, de két gyujtógyertya van rajta. rettentő erő van benne!!!"

              Tetszett ez a reklám!!! rettenetes erő!!!!

              Komment


                #97
                Én 10.000 FT ért vettem egy külső jeladós Honda gyújtást kompletten még átalakítás alatt van. Kíváncsi leszek a végeredményre.

                Komment


                  #98
                  megizzadtm mire sikerült ---...a képeket betenni :Click image for larger version

Name:	P5150192.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	140011Click image for larger version

Name:	P5150193.jpg
Views:	1
Size:	195.7 KB
ID:	140012Click image for larger version

Name:	P5150194.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	140013Click image for larger version

Name:	P5150195.jpg
Views:	1
Size:	194.2 KB
ID:	140014Click image for larger version

Name:	P5150196.jpg
Views:	1
Size:	193.2 KB
ID:	140015Click image for larger version

Name:	P5150198.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	140016..ez volt ma hajnalban , mielött bejöttem melózni .Meg egy délután mire ide eljutottam . Innen már ló... az egész , egy menetfúrás , kicsi kézi formázás , a régi menetbe egy javító berakás , homok , átadás --
                  Szóval ha valakit érdekel , vállalok oldalgyertyás fej kompresszió növelő vagy csak sima ,tömítőfelület jav.esztergálást ---valamint 2,3, vagy 4 gyertyásra alakítását .
                  A felfogó szerszám elkészült --a mostani megrendelő kifizeti --aki meg akarja tőle kibérelheti

                  Komment


                    #99

                    Komment


                      joker, nagyon jól néz ki a dolog, és egy két kivezetésű VAPE trafóval igazán ütős gép lehet belőle. :-) Kb mennyibe jön ki egy ilyen átalakítás?

                      Komment


                        Két kivezetésű mitsubishi trafó...

                        Komment


                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én oldalgyertyásat szeretnék átalakítani középgyertyásra, azt is megcsinálod?
                          ...akkor az már az ötödik gyertya -jó sok gyertyakábel ......

                          Komment


                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            [ATTACH=CONFIG]22543[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22544[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22545[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22546[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22547[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22548[/ATTACH]
                            Na ez szép lett! (kell neked ilyen messze lakni ) Az 5. borda elég stabil?

                            Komment


                              Sz.J. eredeti hozzászólása
                              6 voltos
                              6 volt-nemvolt - mennyi marad? Csak vicc -viszont tudom ,hogy készült hozzá egy kis erőmű...

                              Komment


                                Ajánlom figyelmetekbe a két szekunder kivezetős, 6 voltos Ural trafót :-)
                                Miért kínoznád őket ezzel? A saját környezetében sem működik Én is ajánlottam már valamikor, de inkább a kihívásokat kedvelőknek való.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X